2018 m. rugsėjo 19 d. 11:46 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Sporto vairas moterų rankose

2018-03-08, 09:01

Aistė LABINAITĖ

Sporto vairas moterų rankose nuotrauka, foto

Lilija Vanagienė jau net nepamena, kiek metų vadovauja čiuožimo federacijai.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Lietuvos sporto federacijų sąjungos narių sąraše - 71 organizacija. Keturioms iš jų - Lietuvos alpinizmo asociacijai, Lietuvos Kyudo federacijai, Lietuvos laipiojimo sporto asociacijai ir Lietuvos stalo teniso asociacijai - vadovauja moterys. Be šio ketvertuko, moterį prezidentę turi ir LSFS šeimoje nesanti Lietuvos čiuožimo federacija. Šiandien - tarptautinė moters diena. Kovo 8-osios proga „Vakaro žinios“ pakalbino šių organizacijų vadoves ir pasiteiravo, ar sunkiai šios pareigos slegia jų pečius.

Laiko neskaičiuoja

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė pripažino, kad jau net nebepamena, kiek metų dirba šį darbą.

„Kai darbą myli, sunku nebūna. O man šis darbas iš tiesų teikia didelį malonumą. Nors, žinoma, sudėtingų akimirkų, sprendimų, visada atsiranda. Galima sakyti, jog dirbu 24 val. per parą. Ir per išeigines, ir savaitgaliais tenka dirbti“, - kalbėjo L.Vanagienė.

Pasak L.Vanagienės, būna, kad kartais jau norisi poilsio nuo čiuožimo, visos tos atmosferos, kalbų.

„Tai jau liga (šypsosi). Yra dar pora dalykų, ką reikia sutvarkyti, bet, manau, akimirka, kai baigsiu darbus, jau artėja. Tiesa, su kiekvienomis žiemos olimpinėmis žaidynėmis žadu viską baigti, bet vis nepavyksta“, - pridūrė čiuožėjų vadovė.

L.Vanagienės teigimu, federacijų vadovių yra nedaug veikiausiai dėl to, kad tai sunkus darbas.

„Ko reikia geram vadovui? Pirmiausia - sąžiningumo. Taip pat didelio užsispyrimo ir motyvacijos, išsikelto tikslo siekimo“ - teigė LČF prezidentė.

Sunkus sprendimas

Tuo metu Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentė Vilma Tūbutytė, kuri čia pradeda antrus darbo metus, sako, jog vadovaujant tokiai organizacijai, visko būna. Tad ir apsispręsti imtis posto buvo nelengva.

„Juk ta mūsų aplinka daugiau vyriška, labai daug įvairių ambicijų visi turi. Žinojau, kad nebus lengva. Ypač merginai. Tačiau vis dėlto pasiryžau“, - atviravo V.Tūbutytė.

Jos manymu, geram vadovui labiausiai reikia mokėti visus sukoordinuoti, suvaldyti, kad nereikėtų visko daryti vienai.

„Sunku pasakyti, kodėl tiek mažai federacijų su vadovėmis moterimis. Sporte turbūt visą laiką dominavo vyrai. Tačiau viskas keičiasi, moterų prezidenčių daugėja“, - teigė alpinistų vadovė.

Gyvenimo dalis

Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos prezidentė - Margarita Smirnovienė. Jos įsitikinimu, darbo šioje organizacijoje sunkumas priklauso nuo laiko. Sunkiausia būna derinant šeimą, pomėgius, pagrindinį darbą ir visuomeninę veiklą asociacijoje.

„Asociacijoje dirbu praktiškai laisvu laiku nuo viso kito. Beveik 10 metų dirbau asociacijoje, o prezidente tapau vasarį. Laipiojimas - mano gyvenimo dalis. Visada norėjau kelti jo lygį, auginti sportininkus, kad Lietuva ir pasaulis sužinotų apie laipiojimą. Tad imtis šių pareigų nebuvo sunku. Taip, tai yra atsakomybė, bet tuo pačiu ir įkvėpimas. Kai padarai kažką reikšmingo, tie rezultatai duoda įkvėpimo kurti toliau“, - atviravo M.Smirnovienė.

Pasak laipiojimo sporto specialistės, turbūt dar yra nusistovėjusi praktika, kad tokioms organizacijoms vadovauja vyrai. Taip pat šis darbas nėra ir lengvas. Galbūt ir tai kažkiek nubaido.

