Tvirtarankiams - Europos pirmenybių medaliai

Po 12 metų pertraukos Lietuvoje, Druskininkuose, vykusiame Europos rankų lenkimo čempionate,kuriame varžėsi per 650 dalyvių iš 26 skirtingų Senojo žemyno šalių, per apdovanojimų ceremoniją skambėjo lietuvaičių pavardės - iškovota net 15 medalių.

Iš jų net 7 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos.

Lietuva - šešta

Lietuvos komanda bendroje įskaitoje, surinkusi 207 taškus, tarp 26 šalių ekipų užėmė aukštą šeštąją vietą.

Lietuviai vos 4 taškais atsiliko nuo penktoje vietoje likusių bulgarų (211 tšk.) ir 8 taškais - nuo ketvirtoje pozicijoje įsitaisiusių švedų (215 tšk).

Geriausiai pasirodė rusai (1561 tšk.), antri liko ukrainiečiai (608 tšk.), treti - turkai (476 tšk.).

Žibėjo klaipėdiečiai

Prie lietuvaičių sėkmės svariai prisidėjo ir klaipėdiečiai: Vygantas Bubnys ir Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidentas Vladas Kuizinas. Jie abu varžėsi tarp meistrų klasės atstovų. V. Bubnys svorio iki 100 kg grupės varžybose dešine ranka iškovojo antrąją vietą, V. Kuizinas svorio iki 90 kg taip pat dešinės rankos varžybose pelnė bronzos medalį. Didžiausią taškų kraitį Lietuvos ekipai surinko šilutiškiai. Pamario krašto atstovai iškovojo net penkis aukso ir vieną sidabro medalius. Abiem rankomis svorio iki 90 kg varžybose lygių neturėjo Aleksandras Pancerovas ir svorio per 80 kg grupės varžybose geriausia buvo Eglė Vaitkutė, po vieną aukso (dešine ranka) ir sidabro (kaire ranka) medalį svorio iki 70 kg grupės varžybose pelnė Vilija Parnarauskienė. Dviem aukso medaliais visus nustebino neseniai rankų lenkimo treniruotes pradėjusi lankyti Kuršėnų atstovė Samanta Venckevičiūtė (iki 65 kg). Ji varžėsi tarp dalyvių iki 21 metų. Dar ant prizininkų pakylos laiptelio kopė mažeikiškis Linas Buivydas (svorio iki 75 kg, dešine ranka II vieta), skuodiškė Simona Avtohovič (iki 60 kg, abiem rankom III vieta), vilnietis Šarūnas Monarcha (iki 75 kg, kaire ranka III vieta) ir radviliškietė Irina Vilniuvienė (iki 70 kg, dešine ir kaire ranka II vieta). Per plauką nuo medalių - ketvirti liko du klaipėdiečiai: Mantas Petreikis (iki 80 kg) ir Gintaras Morkūnas (iki 65 kg). "Jei šie klaipėdiečiai būtų tapę prizininkais, tokiu atveju, bendroje komandinėje įskaitoje būtume likę net ketvirti. Lietuvai iškovoti 6 vietą ir tai - nerealus rezultatas", - kalbėjo Lietuvos rankų lenkimo viceprezidentas Mantas Ašmonas, kuris šiemet Europos čempionate dėl lėšų stokos nedalyvavo.

PAVYZDYS. 52 metų Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidentas klaipėdietis Vladas Kuizinas jaunimui parodė pavyzdį - iškovojo Europos čempionato bronzos medalį.

Pasaulio čempionatas - Vilniuje

Anot Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidento klaipėdiečio Vlado Kuizino, Druskininkuose buvo surengtas aukščiausio lygio čempionatas.

"Buvo atvykęs planetos rankų lenkimo federacijos prezidentas bulgaras Asenas Hadjitodorovas (Assen Hadjitodorov), taip pat generalinis sekretorius lenkas Igoris Mozarenka (Igor Mozarenka). Jie rėžė kalbas ir gyrė mūsų atliktą darbą. Nenuostabu, juk mums patikėta teisė 2014 metais rengti ir planetos pirmenybes. Nesnaudžiame, dirbame iš peties, stengiamės, kad skambėtų Lietuvos vardas. Europos čempionate dalyvavo net pusšimtis mūsų šalies tvirtarankių. Tai taip pat daug ką pasako", - džiaugėsi V. Kuizinas.

Jis pripažino, kad galėjo iškovoti ir aukštesnę vietą, tačiau dėl patekimo į finalą apmaudžiai suklydo ir pralaimėjo kovą baudomis.

"Mano kategorijoje nugalėjo šilutiškis Aleksandras Pancerovas. Aš jį per treniruotes guldau kaip vaikelį, o Europos čempionate mūsų burtai nesuvedė ir jis liko pirmas", - situaciją aiškino klaipėdietis.

Kitąmet Europos čempionatas vyks gegužės mėnesį Azerbaidžane, o pasaulio čempionatas - Vilniuje spalio mėnesį.