Stebuklas Liverpulyje: trijų įvarčių deficitą panaikinę „raudonieji“ eliminavo „Barcą“ ir žais finale

Skaudžią nesėkmę pirmosiose UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse Barselonoje patyrusi, o savaitgalį dar ir rezultatyviausio žaidėjo Mohamedo Salaho dėl traumos netekusi „Liverpool“ ekipa sukūrė vieną įspūdingiausių sugrįžimų turnyro istorijoje.

Namie žaidę „raudonieji“ 4:0 nušlavė „Barceloną“ ir panaikinę iš Katalonijos parsivežtą trijų įvarčių deficitą antrus metus iš eilės žengė į Čempionų lygos finalą.

Bendrą dviejų rungtynių akistatą Jurgeno Kloppo auklėtiniai laimėjo 4:3.

„Liverpool“ į priekį išsiveržė dar 7-ąją minutę, kai įvartį pelnė M. Salahą startinėje sudėtyje pakeitęs Divockas Origi.

Visgi po pirmojo smūgio „Barca“ neatrodė sutrikusi – progų dar pirmajame kėlinyje turėjo tiek Lionelis Messi, tiek Jordi Alba, o svečiai pirmavo tiek pagal kamuolio kontrolę, tiek pagal smūgius link vartų.

Situacija pasikeitė po pertraukos, kai į aikštę po keitimo žengė Giorginio Wijnaldumas. Šis iš pradžių atliko smūgį, kurio apmaudžiai nesugebėjo sulaikyti Marcas-Andre ter Stegenas, o vos po dviejų minučių pasižymėjo ir smūgiu galva, taip padidindamas savo komandos pranašumą iki 3:0 ir išlygindamas bendrą pusfinalio rezultatą.

Paskutinį smūgį katalonams sudavė pirmojo įvarčio autorius D. Origi. Kampinį uždirbęs Trentas Alexanderis-Arnoldas jį įžaidė akimirksniu, „Barcos“ žaidėjams nė nespėjus išsirikiuoti gynyboje, o vienas prieš vartus likęs D. Origi nukreipė kamuolį į tinklą bei pasiuntė „Anfield“ stadiono žiūrovus į euforiją – rezultatas tapo 4:0.

Nors katalonams per likusį laiką būtų užtekę vieno įvarčio, progų šokiruoti svečiai taip ir nesukūrė, ir „Liverpool“ antrus metus paeiliui žengė į finalą, kuris pirmąją birželio dieną vyks Madrido „Wanda Metropolitano“ stadione.

Lemiamose rungtynėse „raudonieji“, pernai finalą pralaimėję prieš Madrido „Real“ klubą, žais prieš Amsterdamo „Ajax“ arba Londono „Tottenham Hotspur“ – pirmąją šių komandų akistatą Anglijoje 1:0 laimėjo Nyderlandų ekipa.