Širdies darbas

„Šis darbas labai sunkus“, - teigia Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentė Inga Navickienė. Tiesa, ji kol kas tik laikinoji prezidentė. Tačiau balandį vyksiančiuose rinkimuose žada dalyvauti.

Sporto federacijų prezidentų pareigos - visuomeninės. Tad visi vadovai turi ir pagrindinius darbus, o už šį atlyginimo negauna.

„Žinoma, myliu ir savo pagrindinį darbą. Tačiau šis postas tiesiog „kabina“ ir, keista, bet net negalvoju apie atlyginimą. Turbūt jam priklauso širdis“, - pridūrė stalo tenisininkų vadovė.

Pasak I.Navickienės, vyrų apskritai kaip sportininkų yra daugiau. Taip pat ir trenerių vyrų daugiau. O juk ir į tokias pareigas žmonės dažniausiai ateina iš sporto. Galbūt moterys daugiau laiko skiria šeimoms, vaikams, samprotavo I.Navickienė. „Pirmiausia geras vadovas turi mylėti tai, ką daro, turi įsiklausyti į kuo didesnį visuomenės būrį.“

Tikroji valdžia

Lietuvos Kyudo federacijos (kyudo - tradicinis japoniškas šaudymas iš lanko - aut. past.) prezidentės Ringos Baltrušaitės teigimu, jų organizacija labai maža, apimanti apie 20 žmonių.

„Per visą Lietuvą užsiimančių šiuo sportu galbūt 30, aktyvių - apie 15. Šiose pareigose aš nuo asociacijos įkūrimo pradžios - 2009 m. Šis sportas nėra populiarus, tad tų žmonių niekada labai daug ir nebus“, - įsitikinusi R.Baltrušaitė.

Pasak prezidentės, ši veikla - hobio rėmuose, tad negali nusibosti, visada jai randi laiko.

„Žinoma, didelės federacijos turi daug problemų, klausimų, sprendimų, didelius biudžetus, rinktines ir tai reikia suvaldyti. Tiems prezidentams tikrai yra ką veikti. Tad turint pagrindinį darbą ir šias pareigas tikrai gali pražilti“, - pridūrė kyundo specialistė.

Tačiau, R.Baltrušaitės įsitikinimu, sporte dažniau ne prezidentai, o generaliniai sekretoriai viską daro, už viską atsako. Prezidentas priima politinius sprendimus, jis - daugiau simbolinė figūra.

„Lietuvos olimpinio komiteto prezidentė - Daina Gudzinevičiūtė, o LSFS generalinė sekretorė - Agnė Vanagienė. Šios dvi moterys ant savo pečių laiko Lietuvos sportą“, - pridūrė R.Baltrušaitė.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Pasaulio irklavimo čempionate lietuviai pasipuošė medaliais nuotrauka, foto

Pasaulio irklavimo čempionate lietuviai pasipuošė medaliais

Bulgarijoje vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate vyrų vienviečių valčių rungtyje Mindaugas Griškonis...

Antrieji namai bei ypatinga vieta – taip Klaipėdą įvardija po metų pertraukos...

J. Grantas: „Klaipėda - ypatinga vieta mūsų šeimai“ nuotrauka, foto

Futbolo mokyklos, esančios Paryžiaus Komunos gatvėje, rekonstrukcijai jau išduotas statybų leidimas. "Jeigu...

Futbolo mokykla laukia statybininkų nuotrauka, foto

Jei siekiate lieknėti sveikai, o tuo pačiu pagerinti savo fizinę formą –...

Klaipėdietis lankydamas „Boot Camp“ treniruotes numetė net 12 kilogramų nuotrauka, foto

Tarptautinė golfo federacija (IGF) kartu su Airijos Golfo sąjunga (GUI) ir Airijos...

Lietuvos golfo rinktinių debiutas Pasaulio čempionate nuotrauka, foto

Remonto darbai Tilžės žiede: teks važiuoti kitaip nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė informuoja, kad dėl vyksiančių darbų nuo rugsėjo 24 d....

Slengiškių pageidavimus jau svarsto ministerija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Slengių gyventojai per savaitę surinko reikiamą parašų skaičių dėl Klaipėdos rajono savivaldybės...

Naudotų automobilių vis daugėja nuotrauka, foto

Automobiliai, Auganti Lietuvos automobilių rinka susiduria su rutina: į mūsų šalį toliau masiškai...

Klaipėdoje lankėsi JAV diplomatas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas antradienį susitiko su naujuoju JAV ambasadorės Lietuvoje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 45 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 45 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...