„Sūduva“ užtikrintai iškovojo LFF supertaurę

2018 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) supertaurę iškovojo Marijampolės „Sūduvos“ komanda. Lietuvos čempionė šeštadienį „Arvi“ manieže net 5:0 (2:0) nugalėjo LFF taurės laimėtoją Kauno „Stumbrą“.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Josipas Tadičius (10 min.), Vaidas Slavickas (25), Ovidijus Verbickas (52), Rigino Cicilia (70) ir Algis Jankauskas (82 - iš 11 m).

Susitikimo pradžioje marijampoliečiai buvo kur kas aktyvesni ir kamuolys dažniau buvo kauniečių aikštės pusėje. 10-ąją minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po gražios komandinės kombinacijos, J. Tadičius pasinaudojo O. Verbicko perdavimu ir smūgiu baudos aikštelėje nuginklavo „Stumbro“ vartų sargą Rodrigio Josviaki.

Po dešimties minučių įvarčio autorius turėjo dar vieną galimybę. Po Andro Švrljugos perdavimo serbas iš patogios pozicijos smūgiavo galva, bet tiksliai atlikti smūgio jam nepavyko.

24-ąją minutę „Sūduva“ padvigubino pranašumą po gražaus Lietuvos rinktinės žaidėjų dueto išpuolio. Prie baudos aikštelės linijos buvęs O. Verbickas gražiu perdavimu surado kairiame atakos krašte atsilaisvinusį V. Slavicką, o šis pažeme atliko tikslų šūvį į vartus.

Vėliau „Stumbras“ trumpai užspaudė varžovų vartus ir netgi buvo arti įvarčio, kai Nasro Boucharebas smūgiavo šalia vartų. Visgi pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Sūduva“ varžovams sudavė smūgį, po kurio Mariano Barreto auklėtiniai atsitiesti nesugebėjo. 51-ąją minutę O. Verbickas smūgiu iš arti įveikė vartininką. „Stumbras“ bandė mesti į rungtynes likusį arsenalą - atlikti net du keitimai vienu metu, bet tai pagyvinti žaidimo jiems nepadėjo.

70-ąją minutę A lygos čempionai dar kartą nubaudė Kauno komandą už spragas gynyboje. Aikštėje pasirodęs R. Cicilia ilgai neužtruko produktyviai pasižymėti - puolėjas gražiai permetė kamuolį per vartininką ir pavertė rezultatą dar labiau triuškinamu. „Sūduva“ savo dominavimą vainikavo dar vienu įvarčiu. 81-ąją minutę baudos aikštelėje A. Živanovičius išprovokavo varžovo pražangą, o teisėjas nedvejodamas skyrė vienuolikos metrų baudinį. Jį realizavo kapitonas Algis Jankauskas.

„Sūduva“ LFF supertaurę iškovojo antrą kartą. Marijampoliečiai šiuo trofėjumi džiaugėsi ir 2009 metais, kai po 11 m baudinių serijos įveikė Panevėžio „Ekraną“.