2019 m. gegužės 21 d. 17:43 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Sportiškoji Nikitinų šeima - 50 metų kartu

(5)

Sportiškoji Nikitinų šeima - 50 metų kartu nuotrauka, foto

SU TROFĖJAIS. Irena ir Anatolijus su savo iškovotais medaliais. "Šią vasarą su žmona Irena fotografavomės su prijuostėmis, ant kurių sukabinti medaliai. Visų sukabinti negalėjome, kitaip pečiai nebūtų išlaikę tų medalių arba nuotraukoje nebūtų matęsi mūsų kūnų - tik medaliai", - šypsodamasis "Vakarų ekspresui" pasakojo 78-erių Anatolijus Nikitinas.

Prieš tris dešimtmečius nuolat laikraščių puslapiuose mirgėjusiai ir sporto laurus Tarybų Sąjungoje skynusiai klaipėdiečių Nikitinų šeimynai šie metai išskirtiniai - sukanka lygiai 50 metų, kai Anatolijus ir Irena sumainė aukso žiedus. Sportas Nikitinų šeimoje ir šiomis dienomis užima itin svarbią vietą - sporto virusu jie užkrėtė tris savo vaikus, keturis anūkus ir net proanūkį.

1981 metais Nikitinai pirmą kartą buvo pripažinti sportiškiausia Lietuvos šeima. Vėliau šį titulą apgynė dar devynis kartus, skynė vieną po kito laurus aštuoniose skirtingose sporto šakose.

Kolekcijoje - 262 medaliai

Nikitinų šeimyna per savo sportinę karjerą yra sukaupę daugiau nei pusę tūkstančio įvairių trofėjų: 262 medalius ir per 300 įvairių taurių bei prizų.

"Šią vasarą su žmona Irena fotografavomės su prijuostėmis, ant kurių sukabinti medaliai. Visų sukabinti negalėjome, kitaip pečiai nebūtų išlaikę tų medalių arba nuotraukoje nebūtų matęsi mūsų kūnų - tik medaliai", - šypsodamasis "Vakarų ekspresui" pasakojo 78-erių Anatolijus Nikitinas.

Jis lyg šiandien pamena kaip prieš 50 metų su žmona Irena sumainė aukso žiedus ir kartu nuolat sportavo.

"Sportas - mūsų gyvenimo variklis. Tai - vieni džiugiausių mūsų gyvenimo metų. Visada smagu atstovauti savo šaliai, ginti savo miesto garbę. Mes su žmona Irena miesto garbę sporto varžybose giname jau 50 metų. Tai išties įspūdinga", - džiaugėsi Anatolijus.

PRIEŠ 50 METŲ. Štai taip Irena ir Anatolijus atrodė prieš 50 metų, kai ėjo mainyti aukso žiedus.


PARADAS. Nikitinų šeima 1985 metais prieš vieną iš Klaipėdos miesto sporto švenčių.

Prieš dešimtmetį, 2009 metais, Nikitinų šeimyna Klaipėdos visuomenei pristatė savo iškovotų trofėjų kolekciją.

Nikitinų šeima ne kartą buvo apdovanota ženkliukais, pagyrimo diplomais, garbės raštais įtakingiausių valdžios atstovų už nuopelnus plėtojant kūno kultūrą ir sportą. Jie daugybę kartų lankėsi pas tuometinį Ministrą pirmininką šviesaus atminimo Algirdą Brazauską, buvo dažni svečiai Tarybų Sąjungos ir Lietuvos sporto komitetuose.

Vaikai seka tėvų pėdomis

Irena ir Anatolijus išaugino tris vaikus, turi keturis anūkus, vieną anūkę ir vieną proanūkį. Visi šeimos nariai nuo vaikystės sportuoja, vaikai lankė sporto mokyklas. Irena žaidė tinklinį, Anatolijus buvo biatlonininkas, dukra Irena - stalo tenisininkė, sūnus Anatolijus ir dukra Ilona - plaukikai.

Anatolijus buvo Žvejybos laivyno ir "Mediko" sporto klubų kulkinio šaudymo treneris. Jis savo šeimos narius treniravo ne tik kulkinio šaudymo, bet ir žiemos daugiakovės bei vasaros universalios daugiakovės.

