Sunkiaatlečiai rungiasi Kipre

Sekmadienį Lietuvos sunkiaatlečių jaunimo rinktinės nariai kartu su treneriu Bronislavu Vyšniausku išvyko į Limasolį (Kipras). Šioje Viduržemio jūros saloje iki lapkričio 29 d. vyks Europos jaunimo (iki 23 metų) sunkiosios atletikos čempionatas.

Vakar minėtose pirmenybėse jau varžėsi Aleksandra Stepanova (iki 48 kg). Ji užėmė 4 vietą.

Dar Lietuvai atstovauja šeši sportininkai: Gintarė Bražaitė (iki 75 kg), Irmantas Kačinskas (iki 85 kg), Tomas Lin Čin Chai (iki 85 kg), Žygimantas Stanulis (iki 94 kg), Algimantas Trajanauskas (iki 105 kg) ir Sergejus Lichavojus (per 105 kg).

Visi jie, išskyrus anykštietę G. Bražaitę, gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje.

KOMANDA. Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė prieš išvyką į Kiprą buvo pakilios nuotaikos.

Persekioja traumos

"Išvykome su gerais tikslais, bandysime pasirodyti kuo geriau. Sportas - nenuspėjamas, tad nežinia, ar pavyks iškovoti medalių. Visgi vilčių turime", - kalbėjo Lietuvos rinktinės vyr. treneris B. Vyšniauskas.

Anot jo, pakovoti dėl medalių galimybių turi G. Bražaitė ir Ž. Stanulis.

Pastarasis 2012 m. Izraelyje tapo Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionu, o pernai Albanijos sostinėje Tiranoje vykusiame Europos suaugusiųjų sunkiosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį.

Visgi pastaruoju metu Ž. Stanulį persekioja alkūnės, kelių traumos, tad šįkart norint pakovoti dėl medalių reikės ne tik titaniškų pastangų, bet ir sportinės sėkmės.

"Žygimantas - itin kantrus ir drausmingai režimo besilaikantis sportininkas. Jis dėl traumų kenčia skausmus, tačiau stengiasi iš paskutiniųjų, demonstruoja tikrą kovotojo charakterį", - teigė B. Vyšniauskas.

Kalbėdamas apie kitų sportininkų tikslus, jis sakė: "S. Lichavojus ir A. Trajanauskas gali pakovoti dėl patekimo į šešetuką, I. Kačinskas ir T. Lin Čin Chai - į aštuntuką. Viską pamatysime varžybų metu. Ten nuolat vyksta psichologinė kova, yra keičiami svoriai, vyksta įvairios taktinės gudrybės."

Įkvėpė A. Didžbalis

Sunkiaatlečiai į Kiprą išvyko pakilios nuotaikos, nes šiek tiek daugiau nei prieš savaitę Almatoje (Kazachstanas) vykusiame pasaulio suaugusiųjų čempionate du medalius - sidabro ir bronzos - iškovojo Aurimas Didžbalis. 23 m. klaipėdietis svorio iki 94 kg grupės dvikovėje surinko 399 kg. A. Didžbalis rovimo rungtyje (185 kg) iškovojo sidabrą, o stūmimo rungtyje (214 kg) buvo penktas. Dvikovės rezultatas jam garantavo bronzos medalį. Šioje svorio kategorijoje dalyvavo 38 sportininkai.

Aurimas dar galėtų dalyvauti ir Europos jaunimo čempionate, tačiau nusprendė į Kiprą nevykti.

"Pasitariau su treneriu ir nusprendžiau šias varžybas praleisti. Esu išsekęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Man dar reikia pasiruošti tarptautiniam sunkiosios atletikos turnyrui, kuris vyks gruodžio pabaigoje Katare. Iki to laiko turiu būti optimalios sportinės formos", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Didžbalis.

Jis kvietimo metų pabaigoje dalyvauti prestižiniame sunkiosios atletikos turnyre, kurio prizų fondą sudarys 100 tūkst. JAV dolerių, sulaukė po pasaulio čempionato, kai tapo planetos prizininku.