2019 m. sausio 23 d. 18:39 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Savaitgalį arenoje - Vlado Garasto taurės turnyras

2018-09-13, 16:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Savaitgalį arenoje - Vlado Garasto taurės turnyras nuotrauka, foto

Jau artėjantį savaitgalį Klaipėdą sudrebins galingas tarptautinis krepšinio turnyras, kuriame bus kovojama dėl Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Garbės prezidento, šalies krepšinio legendos Vlado Garasto taurės. Dvi dienas, penktadienį ir šeštadienį, "Švyturio" arenoje su atsinaujinusiu Klaipėdos "Neptūnu" jėgas išbandys Estijos pirmenybių nugalėtojai Talino "Kalev/Cramo", Latvijos pirmenybių čempionas Ventspilio "Ventspils" ir LKL vicečempionas Vilniaus "Rytas".

Praėjusiais metais šio turnyro finale neptūniečiai rezultatu 82:94 nusileido vilniečiams, tad šįkart yra kupini ambicijų pabandyti pakovoti dėl LKF garbės prezidento trofėjaus. Juolab kad klaipėdiečių pasiruošimas sezonui kol kas vyksta itin sklandžiai - iškovotos visos penkios pergalės bei sekmadienį tapta tarptautinio turnyro "Wind Basket" nugalėtojais.

Tiesa, šiemet, kaip ir pernai, tiek "Neptūnui", tiek "Rytui", norint patekti į Vlado Garasto taurės turnyro finalą, reikės įveikti galingus varžovus: vilniečiams teks susigrumti su Latvijos čempionais Ventspilio "Ventspils" krepšininkais, o klaipėdiečiams - su Estijos nugalėtojais Talino "Kalev/Cramo" atstovais.

"Prieš kelias dienas Liepojoje rezultatu 82:60 įveikėme "Ventspils" ekipą, tačiau tuomet nerungtyniavo Latvijos rinktinės žaidėjai. Gal ir gerai, kad žaisime su estais, kadangi pasiruošimo etape norisi žaisti su kuo įvairesniais varžovais. Kita vertus, varžovų nepasirinksi, norint laimėti turnyrą, reikia įveikti visus", - pabrėžė "Neptūno" vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Laukia audringo palaikymo

"Neptūno" komandos kapitono Simo Galdiko teigimu, "Neptūno" komanda, kurią tarpsezoniu papildė šeši nauji žaidėjai, po truputį susižaidžia. Svarbu ir tai, kad tarp žaidėjų tvyro gera atmosfera.

"Su kiekvienu maču mes vis labiau progresuojame bei vis geriau jaučiame vienas kitą. Žinoma, mums dar reikia draugiškų rungtynių, privalome dirbti bei toliau tobulėti. Jei taip ir toliau sparčiai judėsime į priekį, sezono pabaigoje turėsime tvirtą komandą bei stiprų jos branduolį", - džiaugėsi S. Galdikas.

Tiek jis, tiek treneris K. Maksvytis akcentavo, kad laukia rungtynių "Švyturio" arenoje, kurioje krepšinio sirgaliai visada sukuria išskirtinę atmosferą.

"Tai bus pirmos šio sezono aukšto lygio varžybos stebint saviems žiūrovams. Tiek mes, tiek visi neptūniečiai labai laukiame šio turnyro, nes esame pasiilgę šiltų žiūrovų emocijų ir nuostabaus palaikymo. Klaipėdos krepšinio sirgaliai visada išsiskiria šiltu ir audringu palaikymu", - pabrėžė "Neptūno" komandos treneris.

Anot jo, laukia išties intriguojančios kovos su ambicingomis ir pajėgiomis ekipomis.

"Šio turnyro visos komandos gana pajėgios. Vlado Garasto turnyras tuo ir įdomus, kad daugeliui komandų tai būna tarsi generalinė repeticija prieš pat krepšinio sezono startą. Pamatysime, ko esame verti ir ką dar reikia koreguoti", - reziumavo K. Maksvytis.

Neptūniečiai ragina visus krepšinio sirgalius savo kalendoriuje didžiulėmis raidėmis pasižymėti rugsėjo 14-15 dienas ir ateiti į "Švyturio" areną palaikyti "Neptūno". "Nudažykime "Švyturio" arenos tribūnas mėlyna "Neptūno" spalva", - kalbėjo neptūniečiai.

