2019 m. vasario 17 d. 13:45 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Simas Galdikas: „Jie neverti miesto ir „Neptūno“ vardo“

(31)

2018-01-03, 15:08

Vilius Stalgaitis, „BaskeNews.lt“

Simas Galdikas: „Jie neverti miesto ir „Neptūno“ vardo“ nuotrauka, foto

Simas Galdikas, Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Simas Galdikas. Tai nebuvo vieninteliai klaipėdiečiai šio sezono „Neptūno“ gretose, tačiau ši trijulė buvo ta, kuri kartu ne tik augo, bet ir aukščiausiame lygyje guldė garsius varžovus. Vis tik griausmingi gruodžio mėnesio įvykiai šią brolybę suskaldė – Galdikas su buvusiais komandos draugais nebebendrauja.

Pirmoje gruodžio pusėje internetą Lietuvoje sprogdino viena griausminga naujiena po kitos, tačiau žinia iš Klaipėdos nenublanko net ir tokiame siautulingame sūkuryje.

Situacijos, kad kažkas iš svarbiųjų „Neptūno“ mohikanų netrukus Klaipėdoje trenks durimis, buvo galima tikėtis, mat klube kurį laiką vėlavo atlyginimai. Vis dėlto, žinia, kad tai padarys du „Neptūno“ simboliai, pribloškė.

Tai pribloškė ir Galdiką, kuris į tokias naujienas reagavo itin audringai. Kiek ramiau, tačiau tuo pačiu griežtu tonu situaciją centras vertina ir dabar – draugystėje su buvusiais komandos bičiuliais jis padėjo tašką.

„Mes kartu augome, o tai skaudžiausia. Ar man skaudu? Jeigu jus išduotų žmona, jums būtų linksma?“ – pokalbio su „BasketNews.lt“ metu retoriškai paklausė Galdikas.

Jam šis sezonas „Neptūno“ gretose yra aštuntasis. Tiek pat klube su pertraukomis žaidė ir Girdžiūnas, o kitas klaipėdietis, Butkevičius, namo į gimtinę sugrįžo 2013-ųjų kovą.

Ši trijulė kartu išgyveno tiek geriausius klubo laikus, tiek ir niūresnius. Trys klaipėdiečiai petys petin kovėsi Eurolygoje, kur „Neptūnas“ sėkmingai triukšmavo 2014-2015 metų sezone, vėliau – ir Europos taurėje bei Čempionų lygoje.

Kovėsi ir LKL pirmenybėse, kur visi kartu du kartus nyžygiavo iki pat superfinalo serijos. Galdikas šias skambias pergales prisimena ir šiandien, tačiau iš svajingų prisiminimų dvi svarbias jų dalis jis jau nori pamiršti.

„Žinojome, kad Juanas (Palaciosas – aut.) galimybę išvykti tikrai turės. Bet kokiu atveju, jis mums daug padėjo, klubas gavo už jį pinigus, jo išvykimas lyg ir buvo planuose. Bet ką aš galiu pasakyti apie tuos, kurie pabėgo? Kas pirmi bėga iš laivo? Neturiu apie juos ką pasakyti. Jei jie bėga iš komandos, reiškia, kad Klaipėdos ir „Neptūno“ vardo jie yra neverti“, – nedvejodamas tinklalapiui „BasketNews.lt“ rėžė Galdikas.

Jo įsitikinimu, į Vilniaus „Lietuvos rytą“ išvykę Girdžiūnas su Butkevičiumi ne tik įskaudino komandos draugus „Neptūne“, bet pasielgė neprotingai ir savo atžvilgiu.

Šioje situacijoje Galdikas pirštu beda į 25-erių Butkevičiaus pavardę. LKL pirmenybėse šiam klaipėdiečiui puolėjui tai yra karjeros sezonas, o rinkdamas vidutiniškai po 9,1 taško ir 16,4 naudingumo balo, jis apskritai yra vienas naudingiausių LKL žaidėjų.

Kaip visada naudingas „Neptūne“ šįmet buvo ir Girdžiūnas, vidutiniškai pelnęs po 10,2 taško ir atlikęs po 3,1 rezultatyvaus perdavimo.

Galdikas įsitikinęs – tokie žaidėjai tinkamomis aplinkybėmis galėjo sulaukti dar geresnių kontraktų nei ilgalaikiai „Lietuvos ryto“ pasiūlymai. Tiesa, anot centro, tam sezoną baigti jie turėjo ne sostinėje, o pajūryje.