Anatolijus ir Irena atstovaudavo "Atlanto" ir "Mediko" sporto klubams, "Žalgirio" draugijai. "Atlanto" klube Anatolijus buvo geriausias keturių sporto šakų sportininkas, Irena "Mediko" klube dalyvaudavo penkių sporto šakų varžybose. Ji - žiemos daugiakovės bei vasaros universalios daugiakovės kandidatė į sporto meistrus. Anatolijus - žiemos daugiakovės sporto meistras, kandidatas į sporto meistrus kulkiniame šaudyme bei vasaros universalioje daugiakovėje.

Irena ir Anatolijus yra Lietuvos ir Baltijos šalių čempionai trijose sporto šakose, Anatolijus - Sovietų Sąjungos žiemos daugiakovės pirmenybių prizininkas, Irena - vasaros universalios daugiakovės pirmenybių prizininkė.

Visi trys Nikitinų vaikai baigė aukštąsias mokyklas, visi daugkartiniai Lietuvos čempionai trijose sporto šakose. Dukra Irena - sporto meistrė, du kartus Tarybų Sąjungos čempionė kovinės ir karinės daugiakovės varžybose, rekordininkė dviejose sporto šakose: karinėje daugiakovėje bei vasaros universalioje daugiakovėje, kandidatė į sporto meistrus žiemos daugiakovėje.

Sūnus Anatolijus - vasaros universalios daugiakovės sporto meistras ir žiemos daugiakovės bei karinės daugiakovės kandidatas į sporto meistrus. Jis daugkartinis vasaros universalios daugiakovės Pabaltijo čempionas, Sovietų Sąjungos pirmenybių prizininkas.

Dukra Ilona - žiemos daugiakovės kandidatė į sporto meistrus, Sovietų Sąjungos vasaros universalios daugiakovės pirmenybių prizininkė. Dabar ji dalyvauja plaukimo veteranų varžybose, aštuonis kartus tapo Lietuvos čempione, yra rekordininkė, daugelio tarptautinių plaukimo veteranų turnyrų nugalėtoja ir prizininkė.

APDOVANOJO. Prieš daugiau nei 30 metų Anatolijų Nikitiną (kairėje), kaip vieną geriausių Klaipėdos sportininkų, apdovanojo tuometinis miesto Sporto komiteto pirmininkas Jonas Kiseliovas.

Sportuoja iki šiol

Nikitinų šeima dešimt kartų laimėjo žurnalo "Šeima" taurę žiemos trikovės bei vasaros universalios daugiakovės turnyruose. Daugkartiniai nugalėtojai asmeninėje ir komandinėje įskaitoje įvairiuose turnyruose: "Gintarinis pajūris", laikraščių "Izvestija", "Komsomolskaja pravda", "Sovetskaja Litva".

1990 metais atvirose vasaros universalios daugiakovės Leningrado pirmenybėse, į kurias atvyko visų Tarybų sąjungos respublikų atstovai, sūnus Anatolijus iškovojo aukso medalį ir taurę. Mama Irena ir dukra Ilona iškovojo bronzos medalius, tėtis Anatolijus užėmė penktąją vietą. Visa šeima buvo apdovanota taure ir medaliais.

Irena ir Anatolijus yra iškovoję medalių šešių sporto šakų varžybose. Sovietų Sąjungos Sporto komitetas Anatolijų apdovanojo ir kaip trenerį-visuomenininką. 1984 metais Lietuvos sporto komitetas pirmu medaliu "Už pasiekimus fizinėje kultūroje ir sporte" apdovanojo Ireną ir Anatolijų.

2006 metais Irenai įteiktas gintarinis tuometinio premjero Algirdo Brazausko prizas. 2016 m. premjeras A. Butkevičius Irenai įteikė pagyrimo raštą ir premiją už 40 metų darbą Klaipėdos ligoninėje.