"Neptūnas", besiruošdamas naujajam sezonui, iškovojo penkias pergales: 96:45 įveikė savo dublerius - "Neptūno-Akvaservis" komandą, 71:52 nukovė Ukrainos vicečempionus Dnepropetrovsko "Dnipro" krepšininkus, 82:60 sutriuškino Latvijos čempionus "Ventspils", 84:81 įveikė Permės "Parma" bei 86:84 palaužė "Samaros" klubą iš Rusijos.

"Ryto" ambicijos išaugo

Artėjančiam krepšinio sezonui daug ambicijų turi ir gerokai sustiprėję bei Lietuvos rinktinės treneriu Dainiumi Adomaičiu pasipildę Vilniaus "Ryto" krepšininkai.

Vilniečiai kol kas pasiruošimo sezonui etape nepatyrė nė vieno pralaimėjimo: 100:71 nugalėjo Liublino "Start" ekipą (Lenkija), 97:80 nugalėjo Rygos VEF (Latvija), 79:70 įveikė Minsko "Tsmoki" (Baltarusija) ir 104:63 sutriuškino iš Ukrainos atvykusią "Dnipro" ekipą.

Vilniaus ekipos sudėtis per vasarą tapo dar galingesnė - komandą papildė sėkmingai Lietuvos rinktinės gretose rungtyniaujantis klaipėdietis Eimantas Bendžius, taip pat Evaldas Kairys bei trys legionieriai - Mattas Farrellas, Dominique'as Suttonas ir DJ Seeley.

Be to, prie komandos vairo Rimantą Kurtinaitį pakeitė anksčiau Klaipėdos "Neptūne" dirbęs, dabartinis Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis.

Taigi, palyginti su praėjusiu sezonu, "Ryto" ambicijos turėtų dar labiau išaugti.

Yra tikimybė, kad Vlado Garasto taurės turnyro finale gali susitikti abi lietuvių ekipos - "Rytas" ir "Neptūnas". Visi žinome, kad pastaraisiais metais tarp šių komandų konkurencija - didžiulė ir nuo to intriga tik dar labiau išauga.

Dabartinis "Ryto" treneris D. Adomaitis žino, ką reiškia laimėti V. Garasto taurę. Jis 2016 metais, kai dar treniravo "Neptūną", su klaipėdiečiais į viršų kėlė nugalėtojų taurę. Tuomet "Neptūnas" finale vilniečius nugalėjo rezultatu 82:68.

"Krepšinis - lyg teatras"

"Per kelerius metus įsitikinome, kad klaipėdiečiai myli ir vertina profesionalų krepšinį. Juk nuolat per "Neptūno" varžybas susirenka didžiuliai būriai sirgalių. Džiugu, kad ir mano turnyras tapo tradiciniu - vyks jau septintąjį kartą. Mums pavyko pateisinti žiūrovų lūkesčius ir sukurti naują krepšinio tradiciją uostamiestyje", - džiaugėsi Lietuvos krepšinio legenda Vladas Garastas.

Jis į Klaipėdą kviečia atvykti visos Lietuvos sporto aistruolius.

"Krepšinis, kaip ir teatras, yra skirtas žiūrovams. Kuo labiau užpildyta salė - tuo didesnė motyvacija žaidėjams parodyti visas savo galimybes", - teigė V. Garastas.

Krepšinio patriarchas paaiškino ir tai, kodėl gi jo vardu pavadintas turnyras vyksta Klaipėdoje, o ne, tarkime, Kaune ar Vilniuje.

"Klaipėda man - arčiau širdies. Esu tarsi senas klaipėdietis. Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankiau po karo, 1947 metais. Tada dalyvavau lengvosios atletikos varžybose, bėgau 1000 m ir tapau Lietuvos čempionu. Klaipėda buvo iki Senojo turgaus, o toliau buvo laukai. Buvo tik viena gatvė ir vien kaminai, dar daug griuvėsių... Keista ir malonu matyti, kaip dabar atrodo Klaipėda - išties išsiplėtė miestas. Pajūryje yra likę daug prisiminimų. Lietuvos uostamiestis tikrai nusipelnė, kad jame vyktų tokie turnyrai ir sirgaliai dažniau galėtų mėgautis profesionaliu krepšiniu. Klaipėdą galėčiau pavadinti tikru krepšinio miestu, kuris mūsų šaliai yra padovanojęs ne vieną talentingą krepšininką, garsinantį ne tik savo miestą, bet ir visą šalį. Todėl turime atiduoti duoklę Lietuvos uostamiesčiui", - pabrėžė V. Garastas.

