Šveicaras Rodžeris Federeris po septynerių metų pertraukos triumfavo "Australian Open" turnyre

Sekmadienį Melburne pasibaigusio atvirojo Australijos teniso čempionato ("Australian Open") vyrų vienetų varžybų finale 35-erių metų šveicaras Rodžeris Federeris (Roger Federer, 17-oji pasaulio raketė) po atkaklios kovos 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3 nugalėjo 30-metį ispaną Rafaelį Nadalį (9).

Mačas truko 3 val. 37 min.

R. Federeris šiame susitikime atliko net 20 neatremiamų padavimų, o ispanas - vos keturis. Abu sportininkai atliko po tris dvigubas klaidas.

Šveicarijos tenisininkas "Australian Open" čempionu tapo penktąjį kartą, bet paskutinį sykį jis Melburne buvo triumfavęs dar 2010 metais. R. Nadalis šiame turnyre nugalėjo vienintelį kartą - 2009 metais.

Tarpusavyje šie tenisininkai žaidė net 35-ąjį kartą, o šveicaras iškovojo 12-ąją pergalę.

Šveicarijos tenisininkas "Didžiojo kirčio" turnyrą laimėjo jau 18-ąjį kartą. Pagal šį rodiklį jis yra nepralenkiamas. R. Nadalis tokio lygio turnyrus laimėjo 14 sykių.

Už pergalę turnyre R. Federeriui atiteko 3,4 mln. Australijos dolerių ir 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų.

R. Nadalis turėjo tenkintis 1,7 mln. Australijos dolerių ir 1200 ATP taškų.

Turnyro prizų fondą sudarė 50 mln. Australijos dolerių.