ŠEIMYNĖLĖ. Praėjusią vasarą Nikitų šeimyna leido kartu. Į Lietuvą iš Amerikos buvo atvykę sūnus Anatolijus (pirmas iš kairės) ir dukra Irena (pirma iš dešinės, antra iš kairės stovi dukra Ilona, per vidurį - mama Irena ir šalia tėtis Anatolijus). Asmeninio archyvo nuotr.

Vasaros universalios daugiakovės varžybose penktoji sporto šaka buvo plaukimas. Nikitinų šeima - ir tėvai, ir visi trys vaikai plaukioja ir dabar, dalyvauja varžybose. Jų pėdomis seka ir anūkai Liutauras ir Domantas Songailos. JAV gyvenančio sūnaus Anatolijaus dukra Gabriela plaukioja, sūnus Tadas žaidžia krepšinį. Dukters Irenos Binkienės anūkas, Irenos ir Anatolijaus proanūkis Aleksas jau irgi pradėjo savo pirmuosius yrius baseine.

Irena ir Anatolijus yra Lietuvos plaukimo veteranų sporto rekordininkai, Irena - 13 kartų, o Anatolijus - 15 kartų yra tapę šalies čempionais. Jie dalyvauja įvairiose plaukimo veteranų varžybose, 2013 ir 2017 metų Lietuvos žaidynėse, daugybėje tarptautinių turnyrų. Dukra Ilona Songailienė kartu su tėvais dalyvauja plaukimo veteranų varžybose, yra tapusi ir čempione, ir prizininke.

2018 metais Irena, Anatolijus, dukra Ilona Songailienė, anūkai Liutauras ir Domantas dalyvavo aštuoniose tarptautinėse varžybose, laimėjo 36 medalius. Nikitinų ir Songailų šeimos dešimties sporto šakų varžybose iškovojo apie 200 prizų bei daugiau kaip 500 medalių. Paskutinės 2018 metų varžybos, kuriose dalyvavo Irena ir Anatolijus buvo atviras Lietuvos plaukimo veteranų čempionatas. Šiose varžybose startavo sportininkai iš 6 šalių. Anatolijus 100 m krūtine plaukime iškovojo aukso medalį, Irena 200 m kompleksiniu plaukimu - sidabro, o varžybas baigė pasiekdama Lietuvos rekordą 200 m laisvo stiliaus rungtyje ir iškovodama aukso medalį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Elfas

2019-01-13   20:10

IP: 185.11.26.161

Lenkiu galvą prieš sporto žmones,tik nelabai supratau kai kurių parašymų.Jei kandidatas į sporto meistrus,tai jis ir yra kandidatas į sporto meistrus aplamai,o ne tam tikros sporto šakos.Pats sportavau sovietmetyje,tai atsimenu tuos visus "laiptelius" nuo trečiojo suaugusiųjų atskyrio

Pandai

2019-01-12   15:26

IP: 185.11.26.161

Ar pats kodėl nenaudojat lietuviškų rašmenų?

