2019 m. kovo 25 d. 05:26 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Sporto taryba politikams siūlo neskubėti

(7)

Sporto taryba politikams siūlo neskubėti nuotrauka, foto

KODĖL? Kyla diskusijų, kodėl Klaipėdos sporto reformos antrojo etapo darbo grupės nariai didžiąją dalį mūsų miesto sporto bazių nori perduoti į Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centro, o ne į "Viesulo" sporto centro rankas. Sporto visuomenė teigia, kad "Viesulo" sporto centro vadovas Edmundas Klimas ūkiškai tvarkosi su sporto bazėmis, o Kūno kultūros ir rekreacijos centras bemaž pusantrų metų turi tik laikiną vadovą ir ten sporto bazėse ne kartą buvo visokių ūkinių nesusipratimų: pradedant nuo varvančių stogų iki seniau (2013 metais) vykusio kazuso, kai cheminėmis priemonėmis buvo sudeginta Klaipėdos centrinio stadiono žolė.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos visuomeninės sporto tarybos nariai išreiškė savo poziciją dėl Klaipėdos sporto reformos antrojo etapo, kuriuo jau šiemet norima įkurti sporto bazių priežiūros centrą. Pagal politikų planus, pastarasis centras prižiūrėtų ir valdytų didžiąją dalį Klaipėdos sporto bazių, o "Viesulo" sporto centrui prie jaunųjų sportininkų ugdymo norima užkrauti renginių organizavimo ir Klaipėdos sportininkų namų (sporto muziejaus) priežiūros funkciją. Sporto taryba siūlo neskubėti įgyvendinti pertvarkos, kol nebus paruošta išsami jos programa.

Dar šio mėnesio viduryje Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas Klaipėdos visuomeninei sporto tarybai pristatė sporto sistemos reformos antrojo etapo įgyvendinimo veiksmų planą ir tada kilo daug diskusijų. Sporto tarybos nariai dėl šios pertvarkos reikalingumo vieningai nesutarė. Daugelis iš jų teigė, kad nori matyti aiškų reformos veiksmų planą ir ekonominio efektyvumo apskaičiavimus. Tik tokiu atveju šeši Klaipėdos visuomeninės sporto tarybos nariai sutiktų pritarti antrajam reformos etapui, vienas būtų prieš reformą, o septyni nariai nuo balsavimo tiesiog susilaikė.

Galiausiai Sporto tarybos nariai rinkosi dar į kelis posėdžius ir raštiškai suformulavo savo poziciją, kuri susideda iš šešių punktų:

1. Sudaryti aiškią sporto reformos antrojo etapo programą, kurioje būtų įtraukta pirmojo sporto reformos etapo analizė, antrojo etapo ekonominiai paskaičiavimai, aiški vizija, įtraukiant į programos rengimą ir Sporto tarybos pasiūlymus.

2. Numatytas sporto bazes perduoti į BĮ Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centrą etapais, kad būtų laipsniškai įsisavinama sporto salių (bazių) veikla ir neįvyktų trukdžių sportininkų ugdymo procese.

3. Parengti tvarkos aprašą kaip bus organizuojamas darbas tarp sporto ugdymo įstaigos (BĮ, klubų, VšĮ) ir Kūno kultūros ir rekreacijos centro, valdančio sporto bazes.

4. Specializuotas bazes (sales) šiame etape ir ateityje neatskirti nuo ugdymo įstaigų, nes jomis naudojasi konkrečios sporto šakos sportininkai ir yra pritaikytos jų poreikiams. Tai BĮ Klaipėdos futbolo sporto mokyklos bazė, BĮ V.Knašiaus krepšinio mokyklos bazė, BĮ Klaipėdos "Gintaro" sporto centro bazė, VšĮ Klaipėdos irklavimo centro bazė, BĮ Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla ir BĮ Klaipėdos "Viesulo" sporto centro bazė (Naikupės g. 25A/25B).

5. Praėjus šešiems mėnesiams po antrojo etapo pertvarkos, atlikti veiklos analizę ir įtraukti reikiamas pataisas, gerinančias miesto sporto bazių ir sporto ugdymo įstaigų bendradarbiavimą.

6. Sporto tarybos nariai siūlo BĮ Klaipėdos miesto kūno kultūros ir rekreacijos centro direktoriui paruošti veiklos planą-viziją ir pristatyti Sporto tarybai bei miesto sporto organizacijų atstovams.

Klaipėdos sporto tarybos narį ir regbio trenerį Donatą Streckį piktina tai, kad nėra atsižvelgiama į Sporto tarybos siūlymus.

"Nors mes siūlome politikams neskubėti įgyvendinti pertvarkos, kol nebus paruošta išsami jos programa, tačiau Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje jau buvo svarstomi klausimai dėl antrojo sporto reformos etapo įgyvendinimo veiksmų ir norima kuo greičiau šį klausimą pateikti miesto Tarybai. Nesuprantu, kodėl yra taip skubama, nors yra daug neatsakytų klausimų", - kalbėjo D. Streckis.

Tarp Sporto tarybos narių pasigirdo siūlymų, jog nebūtina kurti naujo centro, o tiesiog "Viesulo" sporto centre būtų galima įkurti atskirą padalinį, kuris ir prižiūrėtų sporto bazes.