„Mindaugas su Arnu yra klaipėdiečiai. Pagrindinis dalykas yra tas, kad jei jie būtų išlaukę iki sezono pabaigos, kelis mėnesius, nemanau, kad būsimi jų pasiūlymai būtų blogesni nei tie, kuriuos pateikė „Lietuvos rytas“. Ir su geresniais pinigais, ir žaidžiant geresniuose klubuose nei „Lietuvos rytas“. Vilniečiai protingai padarė – pakišo po nosimis kontraktus, o jie negalvojo, tai ir sutiko.

Gal jie mano, kad per kelis mėnesius nebemokės žaisti ir niekas nesiūlys pinigų? Nemanau. Taip pasielgta, nes tiek ši komanda jiems ir terūpėjo… Galiausiai ir rezultatai nebuvo blogi, tereikėjo išlaukti“, – neužsikirsdamas dėstė „Neptūno“ kapitonas Galdikas.

Butkevičiaus ir Girdžiūno pasirinkimą išdavyste vadinantis aukštaūgis prisimena ir kito ilgamečio „Neptūno“ žaidėjo, Martyno Mažeikos pavyzdį.

Šis vasarą Mažeika paliko gimtąjį miestą, tačiau tinklalapiui „BasketNews.lt“ pripažino, kad anksčiau sezono viduryje turėjo pelningą pasiūlymą išvykti.

„Buvo šansas, bet to nebūtų supratę nei komandos vadovai, nei klaipėdiečiai“, – vasarą „BasketNews.lt“ pasakojo Mažeika.

Galdikas Mažeikos pavyzdį sulygino su Girdžiūno bei Butkevičiaus situacija.

„Kaip gali lyginti tokius žmones… Vienas sako, kad liksiu iki sezono pabaigos, galiausiai tai ir padarė. Martynas gavo pelningą pasiūlymą. Patys matote, kaip gerai šįmet žaidė Arnas, kokia gera jo sportinė forma. Būtų kiek palaukęs, gal net ir „Žalgiris“ būtų siūlęs sutartį vasarą, kas žino? O gal Turkija, kur žaidėjai uždirba gerokai daugiau nei „Lietuvos ryte“.

Prie trenerio Maksvyčio žaidėjai atsiskleidžia, išvyksta į kitas komandas, gauna gerus pasiūlymus. Komanda žaidė gerai, laukėme ir namie vyksiančios Karaliaus Mindaugo taurės. Reikėjo tik laukti. Jei jie taip elgiasi, man tai pamirštas variantas. Suprasčiau, jei būtų konfliktas su treneriu, negauni žaisti, o čia pinigų laukėme mėnesį. Tavo atlyginimas nėra toks, kad gyventumei nuo vieno mėnesio iki kito. Trūksta pinigų? Čia pasiteisinimai. Yra toks dalykas kaip kompromisai. Tereikia ieškoti variantų“, – tikino Galdikas.

Nuo to skaudaus dviejų klaipėdiečių išvykimo praėjo beveik mėnesis. „Neptūnas“ neteko dviejų gyvybiškai svarbių žaidėjų, tačiau Kazio Maksvyčio kariauną guodžia bent faktas, kad sunkiu laikotarpiu tvarkaraštis visuose frontuose nebuvo sudėtingas.

Per šį laiką „Neptūnas“ iškovojo visas tris pergales LKL pirmenybėse, įveikdamas Prienų-Birštono „Vytautą“, Kėdainių „Nevėžį“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždes. Tuo metu čempionų lygoje per du turus nusileista Šalono „Elan“, tačiau sutriuškintas Ventspilio „Ventspils“.

Kapitono pareigų 2017-aisiais ėmėsi ir pats Galdikas, kuris dabar su naujokais Vytautu Šulsiu ir Brandonu Fieldsu tikisi didesnių duobių išvengti.

„Kalbant atvirai, komanda viduje dar labiau sustiprėjo. Išvyko Palaciosas, svarbus žmogus, bet treniruotėse vis tiek visi einame vieni už kitus, per treniruotes vieni kitus raginame: „Davai, greičiau, nepasiduodam“. Atėjo jaunimo, jų motyvuoti nereikia. Vienas rungtynes ištraukė, kitose padėjo. Smagu.

O kapitono pareigos… Mane tam įpareigojo. Sako: „Komandoje esi daug metų“. Nereikia mokytis kažką užvesti, man tai nėra svetima ir nuo ankstesnių laikų. Normalu paskatinti jaunimą, kad jie nebijotų, pasitikėtų savimi. Svarbiausia buvo išlaikyti komandą, laikyti ją kaip kumštį. Kol kas tai daryti sekasi sunkiai, nes patys matote, kaip ta mūsų komandėlė byra.

Nors abejonių niekam nekyla dėl trenerio Kazio. Jei treneris tiki savo žaidėjais, jie tiki ir patys savimi. Viskas prasideda nuo viršaus. Treneris tiki, kad galime. Bandome tai ir daryti. Vienijamės ir kovojame“, – sakė Galdikas.