2019-01-12   08:40

IP: 185.11.26.161

ARE YOU SEARCHING FOR A TRUE HACKER AND HOW DO YOU PREVENT YOURSELF FROM GETTING SCAMMED BY FORGERIES! Solving a problem for which you know there’s an answer is like climbing a mountain with a guide, along a trail someone else has laid. ⚠Warning The fact that you‚re reading this means you've taken a positive step closer to surviving heavy threat on the internet. let me briefly emphasize on a simple fact. ●Be careful of those you see or meet on here. The truth be told, Not everyone found here are legit hackers. Only very few ones. TO BEFORE WARNED IS TO BEFORE HARMED! I am going to be sharing with you few insight on how to prevent yourself from getting scammed by fake hackers.and solutions to be taken if throughly you are In need of a Legit anonymous hacker. You can put a stop to your anxiety and constant fear of you getting ripped off by forgeries.  HOW WOULD YOU KNOW IF YOU HAVE MET WITH A FAKE HACKER? ● They lack a website. ● Most scammers include numbers in thier emails. ● They have no solid prove to show they are real hackers ● You will be asked to pay some certain amount of money without a solid evidence before starting the job. ● No genuine recorded reviews. ● Fake hackers tender fake testimonies to the readers using all sort of names on the net. Our candid advice to you is to stay clear of these wrong people. These post is actually for those who are willing to turn there lives around for the better, either financial-wise or relationship-wise. Our primary reason for this development is to ensure that those in need of help don't get ripped off by fake hackers. Who are the globalhacker? We are group of skilled professional hackers driven by passion to make the internet a safer place and render proficient services to those having cyber problems. Globalhackers has grown and expanded since it formation over the years due to the experience and professionalism of our management and technical staff. Our strength is based on our ability to bring together active cyber security professionals who individually has acquired enormous exposure in the world of HACKING As part of our corporate goals, providing value added services to meet our client needs and requirements has been our sustaining impetus. Our offer of proactive technical and managerial advice has always given us edge over and above our competitors. The new development on the Globalhackers platform is to assign to you the right HACKER to deal with your Particular kind of cyber issues depending on the kind of cyber problems you are willing to get fixed.  Here, you would be refer to a legit professional hacker known for massive skills and security abilities. Skilled and self trained on ●social media hack. (Facebook, Instagram, snapchat etc) ●Credit card top up, ●database hack, ●money transfer, ●Verified Paypal Accounts hack  ●email hack, ●Grade Changes hack, ●Android & iPhone Hack ●BinaryOption funds recovery. The binary option scam is another problem facing the internet today. How do you avoid binary option scam and what do you do if you are a victim of the scam. Be wary of adverts on the internet and mostly on social media promising high returns from binary options trading. The binary option is one of the highly recorded scam on the internet.The Binary options are a form of fixed-odds betting. Particularly a trade involving if an event will occur or not and the result is either positive or negative. If the investor is right, then they stand a solid chance of winning and should see a return of the funds invested but if they are wrong, they lose thier full funds invested. The Globalhacker are breeding effort to put an end to these unbearable swindle scheme taking over the intenet and taking a solid step forward to render solution to those affected by the fleece… we have striven to make tenacious effort to relief those who were victims off their traumatic feeling of loss. Here would be our cybersecurity techniques to retrieving back the victims funds ..The binary broker website would be traced down using a game over peer to peer network on a bug attack, decentralizing it and redirecting the server to a soft plus network., through that process reveals thier hidden networking source, displaying the changed web page made default. In that process unveil the hiding information traceable to track down the scammers and their embezzled central fund reserve system. You can stay away from false businesses online, to be highly oned firm by making enquiries for their firm reference number (FRN) and contact details and barter their calls on the switchboard number and also never make use of the link in a website or an email from the firm propitiating you for an investment. For more enquiries and help, contact globalhacktech@gmail.com. BinaryOption.recovery@cyberservices.com HackerOne©️LLC 2019.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale nuotrauka, foto

„Warriors“ jau penktą kartą iš eilės žais NBA finale

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo ketvirtosiose rungtynėse...

Savaitgalį Šveicarijoje vyko atviras tarptautinis SWISS OPEN čempionatas, kuriame dalyvavo daugiau nei...

„Okinavos" pergalės Šveicarijoje nuotrauka, foto

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo trečiosiose rungtynėse...

„Raptors“ sušvelnino NBA Rytų konferencijos finalo serijos rezultatą 1-2 nuotrauka, foto

Olimpinio kelialapio Lietuvai siekiantys 4 mūsų šalies buriuotojai šiandien startuoja Europos čempionate,...

Keturi Lietuvos buriuotojai pradeda kovą dėl Europos čempionų titulo nuotrauka, foto

Gegužės mėnesį prasidėjo Klaipėdos miesto pavasario „Super taurės“ kovos. Šiose varžybose dalyvauja...

Tęsiasi Klaipėdos miesto "Supertaurė" nuotrauka, foto

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Klaipėda, Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

"Vaikų turgelis 2019" kviečia apsilankyti nuotrauka, foto

Renginiai, VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės, didžiulį dėmesį...

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Euras, Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Policija prašo pagalbos. Dingo keturiolikmetė nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-05-20, apie 6:40 val., mama išlydėjo savo keturiolikmetę dukrą Evą R. (gim....

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Euras, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...