"Žalgiris" apgynė LKL čempionų vardą

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato ketvirtosiose finalo rungtynėse šeštadienį Kauno "Žalgiris" svečiuose 85:77 (13:14, 22:21, 28:17, 22:25) nugalėjo Vilniaus "Lietuvos rytą" ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-0.

"Žalgiris" LKL čempionu tapo penktus metus iš eilės ir 17-ąjį kartą klubo istorijoje.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 35:35, bet po ilgosios pertraukos žalgiriečiai ėmė tolti ir po trijų ketvirčių jau turėjo 11 taškų pranašumą 63:52. 33-iąją min. skirtumas padidėjo iki 16 taškų 72:56. 36-ąją min. aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą iki šešių taškų 71:77, tačiau svečiai netrukus vėl nutolo ir išsaugojo pergalingą pranašumą.

"Žalgiriui" 17 taškų pelnė Artūras Milaknis, 16 - Vilas Čeris (Will Cherry), 11 - Džeimsas Andersenas (James Anderson), 10 - Paulius Jankūnas (11 atk. kam.).

Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Gediminas Orelikas. Jo sąskaitoje - 20 taškų. Bilis Beronas (Billy Baron) surinko 14 taškų, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 8 taškus.

Kauniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 44-36.

"Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" LKL finale susitiko 16-ąjį sykį. Vilniečiai šalies čempionais buvo tapę 2000, 2002, 2006, 2009 ir 2010 metais.

Visų ligšiolinių LKL superfinalų serijų rezultatai (raide R pažymėtas reguliariojo sezono nugalėtojas):

1994: "Žalgiris" (R) - "Atletas" 3-1

1995: "Žalgiris" (R) - "Atletas" 3-0

1996: "Žalgiris" - "Atletas" (R) 3-2

1997: "Žalgiris" (R) - "Žemaitijos olimpas" 3-0

1998: "Žalgiris" (R) - "Atletas" 3-1

1999: "Žalgiris" (R) - "Lietuvos rytas" 3-0

2000: "Lietuvos rytas" - "Žalgiris" (R) 3-1

2001: "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" (R) 3-2