Superčempionų triumfas

UEFA Čempionų lygos nugalėtojas Madrido „Real“ futbolo klubas dramatiška pergale pradėjo naują sezoną. Trondheime (Norvegija) vykusiose UEFA Supertaurės rungtynėse „karališkasis“ klubas užvakar po pratęsimo 3:2 nugalėjo UEFA Europos lygos taurės laimėtoją „Sevilla“ ekipą.

Tai buvo trečias Ispanijos klubų „derbis“ UEFA Supertaurės rungtynėse iš eilės. Ir visus tris kartus šiose rungtynėse dalyvavo „Sevilla“. 2014 m. Europos lygos varžybų nugalėtojai 0:2 nusileido Madrido „Real“ ekipai, o pernai po pratęsimo 4:5 turėjo pripažinti Barselonos „FC Barcelona“ pranašumą. Šį sykį „Sevilla“ buvo arti pergalės. Madrido „Real“ ekipai negalėjo padėti po traumos dar neatsigavęs Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo), į rungtynių paraišką nebuvo įtrauktas ir pagrindinis gynėjas Pepė, nežaidė Garetas Beilas (Gareth Bale) ir Tonis Krosas (Toni Kroos). „Real“ vyriausiasis treneris Zinedinas Zidanas (Zinedine Zidane) ant atsarginių žaidėjų suolelio paliko ir Luką Modričių, Karimą Benzemą ir Chamesą Rodrigesą (James Rodriguez). Tiesa, antrame kėlinyje „Real“ žvaigždės žengė į aikštę, bet iki tol žiūrovus džiugino jaunieji Ispanijos superklubo talentai. O vienas iš jų - 20-metis saugas Markas Asensijus (Marco Asensio) - pirmo kėlinio viduryje įspūdingu tolimu smūgiu pelnė pirmą rungtynių įvartį.

Po praleisto įvarčio „Sevilla“ perėmė iniciatyvą ir sukūrė ne vieną pavojingą situaciją prie „Real“ vartų. Galiausiai pirmo kėlinio pabaigoje Sevilijos klubo saugas Frankas Vaskesas (Franco Vazquez) rezultatą išlygino. O antro kėlinio viduryje „Sevilla“ legionierius iš Ukrainos Jevgenijus Konoplianka nuo 11 m žymos pelnė ir antrą įvartį. Šioje situacijoje nesužibėjo ir baudinį uždirbęs „Real“ kapitonas Serchijus Ramosas (Sergio Ramos). Tačiau 30-metis gynėjas savo kaltę išpirko jau per teisėjo pridėtą laiką išlygindamas rezultatą.

Pratęsimas priklausė „Real“ komandai. Be abejo, prie to prisidėjo ir antrą geltoną kortelę 94 min. užsidirbęs „Sevilla“ gynėjas Timotis Kolodzeičiakas (Timothee Kolodziejczak). Likę dešimtiese Sevilijos futbolininkai buvo priversti užsidaryti gynyboje, bet baudinių serijos jie nesulaukė. 119 min. „Real“ gynėjas Danielis Karvachalas (Daniel Carvajal) po puikaus reido neatremiamu smūgiu įmušė pergalingą įvartį.

Madrido „Real“ ir „Sevilla“ dėl UEFA Supertaurės kovojo penktą kartą. „Karališkasis“ klubas šį trofėjų iškovojo trečią kartą. Anksčiau „Real“ triumfavo 2002 ir 2014 metais. „Sevilla“ vienintelę pergalę pasiekė 2006 m. Antrą kartą UEFA Supertaurę į viršų iškėlęs „Real“ kapitonas S.Ramosas pripažino, kad ši pergalė yra labai saldi. „Laimėti ir iškovoti trofėjus yra labai malonu. Tačiau padaryti tai tokiu dramatišku būdu yra dar saldžiau. Mes parodėme, kad, siekiant savo tikslo, reikia kovoti iki paskutinės rungtynių akimirkos. Galima sakyti, kad man pasisekė, nes reikiamu laiku atsidūriau reikiamoje vietoje. Tačiau šią pergalę nukalė ne vienas žmogus, o visa komanda“, - po rungtynių teigė 30-metis futbolininkas.

Sevilijos ekipos artimiausiu metu laukia dar vienas rimtas išbandymas. Rugpjūčio 14 ir 18 dienomis „Sevilla“ dėl Ispanijos Supertaurės grumsis su šalies čempione „FC Barcelona“.

Statistika

Madrido „Real“ - „Sevilla“ 3:2 (1:1; 2:2). Įvarčiai: 21 min. Markas Asensijus, 90+3 min. Serchijus Ramosas, 119 min. Danielis Karvachalas; 41 min. Frankas Vaskesas, 72 min. Jevgenijus Konoplianka (11 m.). Raudona kortelė: 94 min. Timotis Kolodzeičiakas („Sevilla“).

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"