2020 m. liepos 6 d. 21:30 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Vaikams svarbu kasdien aktyviai judėti bent 60 minučių

2020-05-26, 21:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Vaikams svarbu kasdien aktyviai judėti bent 60 minučių nuotrauka, foto

© "Apelsino" nuotr.

Pasaulinė sveikatos organizacija yra numačiusi, kad vaikai (taip pat ir visi žmonės) turi per dieną aktyviai praleisti bent 60 minučių. Karantino metu laikytis šių rekomendacijų tapo dar sunkiau - anksčiau bent pusdieniui vaikai keliaudavo į mokyklą, žaisdavo su draugais ir laiką leisdavo aktyviau, o dabar tokios galimybės nebeturi. Pasyvų laisvalaikį, dažnai gana ilgas valandas prie kompiuterio ekrano papildė ir virtualios pamokos.

Sveikatingumo klubo šeimai "Apelsinas" treneris Gediminas Simutis "Play 60" grupinių užsiėmimų vaikams idėją parsivežė iš vasaros vaikų stovyklos Amerikoje.

Ten kiekvienas vaikas turėjo pasirinkti tam tikrą sportinį žaidimą ar aktyvią veiklą būtent 60 minučių. Užsibuvus karantine labai svarbu pagalvoti ir apie tai, kaip naudingai ir linksmai vaikai galėtų praleisti laiką po pamokų.

"Apelsino" sveikatingumo specialistas G. Simutis, vedantis "Play 60" grupinius užsiėmimus, taip pat ir asmenines treniruotes vaikams, pasakoja, kodėl sportas yra toks svarbus.

Kaip vyksta "Play 60" treniruotės vaikams?

"Play 60" treniruotes pirmiausia pradedame nuo 10 minučių apšilimo, kurio metu mes didelėje salėje lėtai einame ir bėgame, o tada jau įvedamos visokios įdomybės, įvairūs klausimai, pavyzdžiui, ką šiandien valgėte pusryčiams, ir vaikai bėgdami atsako. Kadangi sportuojame 60 minučių, pagrindinėje treniruotės dalyje atliekame jėgos, tempimo, rato sistemos pratimus, turiu ir stebuklingą 7 minučių kombinaciją.

Visuomet treniruotės pabaigoje 10 minučių mes žaidžiame įvairius judriuosius, kūrybinius ir išradingus žaidimus, pavyzdžiui, futbolą su dideliu kamuoliu naudodami tik rankas. Man labai svarbus treniruočių intensyvumas: jei vaikai turi išmaniuosius laikrodžius, aš ypač seku jų pulsą. "Play 60" užsiėmimuose individualiai parenkamas krūvis pirmą kartą atėjusiems, pradedantiesiems ir jau pažengusiems sporte vaikams.

Kokias vaikų savybes lavinate "Play 60" treniruotėse?

"Play 60" treniruočių metu pagrindinį dėmesį skiriu vaikų supažindinimui su sveikatingumu ir teisingu judesiu žaidimo forma, kad visa suteikiama informacija vaikams būtų patraukli. Užsiėmimai prasideda nuo lavinamųjų žaidimų, skirtų jų fizinėms ypatybėms, socialiniams įgūdžiams bei charakterio savybėms lavinti. Tada pamažu pereinama prie kitos treniruotės dalies, skirtos išmokyti teisingai mankštintis. Taigi, visos "Play 60" treniruotės būna labai aktyvios ir sykiu labai skirtingos.

Didelį dėmesį skiriu vaikų laikysenai gerinti, todėl atliekame daug pilvo presą stiprinančių lentos pratimų, įvairių judesių su gimnastikos kamuoliais, stepais ir savo kūno svoriu. Taip pat laviname vaikų kūrybinius sugebėjimus - skatiname sugalvoti pratimus. Taip jie pradeda labiau pasitikėti savimi. Vaikai po aktyvios treniruotės išeina raudonais skruostais ir labai laimingi, o tėvai irgi lieka patenkinti matydami savo vaikučius gerai nusiteikusius ir fiziškai išsikrovusius.

Kokio amžiaus vaikai jau gali pradėti sportuoti?

"Play 60" užsiėmimus rekomenduojame lankyti vaikams nuo 7 metų, tačiau pas mus yra buvę ir 5, ir 6 metų vaikų, o vidurkis - 9-12 metų. Vaikai grupinius užsiėmimus pasirenka pagal savo subrendimo lygį. Kartais ateina vaikai, kurie lankė būrelius net nuo 3-4 metų, tai jie, nors ir jaunesni už kitus, jau yra labai gerai pasiruošę lankyti "Play 60". Asmeninėse treniruotėse pas mane jauniausiam sportininkui buvo 4 metai, jis jau metus sportuoja kartu su manimi ir jam dabar suėjo 5-eri. Kai yra noras sportuoti ir pasitikėjimas treneriu, galima pradėti nors ir nuo šliaužtinukų. Aišku, "Apelsino" treneriai visuomet profesionaliai prisitaiko ir laukia visų norinčiųjų išbandyti sporto užsiėmimus - jei patiks, pasiliksite, o jei nepatiks - ieškosite ko nors tinkamesnio.

