Shodaniečiai sužibo auksu Europos čempionate

Prėjusį savaitgalį Gruzijos sostinėje Tbilisyje vyko Europos jaunių gimusių 1999-1998 m. Europos čempionatas, kuriame dalyvavo net 8 karate mokyklos „Shodan“ auklėtiniai. Šios varžybos tapo sėkmingiausiomis jaunių tarpe per visą Lietuvos karatė kiokušin istoriją, kadangi kovų rungtyje pavyko iškovoti net 5 aukso medalius iš 10 galimų. Labiausiai prie šio rezultato prisidėjo būtent shodaniečiai iškovoję 4 iš 5 rinktinės aukso medalių.

Laurynas Vaičikauskas net 4 metus iš eilės įrodė, kad šiuo metu jis yra stipriausias Europoje, tokio rezultato taipogi nėra niekam pavykę pasiekti. Laurynas kovojęs svorio kat. -75 kg , pirmoje kovoje per 20 sekundžių nokautavo Gruziną Gocha Nakhiani, antroje kovoje taipogi anksčiau laiko efektinga technika dukart į nokdauną pasiuntė izraelietį Nir Shubinski, pusfinalio kovoje po pratęsimo ir labai atkaklios kovos palaužė bulgarą Preslav Nikolov, o finale ilgai netruko ir anksčiau laiko dukart į nokdauną pasiuntė vengrą Scongor Ferenczi.

Europos čempionu tapo Gytis Ruzgys kovojęs sunkiausioje svorio kategorijoje +80kg. Pirmoje kovoje klaipėdietis nugalėjo vengrą Mate David, pusfinalyje palaužė ukrainietį Mikhailo Bondarenko, o finale buvo akivaizdžiai pranašesnis už lenką Michal Bekisc.

Merginų tarpe sv. kat. -60kg. čempione net 3 metus iš eilės tapo Monika Tydikaitė. Reikia pažymėti, kad Monika visas savo kovas baigė anksčiau laiko galingais rankų ir kojų smūgiais siųsdama į nokdauną savo varžoves. Pirmoje kovoje prieš Monika neatsilaikė lenkę Daria Starzec, ketvirtfinalyje krito šveicė Nadja Plocher, pusfinalyje ukrainietė Alina Bezuhla, o finale buvo įveikta rumunė Ioana Vaida.

Merginų tarpe sv. kat. +60 čempione net 3 metus iš eilės tapo Monika Ryžkovaitė. Monika taipogi demonstravo įspūdinga techniką ir dominavo visose savo kovose nepalikdama nei menkiausių galimybių savo varžovėms. Pirmoje kovoje Monikai prireikė vos 30 sek. įveikti ispanę Andrea Alcaraz, ketvirtfinalyje taipogi anksčiau laiko įveikta austrė Maria Ocheredova, o pusfinalyje vengrė Roberta Vegerbauer. Finalas buvo lietuviškas, kuriame Monika įveikė per pagrindinė laiką tautietę Aistę Tatarūnaitę.

Šiose varžybose garbingai kovoje, bet medalių neiškovojo Ugnius Knystautas, Eimantas Šarkauskas, Benedikta Abaravičiūtė, ir Aistė Jankauskaitė. Taipogi Laurynas Vaičikauskas ir Monika Tydikaitė jėgas išbandė ir kata rungtyje, deja, abu labai nežymiai nusileido savo varžovams vienodu rezultatu 2-3. Kata rungtyje bronzos medalį iškovojo klaipėdietis Kasparas Karalis iš Okinava klubo.