2019 m. balandžio 18 d. 19:19 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Veteranai lengvaatlečiai mini neeilinę sukaktį

Veteranai lengvaatlečiai mini neeilinę sukaktį nuotrauka, foto

ISTORINIAI KADRAI. Prieš 30 metų Klaipėdos centriniame stadione pirmą kartą istorijoje varžėsi Latvijos ir Lietuvos lengvosios atletikos veteranai. Tuomet tai buvo ir pirmosios veteranų lengvosios atletikos varžybos Tarybų Sąjungoje.

Klaipėdos lengvosios atletikos veteranai šią savaitę mini trisdešimties metų sukaktį nuo to laikotarpio, kai vyko pirmosios Lietuvoje veteranų lengvosios atletikos varžybos. Ir tai įvyko ne bet kuriame mūsų šalies mieste, o būtent Klaipėdoje.

Tuomet tai buvo ir pirmosios veteranų lengvosios atletikos varžybos Tarybų Sąjungoje.

Laiškas į Maskvą

Prieš trisdešimt metų, 1987 m. spalio 3-4 dienomis, pirmąsias Lietuvoje lengvosios atletikos varžybas Klaipėdos centriniame stadione organizavo tuometinė Klaipėdos prekybos valdybos sporto instruktorė Aleksandra Viktorčik.

Ji parengė varžybų reglamentą, suderino su tuometiniais Tarybų Sąjungos sporto vadovais, atrado rėmėjus - Klaipėdos miesto prekybos valdybą ir "Baltijos" laivų statyklą. Ant jos pečių gulė visas organizacinis darbas.

Klaipėdos lengvosios atletikos veteranai "Vakarų ekspresui" papasakojo, kad juos prieš daugiau nei tris dešimtmečius įkvėpė laikraštyje "Sovetskij sport" perskaitytas straipsnis, jog 1985 metais Romoje (Italija) buvo vykdomos pasaulio lengvosios atletikos veteranų varžybos. Jose dalyvavo net 4330 dalyvių iš 47 planetos valstybių.

Tada Klaipėdos lengvosios atletikos veteranas Vladas Zaniauskas ėmėsi veiksmų - parašė į Maskvą laišką ir paklausė, kodėl pas mus neorganizuojamos panašios varžybos. Tada jis gavo atsakymą, kad yra veteranų bėgimo klubai, PDG daugiakovė, o su lengvosios atletikos varžybomis yra problematiška situacija ir visas tas judėjimas turi prasidėti nuo pačių sportininkų.

1987 metais V. Zaniauskas kartu su treneriu Justu Martinkumi ir jo auklėtiniais dalyvavo Latvijos jaunųjų daugiakovininkų varžybose. Po jų prie stalo su Latvijos treneriais įsikalbėjo, kad šioje kaimyninėje šalyje veteranų varžybos vyksta jau 20 metų ir artimiausiu metu bus organizuojamos Aizputėje (netoli Liepojos).

SKAIČIAI. Prieš trisdešimt metų lengvosios atletikos veteranų komandines varžybas Klaipėdoje laimėjo latviai. Latvijos moterys komandinėje įskaitoje surinko 303 taškus, Lietuvos dailiosios lyties atstovės - 257 taškus. Latvijos vyrai - 530 taškų, Lietuvos - 440 taškų. Bendras Latvijos ir Lietuvos taškų santykis - 833:697.

Tada V. Zaniauskas su broliu ir tėčiu bei tuometine Klaipėdos laivų statyklos "Baltija" lengvosios atletikos trenere Aleksandra Viktorčik sėdo į automobilį ir nuvyko į Aizputę.

Užuomazgos Latvijoje

"Stadionas buvo šventiškai papuoštas, varžėsi 700-800 veteranų, aplink šurmuliavo jų šeimos, grojo muzika. Dalyvavo apie 30 komandų. Tai buvo Latvijos veteranų spartakiada, kuri mus įkvėpė kažką panašaus organizuoti ir Klaipėdoje. Aleksandra Viktorčik susitarė su varžybų organizatoriais, kad tokios varžybos bus Klaipėdoje, ir pakvietė latvius atvykti į Lietuvos pajūrį. Nuo to viskas ir prasidėjo - spalio 3-4 dienomis į Klaipėdą atvyko pilnas autobusas latvių", - prieš trisdešimt metų vykusius įvykius prisiminė Klaipėdos lengvosios atletikos veteranai.

Tuomet varžėsi ne tik įvairių Lietuvos miestų (Alytaus, Plungės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos) ir Latvijos komandos, bet ir po kelis dalyvius iš Rusijos bei Ukrainos.

"Pagal tuometinius varžybų nuostatus kiekvienos amžiaus grupės dalyviams, užėmusiems pirmąją vietą, buvo skiriama 15 taškų, už antrąją vietą - 14, už trečiąją - 13 taškų. Taškai buvo sumuojami vyrams nuo 40 metų, moterims - nuo 35 metų", - pasakojo viena iš šeštadienį vyksiančių veteranų varžybų organizatorių sporto klubo "Ažuolas" pirmininkė Žiedūna Bielinienė.