Kokias treniruotes vaikams geriausia rinktis norint išspręsti laikysenos ar antsvorio problemas?

Norint išspręsti vaiko laikysenos ir antsvorio problemas, rekomenduoju lankyti individualias treniruotes su asmeniniu treneriu. Visų pirma mes atliekame nuodugnius tyrimus - vadinamąją SMART diagnostiką, kurios metu įvertiname laikyseną, padarome kūno masės analizę ir tik tada pagal konkrečius duomenis sudėliojame tikslų sporto planą vaiko problemoms spręsti ir asmeniniams rezultatams siekti. Grupiniai užsiėmimai todėl ir vadinami grupiniais, nes jie yra pritaikyti visiems vaikams, o ne kiekvienam atskirai, nors, aišku, vis tiek atsižvelgiame į individualius duomenis, tik jau ne taip maksimaliai, kaip asmeninėse treniruotėse.

Kada vaikams geriau rinktis grupines treniruotes, o kada - su asmeniniu treneriu?

Grupines treniruotes vaikui rinktis geriau yra tada, kai jis jaučia, kad mėgsta daugiau pašėlti, nori daugiau aktyvumo. Jeigu pats vaikas ir tėveliai mato, kad jau yra tam tikrų koreguotinų vietų, tada tikrai geriau rinktis asmenines treniruotes. Taip pat galima derinti tiek grupinius, tiek ir individualius užsiėmimus, tada vienur vaikas daugiau sportuoja žaidybine forma bei socializuojasi su kitais vaikais, o su asmeniniu treneriu jau konkrečiai siekia reikalingų fizinės sveikatos pokyčių. Su vaikais, kurie sportuoja pas mane asmeniškai, mes dažniausiai ruošiamės kokioms nors varžyboms. Labai svarbu turėti išsikėlus sporto su asmeniniu treneriu tikslą. Žinoma, labai dažnai sprendžiame laikysenos, antsvorio problemas ir geriname bendrą fizinį tonusą.

Kiek kartų per savaitę vaikams sportuoti yra optimalu?

Kadangi vaikai dabar tikrai per mažai juda ir net nebesurenka kasdienio 10 000 žingsnių krūvio, iš kurių bent pusė turėtų būti daug intensyvesni, todėl "Apelsine" ne veltui yra sukurta "Play 60" treniruotė - tam, kad vaikas ateitų ir 60 minučių aktyviai pajudėtų. 3 kartai per savaitę yra būtinos palaikomosios treniruotės, nes per dieną vaikui reikia bent 60-ies minučių aktyvios sportinės ir žaidybinės veiklos. Sporto vaikui tikrai nebus per daug!

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Pirmasis „Hoptrans 3x3“ turnyro etapas: galutinė rikiuotė ir rezultatyviausieji nuotrauka, foto

Pirmasis „Hoptrans 3x3“ turnyro etapas: galutinė rikiuotė ir rezultatyviausieji

Palangoje baigėsi pirmasis „Hoptrans 3x3“ turnyro etapas, po kurio komandos išsirikiavo pagal...

Sekmadienį Austrijoje buvo surengtas pirmasis 2020 m. pasaulio automobilių lenktynių „Formulė-1“ čempionato...

„Formulė-1“ prasidėjo: Austrijoje triumfavo V. Bottas nuotrauka, foto

Paskutinėse 8-ojo turo rungtynėse čempionų vardą ginantys „Sūduvos“ futbolininkai namuose...

„Sūduva“ į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę nuotrauka, foto

Profesionalūs sportininkai nuolat bando pasiekti žmogaus galimybių ribas, garsiausiems atletams padeda mokslininkų...

Sporto rekordai, galintys tapti amžinais nuotrauka, foto

Nuo šiol FK „Panevėžys“ treniruos Joao Martinsas. Su 53-ejų metų...

„Panevėžį“ treniruos J.Martinsas nuotrauka, foto

Vėliavos kėlimas: bet kokia ar jokios? nuotrauka, foto

Klaipėda, "Vakarų ekspreso" redakcija sulaukė pasipiktinusio klaipėdiečio Anatolijaus skambučio. Pro pastatą Tilžės g....

Klaipėdiečių "Gintarinių irklų" yriai nuotrauka, foto

Sportas, Trakuose susirinko gausus būrys irkluotojų ir atidarė 2020 metų varžybų sezoną. Galvės...

Liepos 6-oji su Linu Adomaičiu nuotrauka, foto

Klaipėda, Liepos 6-ąją klaipėdiečiai ir miesto svečiai šventė kartu su Linu Adomaičiu.

"Neptūnui" - 35 įskaitiniai taškai nuotrauka, foto

Sportas, Palangoje baigėsi pirmasis "Hoptrans 3x3" turnyro etapas, po kurio komandos išsirikiavo pagal...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...