Svarbiame derbyje "Palanga" priartėjo prie "Atlanto"

Savaitgalį Palangoje Lietuvos futbolo A lygos čempionato rungtynėse varžėsi dvi Baltijos pajūrio ekipos "Palanga" ir Klaipėdos "Atlantas". Pergalę šiame derbyje rezultatu 2:0 (1:0) šventė palangiškiai.

Aikštės šeimininkams pirmąjį įvartį pelnė Simonas Urbys (34 min.), o pergalę įtvirtino tik po pertraukos aikštėje pasirodęs Tomas Dombrauskis (75 min.).

Rungtynes aktyviau pradėjo klaipėdiečiai. Jau šešioliktąją minutę teko rimtai paplušėti "Palangos" vartininkui Antonui Cvetkovui. Jis pavojingai "Atlanto" vidurio gynėjo Ruslano Maruškos smūgiuotą kamuolį nukreipė už galinės linijos.

Dar po kelių minučių prie palangiškių vartų prasiveržė Klaipėdos ekipos naujokas Igoris Krmaras, bet neperdavė kamuolio geresnėje situacijoje buvusiam Mariui Papšiui, ir ši atlantiečių ataka baigėsi niekuo.

Įpusėjus pirmajam kėliniui puikią progą išsiveržti į priekį turėjo aikštės šeimininkai - vienas prieš "Atlanto" vartininką iššoko Palangos komandos nigerietis Lucky Omeruo. Šią dvikovą laimėjo atlantiečių vartų sargas Davidas Smugas iš Lenkijos.

Baigiantis pirmajam kėliniui "Atlanto" futbolininkai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau po M. Papšio baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į "Palangos" vartų virpstą. Iškart prie kamuolio suskubęs ilgakojis klaipėdiečių ekipos puolėjas Jurijus Zacharkivas šovė gerokai virš vartų.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečius visiškai palaužė antrasis įvartis, po kurio jie taip ir neatsigavo.

"Palangos" futbolininkai iškovojo pirmąją pergalę prieš "Atlantą" oficialiose rungtynėse. Įdomu tai, kad ir rungtynėse prieš tai su Kauno "Stumbru" klaipėdiečiai taip pat leido kauniečiams pirmąsyk istorijoje laimėti.

Ir dar viena įdomi detalė. Naujai suburtas "Atlantas" per trejas pastarąsias rungtynes pralaimėjo pirmuosius kėlinius vienodu rezultatu 0:1, o įvarčius praleido beveik tuo pačiu laiku: 37 min. - Marijampolėje, 38 min. - su "Stumbru" ir 34 min - Palangoje. Na, o antrieji kėliniai taip pat vyko pagal panašų scenarijų - varžovai sužeistą "Atlantą" tiesiog "pribaigdavo".

Kitų savaitgalį vykusių rungtynių rezultatai: "Kauno Žalgiris" - Kauno "Stumbras" 0:2 (0:0), "Jonava" - "Trakai" 1:3 (0:1).

"Atlanto" futbolininkai kitas čempionato rungtynes žais jau rytoj. Jie Klaipėdos miesto centriniame stadione varžysis su "Kauno Žalgiriu". Šis susitikimas prasidės 18 valandą.

"Laimėjome pelnytai"

Valdas TRAKYS, "Palangos" vyriausiasis treneris
Įvyko, kas turėjo įvykti. Manau, kad laimėjome pelnytai. "Atlantas" kovojo, kol turėjo jėgų. Atlantiečiai pirmajame kėlinyje gerai rinko vadinamuosius antruosius kamuolius, Porą dovanų mums padovanojo jų puolėjas, nepasinaudojęs šimtaprocentėmis progomis prie mūsų vartų. Antrajame kėlinyje į aikštę išleidau naujų žaidėjų, kurie pagyvino žaidimą. Įmušėme antrą įvartį ir viskas išsisprendė. Reikėjo mums šios pergalės, trijų taškų. Tikėjausi, kad klaipėdiečiai rungtynių pabaigoje pavargs. Tačiau jų gretose buvo ir tokių žaidėjų, kaip Tadas Labukas, kurie kovėsi iki galo. Matyt, šis futbolininkas turi įgimtą gamtos dovaną kovoti visas 90 minučių. Akivaizdžiai matėsi, kad atgimstantis "Atlantas" net su "Palanga" negali "ištempti" visų rungtynių.

"Trauktis nėra kur"

Algimantas BRIAUNYS, "Atlanto" vyriausiasis treneris
Bandėme ką nors aikštėje kurti. Oro dvikovose kamuolį laimėdavome, bet ant žemės pranašumą turėjo varžovai. Sunku žaisti be visaverčių treniruočių.