"Viesulo" sporto centro vadovas Edmundas Klimas ūkiškai tvarkosi su sporto bazėmis, o Kūno kultūros ir rekreacijos centras benmaž pusantrų metų turi tik laikiną vadovą ir ten sporto bazėse ne kartą buvo visokių ūkinių nesusipratimų: pradedant nuo varvančių stogų iki seniau (2013 metais) vykusio kazuso, kai cheminėmis priemonėmis buvo sudeginta Klaipėdos centrinio stadiono žolė", - diskusijos metu sakė keli Sporto tarybos narai.

Tokia pati pozicija buvo išgirsta ir per Finansų ir ekonomikos komiteto posėdį, kurios pirmininkas yra Rimantas Taraškevičius. Tokias mintis išsakė į posėdį atvykusi sportinės gimnastikos atstovės mama.

Priminsime, kad Klaipėdos miesto visuomeninės sporto tarybos pirmininkas yra Klaipėdos irklavimo centro direktorius ir treneris Liudvikas Mileška. Jo pavaduotoja - Klaipėdos universiteto sporto klubo pirmininkė. Sekretoriaus pareigas eina orientavimosi sporto atstovas Justinas Liubinskas.

Iš viso Sporto tarybą sudaro 15 įvairių sporto sričių specialistų, žurnalistų bei valdininkų.

Be jau minėtųjų L. Mileškos, G. Avižonienės, D. Streckio ir J. Liubinsko, Sporto taryboje darbuojasi šie Klaipėdos atstovai: Romualdas Jonaitis (Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos prezidentas), Paulius Matulevičius (Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus narys, sporto žurnalistas), Robertas Skurdenis (karatė sporto klubo "Okinava" treneris), Virginijus Jurgelevičius (Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacijos prezidentas), Dainius Blaževičius (Klaipėdos tinklinio asociacijos prezidentas), Mantas Bagočius (Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas), Raimonda Stirbienė (Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė), Janina Asadauskienė (Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja), Artūras Ševelkovas (Klaipėdos graikų-romėnų imtynių treneris), Arvydas Cesiulis (Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas) ir Germanas Čepas (VšĮ "Plaukimas visiems" prezidentas).

Pagal nuostatus Sporto tarybą, sudarytą iš 15 narių, tvirtina Klaipėdos miesto savivaldybės taryba savo kadencijos laikotarpiui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nonsensas

2016-03-31   09:15

IP: 193.219.75.225

Klaipėdos sporto taryboje nė vieno labiausiai Klaipėdą garsinančių žaidimų rankinio ir krepšinio atstovo, nonsensas.

nesusipratėlis

2016-03-31   08:32

IP: 86.100.147.247

nelabai suprantu, kam reikalinga kita priežiūros įstaiga, kuri bus išlaikoma mūsų mokesčių mokėtojų pinigais?! Ar nepaprasčiau skirti pinigus toms pačioms esančioms įstaigoms, kurių pavaldume yra sporto salės?! Politikams pats laikas pradėti statyti, o ne griauti, nuo nepriklausomybės pradžios Klaipėdos mieste DINGO net 12 sportinių objektų!!! o, pastatyta vos viena arena...

gimnastė

2016-03-30   16:53

IP: 81.7.78.248

objektyviai mastantis, o Jus buvote saleje, ji beje, kiek tai buvo įmanoma padaryti buvo padažyta, atliktas kosmetinis remontas, sutvarkyti tualetai, pakeistos duris. Dėl įrangos, tai gal nelabai įsivaizduojate, kiek jį kainuoja ir ar yra skiriamos lėšos įrangos įsigijimui. Prieš kaltindamas E. Klimą gal susižinokite realią padėti. Ir kodėl Jus manote, kad Klimas sunkiai atsisako salių priežiūros? Straipsnyje apie tai nerašo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

LKL čempionate - „Ryto“ ir „Pieno žvaigždžių“ pergalės nuotrauka, foto

LKL čempionate - „Ryto“ ir „Pieno žvaigždžių“ pergalės

Lietuvos vyrų krepšinio lygoje (LKL) šeštadienį vicečempionas Vilniaus „Rytas“ svečiuose 75:68 (17:19,...

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse šeštadienį „Memphis...

Jonas Valančiūnas atliko dvigubą dublį, bet jo komanda pralaimėjo nuotrauka, foto

Donatas Motiejūnas po dvejų metų pertraukos grįžta žaisti į NBA. 24sek žiniomis,...

Donatas Motiejūnas grįžta į NBA nuotrauka, foto

Nesulaikomai žaidusi Lina Mikelevičienė surinko 30 taškų, o likus 1 sekundei pataikė...

Vilniuje – „Fortūnos“ tritaškių rekordas nuotrauka, foto

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas pirmosiose savo rungtynėse turėjo nuryti kartėlį...

V.Urbonas: matau, kur galima patobulėti nuotrauka, foto

Lietuvoje pastebėti pirmieji gandrai nuotrauka, foto

Lietuva, Artėjant Gandro dienai, kuri minima pirmadienį, Liaudies buities muziejus pakvietė prisiminti...

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 11 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...