Vasaros paplūdimio festivalis: rezultatai, skaičiai ir atgarsiai

Smiltynėje praūžęs pirmasis Vasaros paplūdimio festivalis subūrė per 700 paplūdimio futbolo, tinklinio, rankinio, regbio, imtynių ir "Cross fit" varžybų dalyvių bei dar keliskart daugiau žiūrovų. Tiek varžybų dalyviai, tiek organizatoriai, tiek žiūrovai liko patenkinti puikiu oru, itin pasisekusiu renginiu ir tikisi, kad jis taps tradicinis.

"Daug kas prie manęs tiek iš sportininkų, tiek iš žiūrovų priėjo ir džiaugėsi, kad 2018-ieji Klaipėdoje - Europos sporto metai. Tokie renginiai išties puošia mūsų miestą. Esame miestas prie jūros, tad tokie festivaliai labai reikalingi. Labai tikiuosi, kad šis festivalis taps tradicinis. Tokią viltį išreiškė daugelis dalyvių", - "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Saulius Paliulis.

Šis renginys, skirtas Klaipėdos miesto gimtadieniui paminėti, visiems žiūrovams buvo nemokamas.

Vasaros paplūdimio festivalyje varžėsi ne tik įvairių Lietuvos miestų atstovai, bet ir svečiai iš Latvijos, Rusijos, Turkijos, Kamerūno ir net Portugalijos.

APDOVANOJO. Nuotaikingos estafetės - bėgimo su žvejo batais nugalėtoju tapo Mantas Mockevičius (viduryje). Jam pravertė Klaipėdos Vlado Knašiaus mokykloje lankomos krepšinio treniruotės.

Tinklinis

Itin nuožmios kovos vyko tinklinio aikštelėje, tačiau visas prizines vietas tiek vyrų, tiek moterų grupėje iškovojo klaipėdiečiai, nepalikę vilčių svečiams iš kitų šalies miestų.

Tarp dailiosios lyties atstovių neįveikiamos buvo Agnė Skirmontaitė ir Daiva Vanagaitė. Sidabro medaliais pasipuošė Vilma Gečienė ir Paulina Valužytė, bronzos - Karina Simonaitytė ir Augustė Petrauskaitė.

Tarp vyrų geriausiai sekėsi Arvydui Tamašauskui ir Laurynui Gečui. Antri liko Robertas Ripkauskas ir Egidijus Šukys, treti - Raidas Egertas ir Sergejus Smyslovas.

Paplūdimio tinklinio aikštelėje iš viso varžėsi 17 komandų - 11 vyrų ir 6 moterų.

MASIŠKUMAS. Atkaklios dvikovos virė tinklinio aikštelėje. Iš viso varžėsi net 17 tinklininkų komandų.

Futbolas

Paplūdimio futbolo turnyre, kurį organizavo Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacija, jėgas išbandė 6 Klaipėdos komandos.

Rato sistema vykusiose varžybose geriausiai sekėsi "Girulių" komandai, kuri per penkerias rungtynes pasiekė keturias pergales ir surinko 12 taškų.

Tiek pat taškų surinko ir FK "Granata", tačiau tik dėl pralaimėjimo "Giruliams" (0:1) užėmė antrąją vietą.

Paskutiniame ture sprendėsi trečiosios vietos likimas: "Sparta", sulaukusi palankaus rezultato bei surinkusi 9 taškus, išliko trečioje vietoje. Pralaimėjusi paskutinę svarbią dvikovą "Sendvario" komanda tenkinosi ketvirtąja vieta (7 taškai).

Geriausio turnyro vartininko prizas atiteko Egidijui Martinkui (FK "Granata"), o geriausiu turnyro žaidėju pripažintas Karolis Kelpšas ("Giruliai").

Imtynės

Vasaros paplūdimio sporto festivalyje itin daug dėmesio sulaukė lietuvaičiams gana neįprastos varžybos - atvirasis Lietuvos paplūdimio imtynių čempionatas. Jame pečius surėmė Rusijos, Latvijos ir Lietuvos imtynininkų rinktinės.

Kaip ir tikėtasi, daugiausiai čempionų laurų iškovojo klaipėdiečiai. Turnyro šeimininkų sąskaitoje - 5 iš 6 aukso medalių.

[CITATA]

Tarp vyrų čempionais savo svorio grupėse tapo Maksimas Rusinas (iki 60 kg), Andrius Mažeika (iki 80 kg), Edgaras Voitechovskis (iki 90 kg), Mindaugas Rumbutis (per 90 kg). Beje, E. Voitechovskis tapo ir absoliučios svorio grupės nugalėtoju bei pelnė kelialapį į pasaulio paplūdimio imtynių čempionatą.

Vienintelėje svorio iki 70 kg grupėje klaipėdiečiai užleido čempionų titulą svečiui iš Rusijos Anui Fatalijevui. Jis finale įveikė klaipėdietį Andrių Mažeiką.

Tarp moterų nugalėjo latvė Monika Kuznecova.

Šių varžybų vienas iš organizatorių Artūras Ševelkovas demonstravo parodomąją kovą bei žiūrovus supažindino su pagrindinėmis šių paplūdimio imtynių taisyklėmis.

"Paplūdimio imtynės, kaip ir visas paplūdimio sportas, darosi vis populiaresnės. Ir, mano manymu, tik populiarės. Juk čia sporto sąnaudos minimalios - turime tokį nuostabų paplūdimį, tad privalome jį išnaudoti", - sakė A. Ševelkovas.