Latvijos moterys komandinėje įskaitoje surinko 303 taškus, Lietuvos dailiosios lyties atstovės - 257 taškus. Latvijos vyrai - 530 taškų, Lietuvos - 440 taškų. Bendras Latvijos ir Lietuvos taškų santykis - 833:697.

"Ąžuolo taurės" varžybos

Šios sukakties proga Klaipėdos sporto klubo "Ąžuolas" nariai organizuoja lengvosios atletikos "Ąžuolo taurės" varžybas, į kurias sugužės įvairių šalies miestų senjorai lengvaatlečiai. Šios varžybos vyks spalio 7 dieną (šeštadienį) nuo 11 val. Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (Taikos pr. 54). Oficialus varžybų atidarymas planuojamas 12 val.

Klaipėdos lengvosios atletikos veteranas Vladas Zaniauskas ėmėsi veiksmų - parašė į Maskvą laišką ir paklausė, kodėl pas mus neorganizuojamos panašios varžybos. Tada Jis gavo atsakymą, kad yra veteranų bėgimo klubai, o su lengvosios atletikos varžybomis yra problematiška situacija ir visas tas judėjimas turi prasidėti nuo pačių sportininkų.

Dalyviai varžysis 60 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m bėgimo, 60 m barjerinio bėgimo, šuolio į aukštį, rutulio stūmimo, šuolio į tolį, šuolio su kartimi ir kūjo bei trumpojo kūjo metimo rungtyse.

Varžybas organizuoja Klaipėdos lengvosios atletikos veteranų sporto klubas "Ąžuolas", bendradarbiaudamas su Klaipėdos miesto lengvosios atletikos federacija ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla.

Varžybų nuostatus galima rasti interneto svetainėse branda.lt ir metikas.lt. Užsiregistruoti į varžybas gali visi norintieji. Daugiau informacijos apie šias varžybas suteiks sporto klubo "Ąžuolas" pirmininkė Žiedūna Bielinienė telefonu: 8 685 18308.

Ji džiaugėsi, kad ir po trisdešimties metų veteranų varžybose nuolat matome puikiai besivaržančių klaipėdiečių būrį - Jadvygą Putinienę, Vladą Zaniauską, Kazimierą Vilčinską, Alginą Vilčinskienę, Vytautą Milių.

Ilgą laiką įvairiuose veteranų renginiuose Lietuvos garbę gynė pirmosiose varžybose dalyvavę Joana Tamošaitienė, Jonas Linkis, Edvardas Zaniauskas, Jadvyga Songailienė, o Algirdas Plungė, Vidmantas Daujotas, Justinas Martinkus ne tik dalyvavo, bet ir dabar yra glaudžiai susiję su lengvąja atletika.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Pacers“ su D. Saboniu antrąkart pralaimėjo „Celtics“ krepšininkams nuotrauka, foto

„Pacers“ su D. Saboniu antrąkart pralaimėjo „Celtics“ krepšininkams

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato antrosiose Rytų konferencijos ketvirtfinalio...

Tikra įvarčių fiesta futbolo klubų Čempionų lygos ketvirtfinalyje trečiadienį baigėsi netikėtu...

„Tottenham“ ir „Liverpool“ klubai - Čempionų lygos pusfinalyje nuotrauka, foto

Praėjusį savaitgalį Prahoje (Čekija) vyko Europos lengvosios atletikos asociacijos (EA) kongresas. Pagrindiniu...

Europos lengvosios atletikos kongrese – svarbūs sprendimai dėl ėjimo ir lyčių lygybės nuotrauka, foto

Iš pradžių praėjusio sezono nugalėtojai Madrido „Real“, o dabar ir Turino „Juventus“...

Čempionų lyga – be C. Ronaldo: „skrajojantys olandai“ iš turnyro eliminavo ir „Juventus“ nuotrauka, foto

Savaitgalį Kėdainių arenoje kovą dėl svarbiausio „MultiGyn“ Moterų lygos 2018-2019 m. sezono...

A.Sabonis: būtų gaila Kėdainiams neturėti „Nevėžio“ nuotrauka, foto

Klaipėdietės neatsilaikė prieš LSU nuotrauka, foto

Sportas, Rungtynėmis Kaune tarp Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Klaipėdos universiteto (KU) prasidėjo...

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Renginiai, Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

„Nenoriu ugdyti paklusnių vergų“ nuotrauka, foto

Švietimas, Praėjusią savaitę kultūros srityje labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteikti Karalienės Luizės medaliai....

Lietuvos ledo ritulio rinktinė įveikė estus nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse ir antrą kartą įveikė Estijos ledo...

Sportas, Paskelbta prieš 18 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...