Tarp geriausiųjų - ir klaipėdietė

Klaipėdietė Ramunė Adomaitienė, 2017 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Londone šuolių į tolį rungtyje užėmusi penktąją vietą, pagerbta geriausių 2017 metų neįgaliųjų sportininkų apdovanojimuose.

Viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vykusiame renginyje apdovanoti Lietuvą garsinantys atletai - dešimt sportininkų, šiais metais pasiekusių aukščiausius rezultatus tarptautinėje arenoje - kiekvienam atiteko 1000 eurų piniginės premijos. Pagerbti ir sportininkus į pergales vedę treneriai, už gyvenimo nuopelnus padėkota ir veteranams, palikusiems ryškų pėdsaką šalies parolimpinio judėjimo istorijoje.

„Ačiū, kad garsinate mūsų tėvynės Lietuvos vardą visame pasaulyje. Ačiū, kad turėdami negalią randate savyje jėgų, užsidegimo ir noro sportuoti, siekti pačių aukščiausių rezultatų tarptautinėje arenoje. Atskirai noriu kreiptis į sportininkų trenerius ir jų artimuosius. Jūsų indėlis į Lietuvos pergales nepamatuojamas. Ačiū, kad prisidedate prie sportininkų pasiekimų, palaikydami ir neleisdami palūžti net sunkiausiomis akimirkomis“, - sveikinimo kalboje į svečius kreipėsi renginio globėja Silvija Skvernelė.

Renginio globėja apdovanojimą įteikė lengvaatlečiui Mindaugui Biliui, iškovojusiam vieną ryškiausių metų pergalių - pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato auksą rutulio stūmimo rungtyje.

„Be abejo, džiaugiuosi savo pergalėmis, kaip kiekvienas sportininkas, bet dar labiau džiugina kitų lietuvių pasiekimai, o jų šiemet netrūksta. Nors pirmieji olimpinio ciklo metai dažniausiai būna tylesni, tačiau Lietuvos vardas skambėjo garsiai. Džiaugiuosi, kad golbolo rinktinė atlaikė permainas ir tapo Europos čempione, didžiuojuosi lengvaatlečiais, jų pasiekimais planetos pirmenybėse, o metų pabaiga susiklostė fantastiškai - net tris medalius iš pasaulio čempionato atvežė plaukikai Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis. Visose pagrindinėse metų varžybose iškovojome apdovanojimus“, - sakė Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas.

Vieną iš šių apdovanojimų - pasaulio lengvosios atletikos čempionato rutulio stūmimo rungties bronzą - pelniusiam Donatui Dundziui prizą įteikė AB „Citadele“ banko valdybos pirmininkė Jūratė Jazukevičienė.

Apdovanoti du golbolininkai, su Lietuvos rinktine tapę Europos čempionais, - geriausiai besiginančiu Europos čempionato žaidėju pripažintas Mantas Brazauskis ir rezultatyviausias turnyro žaidėjas Justas Pažarauskas.

Ant scenos prizus atsiėmė į geriausiųjų dešimtuką patekę lengvaatlečiai Ramunė Adomaitienė , Kęstutis Skučas, Andrius Skuja, Ramūnas Verbavičius, plaukikai Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis.

Už nuopelnus parolimpiniam sportui pagerbti net šešiose parolimpinėse žaidynėse dalyvavęs ir prizininku tapęs Saulius Leonavičius bei ilgametė Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos generalinė sekretorė Irena Burim. Laureatams atminimo dovanas įteikė kunigas Ričardas Doveika.

Pagerbtas ir ilgametis Lietuvos parolimpinės rinktinės treneris Jonas Burakovas, parengęs parolimpinių žaidynių medalių laimėtojus Vytautą Girnių, Kęstutį Bartkėną, Rolandą Urboną ir Sigitą Markevičienę. J. Burakovą ant scenos sveikino ir apdovanojo Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis.

Geriausių 2017 metų Lietuvos neįgaliųjų sportininkų dešimtukas:

Ramunė Adomaitienė (trenerė Algina Marija Vilčinskienė) - 2017 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Londone šuolių į tolį rungtyje užėmė penktąją vietą;

Mantas Brazauskis (treneriai Šarūnas Jukna ir Adelė Markevičiūtė) - 2017 metų Europos golbolo čempionate su Lietuvos rinktine iškovojo aukso medalį;

Mindaugas Bilius (treneris Rimantas Aleksandras Plungė) - 2017 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate rutulio stūmimo rungtyje iškovojo aukso medalį, pasiekė pasaulio čempionatų rekordą - 16 m 26 cm;

Donatas Dundzys (treneris Jonas Baltrušaitis) - 2017 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate rutulio stūmimo rungtyje iškovojo bronzos medalį;

Mindaugas Dvylaitis (treneriai Dita Jovita Kareckienė ir Paulius Stankevičius) - 2017 metų pasaulio plaukimo čempionate iškovojo bronzos medalį 100 m plaukimo krūtine rungtyje;

Edgaras Matakas (treneriai Dita Jovita Kareckienė ir Paulius Stankevičius) - 2017 metų pasaulio plaukimo čempionate iškovojo aukso medalį 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir bronzos medalį 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje;

Justas Pažarauskas (treneriai Šarūnas Jukna ir Adelė Markevičiūtė) - 2017 metų Europos golbolo čempionate su Lietuvos rinktine iškovojo aukso medalį;

Kęstutis Skučas (treneris Vytautas Skučas) - 2017 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate disko metimo rungtyje užėmė ketvirtąją vietą;

Andrius Skuja (treneris Deimantas Jusys) - 2017 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate rutulio stūmimo rungtyje užėmė šeštąją vietą;

Ramūnas Verbavičius (treneris Albinas Mieliauskas) - 2017 metų pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate ieties metimo rungtyje užėmė penktąją vietą.