Seriją dėl bronzos „Neptūnas" pradėjo pralaimėjimu

Pralaimėjimu „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato bronzinę seriją pradėjo Klaipėdos „Neptūnas“. Mažojo finalo serijoje iki 3 pergalių starte Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje pripažino Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų pranašumą.

Po pirmojo kėlinio neptūniečiai dar pirmavo 18:15, tačiau itin nesėkmingai sužaidė antrąjį kėlinį, per kurį pelnė vos 8 taškus. Po dviejų kėlinių sostinės klubas pirmavo 37:26, o po trijų – 58:41. Ketvirtajame kėlinyje klaipėdiečiai prie „Lietuvos ryto" priartėjo 56:66, deja, dar labiau klaipėdiečiams priartėti nepavyko.

Šiame mače Rimas Kurtinaitis savo kolegą D. Adomaitį nustebino taktinėmis naujovėmis, mat rytiečiai vertėsi be keturių legionierių, kurie praėjusią savaitę klubo sprendimu buvo išsiųsti namo. Pirmaisiais smuikais Vilniaus klube pirmadienio vakarą griežė Jimmy Baronas ir Artūras Gudaitis. Sezoną Klaipėdos klube pradėjęs J. Baronas į buvusios komandos krepšį įmetė 25 taškus. Snaiperis pataikė 6 iš 10 savo tolimų metimų. Tuo metu aukštaūgis A. Gudaitis pridėjo 17 taškų.

Serija į Klaipėdą persikels pirmąją vasaros dieną – birželio 1-ąją. Tai bus 800-osios „Neptūno“ rungtynės LKL čempionato istorijoje. Bilietus į šį jubiliejinį bronzinės vertės mačą platina bilietai.lt. Ateikite ir padėkite savo mylimai komandai priartėti prie medalių!

Pirmuosius taškus klaipėdiečiams sužaidus pusantros minutės tolimu metimu pelnė Chrisas Loftonas. Amerikietis pašokdino varžovą ir taip susikūrė sau puikią progą atakuoti iš sau įprastos padėties. „Neptūnas" varžovus pažeisti taisykles per pirmąsias 3 minutes sugebėjo išprovokuoti 4 kartus. Baudos metimais taškus rinko Mindaugas Girdžiūnas ir Jerai Grantas. Po Martyno Mažeikos dvitaškio uostamiesčio klubas pirmavo 10:7 (5 min.). Savo taškų sąskaitą iš po krepšio atsidarė ir Vytautas Šarakauskas. Vilniečiams taškus rinko Rokas Giedraitis ir Deividas Gailius. Paskutinę atakos sekundę tritaškį smeigė M. Girdžiūnas. Kėlinio pabaigoje pasižymėjo J. Grantas. Po 10 min. kovos 18:15 pirmavo „Neptūnas".

Antrojo kėlinio pradžioje komandoms taškus sekėsi rinkti sunkiai. Pirmieji ledus pralaužė sostinės krepšininkai. Įpusėjus kėliniui jie jau pirmavo 23:18. Sužaidus pusšeštos minutės neptūniečių taškų badą iš aikštės kampo tolimu šūviu nutraukė Ch. Loftonas. Vėliau gynėjas pridėjo dvitaškį ir taip pelnė 9-ąjį savo tašką. Netrukus Jimmy Baronas pataikė iš toli ir „Lietuvos rytas" kiek nutolo – 30:24. Po nesėkmingo ketvirčio neptūniečiai varžovus vijosi 26:37.

Antrąją rungtynių dalį pradėjo galingas J. Granto dėjimas, tačiau vilniečiai atsakė 5 taškais. Ch. Loftonas perėmė kamuolį ir nuskuodęs į greitąjį puolimą pelnė 2 taškus su pražanga. Sužaidus 25 min. „Neptūnas" varžovus vijosi 33:48. Pajūrio krepšininkus į priekį timptelėjo sėkmingas Ch. Loftono, Danielio Ewingo ir Mindaugo Kačino žaidimas – 39:50. Kėlinio pabaiga vėl buvo slogi – prieš kevirtąjį kėlinį neptūniečiai atsilikinėjo 41:58.

Paskutinę rungtynių atkarpą pradėjo Ch. Loftono ir A. Butkevičiaus tolimi metimai, tačiau pirmadienio vakarą rytiečiams krito praktiškai viskas.