UEFA Čempionų lygos nugalėtojo titulą gynęs „Liverpool“ aštuntfinalyje krito prieš „Atletico“

Praėjusiais metais triumfavęs UEFA Čempionų lygoje, o užpernai žaidęs šio turnyro finale Anglijos klubas „Liverpool“ šį sezoną su turnyru atsisveikino po aštuntfinalio dvikovų.

Čempiono titulą ginantis Anglijos klubas „Liverpool“ per atsakomąsias aštuntfinalio rungtynes namie su Madrido „Atletico“ (Ispanija) ekipa turėjo laimėti bent dviejų įvarčių persvara, kad patektų į ketvirtfinalį ir tęstų kovą dėl titulo, mat pirmas susitikimas baigėsi 1:0 Ispanijos klubo pergale.

Trečiadienį taip svarbų įvartį Jurgeno Kloppo treniruojamas klubas „Liverpool“ pasiekė baigiantis pirmam kėliniui: 43 min. pasižymėjo olandas Georginio Wijnaldumas. Nors Anglijos ekipa per 90 minučių turėjo ryškų pranašumą – kamuolį kontroliavo 65 proc. laiko ir į vartų plotą atliko 11 smūgių (varžovai 3), daugiau įvarčių per 90 minučių nebuvo pelnyta, tad komandų laukė pratęsimas.

Ir per papildomas 30 minučių „Liverpool“ nesiliovė šturmuoti svečių vartų. Vaisiai sunoko 94 min., kai brazilas Roberto Firmino kamuolį į vartus smūgiavo galva, šis nuo virpsto atšoko jam ir tuomet brazilas neklydo – 2:0.

Triumfas Liverpulio stadione truko akimirką. 97 minutę šiurkščiai suklydo Anglijos klubo vartininkas Adrianas, kamuolį išmušdamas tiesiai varžovams į kojas. Marcosas Llorente proga pasinaudojo ir sušvelnino skirtumą 1:2.

Vėją pagavę Madrido futbolininkai pradėjo vis dažniau lankytis prie šeimininkų vartų ir pratęsimo pirmo kėlinio pabaigoje (105+1) tas pats M. Llorente rezultatą išlygino 2:2.

Tai reiškė, kad norint „Liverpool“ ekipai laimėti, ji turėjo įmušti jau du įvarčius. Audringas žiūrovų palaikymas šeimininkams nepadėjo, dar vieną įvartį paskutinę pratęsimo minutę pelnė „Atletico“ puolėjas Andre Morata ir į ketvirtfinalį „Atletico“, kurį treniruoja Diego Simeone, pateko laimėdamas bendru rezultatu 4:2.

Kitame trečiadienio susitikime žaidė Paryžiaus PSG (Prancūzija) ir Dortmundo „Borussia“ (Vokietija). Dortmundo futbolininkai pirmą akistatą su Paryžiaus klubu namie laimėjo 2:1. Per atsakomąją dvikovą Paryžiuje sėkmė lydėjo šeimininkus.

PSG ekipa jau per pirmą kėlinį persvėrė bendrą abiejų rungtynių rezultatą, kai 28 min. svečių vartininką smūgiu galva nuginklavo brazilas Neymaras, o per pridėtą pirmo kėlinio minutę Dortmundo ekipos vartuose kamuolys atsidūrė po ispano Juano Bernato smūgio. Prancūzijos klubas į ketvirtfinalį pateko laimėdamas bendru rezultatu 3:2.