Tradiciniame imtynių turnyre dominavo klaipėdiečiai

Klaipėdoje vyko tradicinis tarptautinis graikų-romėnų imtynių vaikų, jaunučių, jaunių ir absoliutaus svorio kategorijos turnyras, skirtas Lietuvos kariuomenės ir visuomenės dienai paminėti.

Puikiai varžybose sekėsi šeimininkams Klaipėdos imtynininkams. Jie pelnė 7 aukso, 3 sidabro ir 9 bronzos medalius.

Vaikų amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 30 kg nugalėtojo titulą pelnė joniškietis Adomas Grigaliūnas, kuris finale atkaklioje kovoje įveikė turnyro šeimininką Donatą Rindeikį. Trečiąsias vietas iškovojo marijampolietis Vilius Adomavičius ir joniškietis Martynas Muižys.

Svorio kategorijos iki 35 kg finale varžėsi svečiai iš Baltarusijos Vladislavas Romanovskis ir latvis Domenikas Cibulis. Kovą laimėjo pastarasis. Treti liko klaipėdietis Edvinas Stanišauskas ir tauragiškis Mindaugas Venckaitis.

Svoryje iki 41 kg nugalėjo marijampolietis Vilius Savickas, privertęs pasiduoti klaipėdietį Roką Radzevičių. Bronzą iškovojo kitas klaipėdietis Mantas Vaičiakas ir kaunietis Arnoldas Škelevas.

47 kg svorio kategorijos finale susitiko turnyro šeimininkas Robertas Ruinas ir svečias iš Baltarusijos Pavelas Glinčiukas. Pajėgesnis buvo jaunasis uostamiesčio imtynininkas.

Trečio laipsnio diplomais bei medaliais pasipuošė kaunietis Gustas Sodaitis ir latvis Ilja Poliščiukas.

Svorio kategorijoje iki 50 kg nugalėjo klaipėdietis Karolis Petrauskas. Jis finale privertė kapituliuoti baltarusį Matvejų Šapko.

Bronza atiteko klaipėdiečiams Karoliui Ispodnikovui ir Jokūbui Šimkui.

Jaunučių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 66 kg nugalėtoju tapo Šiaulių rajono atstovas Dovydas Jucius. Sidabro medalį pelnė latvis Michailas Čemis, o bronzos medalius iškovojo klaipėdietis Mindaugas Perminas ir Vytautas Bendorius iš Marijampolės.

Svorio kategorijoje iki 73 kg aukščiausios prabos medalį laimėjo svečias iš Lenkijos Mateuszas Trofimczukas. Antrą vietą iškovojo vilnietis Dominykas Rasimavičius, o trečią – Romanas Karavajevas iš Klaipėdos.

85 kg svorio kategorijoje karaliavo klaipėdietis Deividas Jokšas. Sidabro medaliu pasipuošė Šiaulių rajono imtynininkas Redas Milašauskas, o bronzą iškovojo vilnietis Henrikas Špadas ir šiaulietis Žygimantas Kramenka.

Svorio kategorijoje iki 41 kg nugalėtojo vardą iškovojo šiaulietis Edgaras Gendvilis. Antras liko Šiaulių rajono atstovas Vytautas Serva, o treti – joniškietis Karolis Pociūnas ir kaunietis Mantas Gaidukevičius.

Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 54 kg finale jėgas išbandė klaipėdietis Andrius Kirjanovas bei svečias iš Lenkijos Karolis Stasiewiczius. Po atkaklios kovos pergalę šventė klaipėdietis.

Trečiąsias vietas laimėjo Domantas Mejeris iš Tauragės ir Mindaugas Kaniuckinas iš Anykščių.

58 kg svorio kategorijoje joniškietis Dovydas Petkevičius tapo turnyro nugalėtoju, finale įveikęs varžovą iš Kauno Arminą Lygnugarį. Bronzą pelnė vilnietis Karalius Masalėnas ir anykštėnas Juozas Šermenis.

63 kg svorio kategorijoje klaipėdietis Justas Galkinas, įveikęs brolius iš Joniškio Darių ir Donatą Gudmonus bei latvį Vairį Raudį, pelnė aukso medalį. Broliai Gudmonai tarp savęs sprendė, kas taps sidabro medalio laimėtoju. Šį kartą pajėgesnis buvo Darius.

Svorio kategorijoje iki 69 kg brolio Justo pėdomis pasekė ir Paulius Galkinas. Uostamiesčio atletas neseniai tarptautiniame FILA brolių Samurgaševų vardo turnyre laimėjo antrą vietą. Klaipėdoje perspektyvus imtynininkas neturėjo sau lygių. Paulius kovojo brandžiai ir finale nesunkiai įveikė varžovą iš Latvijos Tomą Treihlerį. Bronzos medalius iškovojo kitas Latvijos atstovas Davis Naumčikas ir šiaulietis Tomas Žvirblis.

76 kg svorio kategorijoje niekas neprilygo vilniečiui Martynui Nemcevičiui. Sidabrą iškovojo anykštėnas Gytis Galinis, o bronza atiteko Karolis Lukomskiui iš Klaipėdos ir latviui Nikitai Kosnokui.

Svorio kategorijoje iki 84 kg klaipėdietis Valentas Rudys visus varžovus patiesė ant menčių ir pelnytai tapo nugalėtoju. Jam bandęs priešintis lenkas Andrzejus Warpechowskis liko antras, o trečiąsias vietas laimėjo Szymonas Chojnowskis iš Lenkijos ir kaunietis Rokas Minikevičius.

100 kg svorio kategorijoje vilnietis Romas Fridrikas finale nesunkiai sutvarkė varžovą iš Lenkijos Przemyslawą Opryszeczko ir tapo nugalėtoju. Bronzos medaliais pasipuošė klaipėdiečiai Rokas Šarpnickas ir Marius Knystautas.

Įdomios kovos virė vyrų absoliutaus svorio kategorijoje (+96 kg), kur buvo varžomasi dėl Pekino olimpinių žaidynių prizininko Mindaugo Mizgaičio įsteigto prizo. Čia susirinko daug tituluotų imtynininkų: 2012 m. pasaulio jaunimo čempionas vilnietis Vilius Laurinaitis, 2008 m. pasaulio jaunimo vicečempionas kaunietis Aldas Lukošaitis, 2011 m. Europos jaunių vicečempionas klaipėdietis Mantas Knystautas, 2008 m. Europos jaunimo vicečempionas klaipėdietis Artūras Jankauskas, 2009 m. pasaulio jaunimo penktos vietos laimėtojas vilnietis Marius Grygelis. Principinėse atkakliose dvikovose pirmą vietą laimėjo Vilius Laurinaitis, antrą – Mantas Knystautas, trečią – Aldas Lukošaitis.

Varžybose teisėjavo Londono olimpinių žaidynių prizininkas Aleksandras Kazakevičius, o varžybas stebėjo Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis.

Į turnyrą susirinko 130 dalyvių iš Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir Lenkijos.