Nors ir kalba apie šviesesnius laikus, centras kartas nuo karto vis tiek užsimena apie skaudulius, kurių, panašu, kol kas niekas nesistengia gydyti. Santykiai su dviem buvusiais komandos draugais ir bičiuliais nutraukti ir Galdikas nesiruošia taikytis.

„Ką jiems skambinsi… Nėra kam skambinti. Kare net šovinių jiems neneščiau. Žinote, atsisuksi apsidairyti, o jau savi į nugarą šaudo“, – vaizdingai palygino Galdikas.

Kas žino, galbūt pirmasis apsišaudymas tarp „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ įvyks jau vasario pabaigoje, kuomet Klaipėdoje bus surengta Karaliaus Mindaugo taurė.

Žymos: simas galdikas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Runis

2018-01-05   19:30

IP: 90.134.135.96

Kaip bus p. Gintarai T., ar naujieji verslininkai islaikys ir prates Klaipedos Neptuno rezultatus ir ilga klubo istorija, ar dar labiau isdraskys kluba?

Gerb. Tomkui

2018-01-05   18:11

IP: 195.14.178.217

Gintarai uzteks apsimetineti ir kai kuriuos savo draugus dangstyti is kuriu vienas padare kitam pavedima is klubo, o ne zaidejams!
Esme paprasta, kad klubas apie tai zinojo pusantro menesi ir direktorius (beje jau ex toj bus) Zalys, ir sporto direktorius Zavackas ir treneris Maksvytis, buvo pasakyta spreskit kazka darykit, paskutines dvi savaites iki isejimo buvo pasakyta zaidejai gali iseit bet kuria diena, tai ir ivyko, tik pateikta viskas ne taip. Konkreciai kad iseina jie pasake taip pries rungtynes ir taip turejo padaryt nes to reikalavo ju nauja sutartis, jus uzuot rase cia viska, geriau padetumet padejes komunikacija sutvarkyt klubo, bet deja to padaryti neimanoma buvo, manau ateje zmones gales nuo to pradeti ir linkiu kad jiems pavyktu, svarbiausia nereikia rasyti kad jus ale viska zinote, galbut ateis diena kai parasys tie kas is tikruju viska zino, o gal to nebereikes, nes reikia ziureti i cia ir i ateiti, o ne i praeiti, is jos pasimokyti visiems reikia, beje visiems.....!

Gintaras TOMKUS

2018-01-05   16:03

IP: 195.14.177.1

Šiandien "Neptūno" klubo istorijoje - labai svarbi diena. Sutarta, kad 100 proc. klubo akcijų atitenka rėmėjams.
Vėliau dalis akcijų bus perduota savivaldybei.
Pirmądienį anksti ryte planuojama spaudos konferencija...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Banga“ pasirašė sutartį su Šarūnu Skulskiu nuotrauka, foto

„Banga“ pasirašė sutartį su Šarūnu Skulskiu

Po pertraukos į „Bangos“ gretas grįžta Šarūnas Skulskis.

Vilniuje vykstančio Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto turnyro pirmajame pusfinalyje šeštadienį...

„Žalgiris“ be vargo pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalą nuotrauka, foto

Vieną dieną gyveni didžiausiame Kanados mieste ir turi vilčių tapti NBA čempionu,...

Krepšinio tremtinys ant Misisipės kranto nuotrauka, foto

Vilniaus „Ryto“ komanda jau šiandien stos į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės...

"Ryto" kapitonas apie tikslą įveikti "Neptūną" nuotrauka, foto

Pirmosiose Europos futbolo lygos šešioliktfinalio rungtynėse ketvirtadienį Borisovo BATE (Baltarusija) klubas namuose...

Europos lygos šešioliktfinalyje - Baltarusijos klubo pergalė nuotrauka, foto

Kelyje Rusnė– Šilutė vanduo pakilo iki 85 centimetrų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sekmadienį kelyje Rusnė – Šilutė vanduo pakilo iki 85 centimetrų. Esant tokiai...

KMT finale - trys didžiosios intrigos nuotrauka, foto

Sportas, Pirmąją „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro dieną vykusiuose pusfinalio susitikimuose...

Nuolaidų medžiotojams nepatiks – jūs auginate kainas nuotrauka, foto

Ūkis, Didelės nuolaidos tik didina vidutinę prekių kainą parduotuvėje. O nuolaidų kuponai tinkliniuose...

A.Auruškevičius: "Išeinu"... 1949 06 24-2019 02 16 nuotrauka, foto

Klaipėda, Šviesaus atminimo Algirdas Auruškevičius priešmirtinį atsisveikinimo laišką paliko dukrai.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 5 min.

Sportas, Paskelbta prieš 30 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...