"Žalgirio" krepšininkai Eurolygoje iškovojo pirmąją pergalę

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos antrojo turo rungtynėse penktadienį Lietuvos čempionas Kauno "Žalgiris" namuose 78:73 (20:23, 14:17, 27:21, 17:12) nugalėjo Viktorijos "Baskonia" (Ispanija) ekipą, kuriai atstovauja Tadas Sedekerskis, ir iškovojo pirmąją pergalę.

Svečiai pradėjo rungtynes "spurtu" 6:0, bet "Žalgiris" į tai atsakė 8 taškais iš eilės (8:6). Vėliau vyko apylygė kova, o po pirmųjų 10 min. svečiai pirmavo 23:20. Antrajame kėlinyje "Baskonia" buvo įgijusi 9 taškų persvarą (36:27), o įpusėjus rungtynėms pirmavo 40:34.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir išlygino rezultatą 61:61. Ketvirtajame kėlinuke po Leo Vestermano (Leo Westermann) metimo "Žalgiris" pirmavo 7 taškais (75:68). Netaikliai mačo pabaigoje atakavę svečiai nesugebėjo sugrąžinti intrigos ir Kauno klubas iškovojo pergalę.

"Žalgiriui" 20 taškų pelnė Leo Vestermanas (Leo Westermann), 12 - Brokas Motamas (Brock Motum), 9 - Artūras Milaknis, 8 - Edgaras Ulanovas, 7 - Antanas Kavaliauskas, po 6 - Paulius Jankūnas (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Kevinas Pangosas, 2 - Renaldas Seibutis, po 1 - Augustas Lima (Augusto Lima) bei Robertas Javtokas.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje Vitorijos ekipoje 18 taškų surinko Adamas Hanga, 17 - Andreja Barnjanis (Andrea Bargnani), 13 - Tornikė Šengelija, 11 - Šeinas Larkinas (Shane Larkin). T. Sedekerskis nežaidė.

Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 44-32. Net 18 kamuolių Kauno ekipos žaidėjai atkovojo po varžovų krepšiu.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais spalio 26 dieną svečiuose su Stambulo "Fenerbahce" (Turkija) klubu.

Šio sezono Eurolygoje dalyvauja 16 klubų. Į atkrintamąsias varžybas pateks aštuonios geriausios komandos.