DUKART ČEMPIONAS. Imtynininkas Edgaras Voitechovskis (laiko iškėlęs varžovą) tapo ne tik svorio iki 90 kg grupės čempionu, bet ir nugalėjo absoliučioje svorio įskaitoje.

Regbis

2018 metų vaikų paplūdimio regbio čempionų titulą iš Klaipėdos išsivežė Šiaulių "Baltrex" jaunieji regbininkai, už nugarų palikę Klaipėdos "Kovo" ir Šilutės regbio komandas.

Jaunučių paplūdimio regbio čempionais tapo svečiai iš Latvijos - RK "Mitava" (Jelgava), antri - Šiaulių "Baltrex", treti - "Klaipėdos kovo" regbininkai.

Rankinis

Paplūdimio rankinio turnyre, kuriame varžėsi ir būrys Klaipėdos "Dragūno" žaidėjų, iš viso dalyvavo 17 komandų.

Vaikų kategorijose varžėsi tik Klaipėdos "Viesulo" sporto centro auklėtinių komandos. Nugalėtojais tapo Jolantos Mižutienės, Rasos Juškėnienės ir Auksuolės Stropienės auklėtinių komandos.

Vyrų grupėje kovojo 4 komandos: Klaipėdos "Dragūnas", "Viesulo" SC ir svečiai iš Tauragės bei Vainodės (Liepojos raj.). Pastaroji komanda kaunasi Latvijos aukščiausioje rankinio lygoje.

Nepaisant to, "Dragūno" vyrai pakankamai lengvai tapo varžybų nugalėtojais.

PRASKAIDRINO NUOTAIKAS. Vasaros palūdimio festivalio varžybų pertraukėlių metu dalyvius ir žiūrovus linksmino Klaipėdos universiteto šokėjos.

Tarp kitų komandų vyko arši kova - nugalėtojus nustatyti prireikė net baudinių serijos).

Antrąją vietą iškovojo svečiai iš Latvijos, trečiąją - tauragiškiai.

Moterų grupėje stipriausios buvo Klaipėdos moterų komanda "Patirtis", kurią sudarė keturios "Viesulo" sporto centro rankinio trenerės ir prie jų prisijungusios rankinį lankančių mergaičių mamos, anksčiau lankiusios rankinio treniruotes.

Antros liko "Viesulo" jaunosios rankininkės, trečios - viešnios iš Kauno.

Vienas iš rankinio varžybų organizatorių Vidmantas Toliušis su pasididžiavimu pasakojo, kad mūsų svečiai iš Kauno, Tauragės ir Vainodės buvo maloniai nustebinti puikiu sporto festivalio organizavimu, geru oru bei namo išvyko su švytinčiais veidais.

"Cross Fit"

"Cross Fit" judesių rungčių varžybose, kurias vykdė cross-training klubas "Burpis", dalyvavo arti 100 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų bei svečių iš Rusijos ir net Portugalijos.

Klaipėdiečiai įrodė savo jėgą ir buvo tarp lyderių beveik visų amžiaus grupių varžybose. Klaipėdiečiai iškovojo 12 medalių iš 18 galimų.

Tarp jaunių (gimę 2000 m. ir jaunesni) triumfavo Paulius Malakauskis (Klaipėda), tarp vyrų su patirtimi (gimę 1977 m. ir vyresni) - Ruslanas Prokopenko, tarp jaunių dailiosios lyties atstovių (gimusios 2000 m. ir jaunesnės) - Rusnė Prokopenko (Šiauliai), tarp moterų - Aistė Daugėlaitė (Klaipėda), tarp vyrų - Robertas Žiemelis (Klaipėda), tarp supervyrų (gebantys atlikti ypač sunkias užduotis) - Aurimas Girskis (Klaipėda).

JĖGOS SPORTAS. "Cross Fit" judesių rungčių varžybose buvo galima išvysti ištvermingų ir raumeningų vyrukų.

Pramoginės rungtys

Miestiečiai galėjo ne tik iš arčiau pamatyti ir palaikyti šešių sporto šakų sportininkų varžytuves, bet ir patys išbandyti savo jėgas smagioje pramogų zonoje. Čia vyko įvairios linksmos rungtys - dartbolas (pripučiamas stalo futbolas), pramoginės estafetės - "Gelbėjimo rato metimas", "Bocmano bato" metimas, "Bocmano bato" metimas į tolį, "Inkaro tempimas" - Žvejų inkaro tempimo estafetė, estafetė "Bėgimas su ląstais" ir žvejo batais, rankšluostinis - tradicinio ir visiems gerai žinomo tinklinio bei vandens mūšio mišinys.

ATRAKCIJOS. Miestiečiai ir svečiai galėjo įsilieti į nuotaikingas sporto rungtis.

"Smagu, kad pasivaržyti ir prizų laimėti galėjo ne tik profesionalai, bet ir šiaip į paplūdimį pailsėti atvykę eiliniai klaipėdiečiai ir miesto svečiai. Mums geriausias pasiekimas yra tas, kad išjudinome žmones ir įtraukėme į aktyvią gyvenseną. Sportuojantis žmogus - sveikesnis žmogus", - sakė Klaipėdos sporto vadas S. Paliulis.