Šveicaras R. Federeris pralaimėjo "US Open" ketvirtfinalyje

Niujorke vykstančio atvirojo JAV teniso čempionato ("US Open"), kurio prizų fondą sudaro 24,054 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų ketvirtfinalyje trečiadienį pirmoji pasaulio raketė 31-erių metų šveicaras Rodžeris Federeris (Roger Federer) 6:7 (1-7), 4:6, 6:3, 3:6 pralaimėjo septintąją vietą pasaulio reitinge užimančiam 26-erių metų čekui Tomašui Berdichui (Tomaš Berdych).

Mačas truko 2 val. 42 min.

Šveicaras ir čekas tarpusavyje žaidė 16-ąjį kartą. T. Berdichas pergalę šventė penktąjį sykį.

Čekijos tenisininkas į "US Open" pusfinalį iškopė pirmąjį kartą. Jis susitiks su ketvirtąja pasaulio rakete 25-erių metų britu Endžiu Miurėjumi (Andy Murray). Londono olimpinių žaidynių čempionas E. Miurėjus ketvirtfinalyje 3:6, 7:6 (7-4), 6:2, 6:0 įveikė 23-ejų metų kroatą Mariną Čiličių (13-oji pasaulio raketė).

Vyrų vienetų varžybų aštuntfinalyje nugalėtojo titulą ginantis 25-erių metų serbas Novakas Džokovičius (Novak Djokovič) 6:4, 6:1, 3:1 įveikė 27-erių metų šveicarą Stanislasą Vavrinką (Stanislas Wawrinka, 19). Šveicarijos atstovas trečiajame sete pasitraukė iš kovos dėl sveikatos problemų.

Antrąją vietą pasaulio reitinge užimantis N. Džokovičius ketvirtfinalyje žais su aštuntąja pasaulio rakete 23-ejų metų argentiniečiu Chuanu Martinu del Potru (Juan Martin Del Potro), kuris trečiadienį 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 6:2, 6:4 nugalėjo 30-metį amerikietį Endžiu Rodiku (Andy Roddick, 22). JAV atstovas baigė pasirodymą turnyre ir tuo pačiu užbaigė profesionalo karjerą.

Devintoji pasaulio raketė 28-erių metų serbas Jankas Tipsarevičius (Janko Tipsarevič) 6:3, 7:6 (7-5), 6:2 nugalėjo 28-erių metų vokietį Filipą Kolšraiberį (Philipp Kohlschreiber, 20) ir ketvirtfinalyje žais su penktąja pasaulio rakete 30-mečiu ispanu Davidu Fereru (David Ferrer).

Moterų vienetų varžybų ketvirtfinalyje triskart "US Open" turnyro nugalėtoja ketvirtoji pasaulio raketė 30-metė amerikietė Serena Viljams (Serena Williams) po 58 min. trukusios kovos 6:1, 6:3 nugalėjo 24-erių metų serbę Aną Ivanovič (13).

1999, 2002 ir 2008 metų "US Open" čempionė S. Viljams pusfinalyje susitiks su dešimtąja pasaulio rakete 25-erių metų itale Sara Erani (Sara Errani). Pastaroji trečiadienį 6:2, 6:4 nugalėjo savo tėvynainę 29-erių metų Robertą Vinči (Roberta Vinci, 19).

Į pusfinalį iškopė ir trečioji pasaulio raketė 25-erių metų rusė Marija Šarapova. 2006 metų "US Open" čempionė 3:6, 6:3, 6:4 įveikė 27-erių metų prancūzę Marion Bartoli (11).

M. Šarapova dėl kelialapio į finalą kovos su pirmąja pasaulio rakete 23-ejų metų baltaruse Viktorija Azarenka.