„Žalgirio“ sezonas Eurolygoje baigtas

Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ savo pasirodymą 2018–2019 metų sezono Eurolygos varžybose baigė ketvirtfinalio etape.

Žalgiriečiai kovojo iki galo, tačiau ketvirtame ketvirtfinalio serijos susitikime namuose 82:99 (16:30, 25:19, 20:23, 21:27) nusileido į finalo ketvertą iškopusiems Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkams.

Serijoje iki trijų pergalių Turkijos ekipa buvo pranašesnė rezultatu 3:1.

Stambulo ekipa iš toli atakavo įspūdingu 68,2 proc. taiklumu (15/22) ir taip pat puikiai metė dvitaškius (22/31, 71 proc.) bei baudų metimus (10/11, 90,9 proc.).

Dvikovos eiga:

Svečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmieji pelnė 7 taškus be atsako. Iš toli pataikė Leo Westermannas, dvitaškį pridėjo Brandonas Daviesas, tačiau fantastiškas „Fenerbahče“ ekipos puolimas privertė kauniečius dar kartą susiburti per pertraukėlę – 5:21. Žalgiriečiai sėkmingai provokavo oponentų pražangas, bet tolimi Luigi Datome bei Ali Muhammedo tritaškiai neleido itin priartėti – 16:30.

Žalgiriečių puolimas antrame kėlinyje buvo kur kas sėkmingesnis, bet nuo jų neatsiliko ir svečiai. Įsibėgėjo Nate'as Woltersas, iš toli pradėjo pataikyti Artūras Milaknis. Vis dėlto po Marko Guduričiaus įmesto tritaškio komandas vėl skyrė nemenka praraja – 49:35. „Žalgiriui“ paskutinės dvi antrojo kėlinio minutės susiklostė puikiai, tad buvo priartėta iki 41:49.

Nors A.Muhammedas trečią kėlinį pradėjo tolimu metimu, tačiau žalgiriečiai pelnė 7 taškus be atsako ir pradėjo alsuoti oponentams į nugarą – 48:52. Jau atrodė, kad „Žalgiriui“ pavyks perlaužti susitikimo eigą, tačiau „Fenerbahče“ ekipa ir vėl surengė spurtą. A.Muhammedo, Ericko Greeno bei Kosto Slouko tolimi metimai privertė šeimininkus dar kartą susiburti – 56:72. „Žalgiris“ po nedidelio spurto, kurį vainikavo B.Davieso dėjimas, priartėjo iki 61:72.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo B.Davieso realizuotu dvitaškiu su pražanga, tačiau net 12 iš eilės „Fenerbahče“ ekipos taškų sudėliojo visus taškus – 84:64. Paskutinės susitikimo minutės buvo tik formalumas ir jų metu šeimininkai kovojo tik dėl garbės. Žalgiriečiams pavyko sumažinti triuškinamą deficitą bei pralaimėti rezultatu 82:99.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 25 (9/12 dvitaškiai, 7 atk. kam., 35 naud. bal.). Nate'as Woltersas 18 (5/6 dvitaškiai, 24 naud. bal.), Aaronas White'as (5 atk. kam.) ir Marius Grigonis (1/5 tritaškiai) po 7, Thomasas Walkupas ir Artūras Milaknis (2/5 tritaškiai) po 6.

„Fenerbahče“: Ali Muhammedas 25 (5/5 tritaškiai, 32 naud. bal.), Kostas Sloukas 15 (5 atk. kam., 10 rez. perd.), Janas Vesely 12 (6 rez. perd.), Marko Guduričius 11.