Venecijos komandą įveikę žalgiriečiai triumfavo turnyre Italijoje

Kauno „Žalgiris“ pasiruošimo sezonui etapą Italijoje baigė pergale. Šeštadienį draugiškose rungtynėse kauniečiai panaikino 13 taškų deficitą, įveikė Venecijos „Umana Reyer“ komandą 76:65 (10:17, 18:19, 23:15, 25:14) ir tapo „Citta di Caorle“ turnyro nugalėtojais. Turnyro naudingiausiu žaidėju buvo pripažintas žalgirietis Artūras Milaknis.

Pirmoji mačo dalis geriau sekėsi Italijos komandai, kuri po dviejų kėlinių pirmavo 36:28. Visgi po didžiosios pertraukos Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai iniciatyvą perėmė į savo rankas.

Iškart po didžiosios pertraukos Lima pelnė 4 taškus (32:38). Anksti varžovus pražangų limitą viršyti privertę žalgiriečiai tapo dažni svečiai prie baudų metimo linijos: Jankūnas ir Westermannas įmetė po 1 baudą, Ulanovas – abi. Po A.Limos netaiklaus antrojo baudos metimo kamuolį atkovojo Motumas ir pats užbaigė ataką „2+1“ – 40:43. „Umana Reyer“ ir toliau pažeidinėjo taisykles, o tikslą pasiekė Westermanno ir L.Lekavičiaus baudų metimai. Galiausiai L.Lekavičius įmetė ir iš žaidimo bei kitoje atakoje po krepšiu surado A.Kavaliauską, kuris vėliau pridėjo ir baudos metimą (49:47). Trečiąjį kėlinį dvitaškiu užbaigė Motumas – 51:51.

Paskutinįjį kėlinį taikliu metimu iš trijų taškų zonos pradėjo tas pats Motumas. Netrukus A.Limos dėjimas drebino varžovų krepšį, o Pauliaus Valinsko tritaškis didino „Žalgirio“ persvarą – 59:53. „Umana Reyer“ priartėjus (60:58), Milaknis įsūdė tritaškį, Lima pelnė dar du taškus, baudas sumetė Lekavičius – 67:58.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 14 (4/8 trit.), Brockas Motumas 13 (5 atk. kam.), Augusto Lima 11 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas 10 (6 atk. kam.), Lukas Lekavičius 9, Leo Westermannas 7, Antanas Kavaliauskas 5, Paulius Valinskas 3, Renaldas Seibutis 2 (4 rez. perd., 2 per. kam.), Edgaras Ulanovas 2 (5 atk. kam., 2 per. kam.), Isaiah Hartensteinas 0.

„Umana Reyer“: Marquezas Haynesas 15, Hrvoje Peričius 10 (5 atk. kam.), Tyrusas McGee 7.