Stebint 15000 sirgalių „Žalgiris“ pralaimėjo „Panathinaikos“

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos devintojo turo rungtynėse antradienį Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje 85:86 (16:19, 17:22, 20:23, 32:22) pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos Opap“ (Graikija) ekipai ir patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo šešiais iš eilės pelnytais taškais. Kauno klubo legionierius Zachas LeDay‘us per pirmąjį ketvirtį pelnė net 11 taškų, tačiau „Panathinaikos“ ekipa 10-ąją min. išsiveržė į priekį 19:16.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo „buksuodamas“ puolime, o Atėnų klubas padidino persvarą iki 8 taškų (27:19). Vėliau svečių pranašumas pasiekė 10 taškų ribą (38:28). Įpusėjus mačui, svečiai pirmavo 41:33.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai nutolo 12 taškų (45:33). Po dviejų Nicko Calatheso tritaškių „Panathinaikos“ padidino pranašumą iki 16 taškų (51:35). Daugiausiai Luko Lekavičiaus pastangomis, iki trečiojo kėlinuko pabaigos „Žalgiris“ kiek sumažino atsilikimą iki 11 taškų (53:64).

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai ėmė vytis varžovus. Po L. Lekavičiaus tritaškio skirtumas sumažėjo iki 6 taškų (65:71). Tuomet abi komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, o po Jocko Landale‘o tritaškio skirtumas aptirpo iki 5 taškų (71:76). Nors likus žaisti 2 sek., „Žalgiris“ priartėjo iki minimumo (85:86), išsigelbėti šeimininkams nepavyko.

Šioms rungtynėms jau nebuvo registruotas meksikietis Alexas Perezas, su kuriuo artimiausiu metu turėtų būti atsisveikinta.

„Žalgiriui“ (3 pergalės/6 pralaimėjimai) 15 taškų pelnė Zachas LeDay‘us, 14 – Lukas Lekavičius, 12 – Jockas Landale‘as, po 11 – Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis, 9 – Marius Grigonis, 6 – Thomas Walkupas, 5 – Paulius Jankūnas, 2 – Nigelis Hayesas.

Atėnų komandoje (5/4) išsiskyrė Nickas Calathesas. Jis pelnė 19 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. 13 taškų pridėjo Deshaunas thomasas, 12 – Ioannis Papapetrou.

Kauno ekipa šiame mače pataikė tik 15 dvitaškių iš 34 (44 proc.).

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebėjo 14 901 žiūrovas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau ketvirtadienį namuose su Belgrado „Crvena Zvezda MTS“ (Serbija) ekipa.