„Žalgiris“ iškovojo antrąją pergalę LKL finalo serijoje

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo antrosiose rungtynėse ketvirtadienį čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje 85:67 (30:18, 16:15, 21:18, 18:16) pranoko Vilniaus „Rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Edgaro Ulanovo vedami kauniečiai po pirmojo kėlinio įgijo 12 taškų pranašumą (30:18). „Žalgirio“ žaidėjas per pirmąsias 10 min. pelnė net 16 taškų. Antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos, svečių persvara pasiekė 17 taškų ribą (46:29), o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 13 taškų (46:33).

Po trijų kėlinių vilniečiai atsiliko 51:67, o paskutinio ketvirčio viduryje aikštės šeimininkų deficitas pasiekė 20 taškų (55:75). Per likusį laiką „Ryto“ žaidėjams pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau mačo baigtis jau buvo nulemta.

„Žalgiriui“ E. Ulanovas pelnė 16 taškų, Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas - po 13, Aaronas White'as - 12.

„Keli metai mes finale visada pralošdavom finale antras rungtynes, todėl mums buvo labai svarbu laimėti. Tą akcentavo ir treneris, ir mes patys. Mums buvo labai gera pradžia, išnaudojome varžovų silpnąsias vietas ir tai buvo svarbus momentas, lėmęs pergalę“, - po mačo sakė E. Ulanovas.

„Ryto“ gretose po 14 taškų surinko Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas, 11 - Martynas Echodas.

Žalgiriečiai gerokai taikliau metė dvitaškius (68 ir 38 proc.) bei laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 32-24 (gynyboje 24-15).

Pirmąjį mačą Kaune žalgiriečiai laimėjo 79:64.

Trečiosios finalo rungtynės vyks šeštadienį Kaune.

„Žalgiris“ ir „Rytas“ („Lietuvos rytas“) yra vienintelės komandos, per visą LKL gyvavimo istoriją, iškovojusios aukso medalius. Žalgiriečiai šalies čempionais tapo 20 kartų, o vilniečiai - penkis.