Jis dar pridūrė: "Kai pradėjau dirbti krepšinio treneriu, klaipėdiečiai man daug padėjo. Čia visada prie jūros organizuodavome stovyklas. Palangoje negalėjome to daryti, nes buvo uždrausta. Palanga buvo neva kurortas ir ten stovyklauti neleido. Be to, po karo normalių matmenų krepšinio aikštės Lietuvoje buvo tik dvi - Klaipėdoje, Sporto rūmuose, ir Kaune, Kūno kultūros institute. Kitur negalėjome treniruotis. Klaipėda man asmeniškai labai daug padėjo, padėjo ir "Žalgirio" komandai, ir Lietuvos rinktinei."

Jis džiaugėsi tuo, kad jau daugelį metų vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje Lietuvos pajūryje stovyklauja daug užsienio šalių ekipų.

"Nuo to prieš septynerius metus ir kilo mintis pradėti organizuoti mano vardu pavadintą turnyrą. Tai tarsi pasiruošimo naujajam krepšinio sezonui baigiamasis akordas. Kasmet su malonumu atvykstu į šį turnyrą ir nugalėtojams įteikiu taurę. Būtinai atvyksiu ir šiemet", - akcentavo V. Garastas.

Skirtas Lietuvos šimtmečiui

Draugiškas krepšinio turnyras vyks dvi dienas - penktadienį ir šeštadienį. Pirmųjų rungtynių pralaimėtojai kitą dieną kovos dėl III vietos, o laimėtojai - dėl pagrindinio trofėjaus - V. Garasto taurės.

Į Vlado Garasto taurės turnyro varžybas bilietus galima įsigyti "Bilietai LT" kasose ir internetu www.bilietai.lt. Dienos bilietas (galioja į abejas tos dienos varžybas) - nuo 5 eurų. Norintieji įsigyti bilietus turėtų paskubėti, nes turnyro dieną bilietų kainos kils.

Norintieji sutaupyti pinigų gali įsigyti turnyro abonementą vos už 8 eurus.

Šiemet V. Garasto taurės turnyras yra skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

2014 metais V. Garasto taurės turnyras buvo skirtas "Neptūno" klubo 50-mečiui. 2016 metais - legendinio Lietuvos lakūno Stepono Dariaus 120-osioms gimimo metinėms paminėti, 2017 metais - 95-ajam Lietuvos krepšinio jubiliejui.

Turnyro tvarkaraštis (dienos bilietas galioja į abejas tos dienos varžybas):

Rugsėjo 14 d. (penktadienis)

17.30 val. Klaipėdos "Neptūnas" - Talino "Kalev/Cramo";

19.30 val. Vilniaus "Rytas" - Ventspilio "Ventspils".

Rugsėjo 15 d. (šeštadienis)

13.00 val. kova dėl III vietos (susitinka I dienos pralaimėtojai);

15.00 val. kova dėl nugalėtojo trofėjaus (susitinka I dienos laimėtojai).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Rankinio inktinės vairą perims asistentas nuotrauka, foto

Rankinio inktinės vairą perims asistentas

Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vyriausiojo trenerio postas yra laisvas jau beveik tris...

Prancūzijoje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Open de Rennes“...

Tenisininkas R.Berankis Prancūzijoje iškopė į aštuntfinalį nuotrauka, foto

23-ejų metų Lietuvos plaukikas Danas Rapšys šiais metais turės galimybę varžytis...

D. Rapšiui - kvietimas į pelningą plaukimo Čempionų lygą ir naujas automobilis nuotrauka, foto

Paaiškėjo keturios stipriausios 2018-2019 metų sezono Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato...

LSKL vicečempionai liko už finalo ketverto ribos nuotrauka, foto

iaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse pirmadienį čempionės...

NBA čempionai pratęsė pergalių seriją iki aštuonių nuotrauka, foto

Mirė garsus menininkas Jonas Mekas nuotrauka, foto

In Memoriam, Savo namuose Niujorke trečiadienio rytą mirė žinomas lietuvių kilmės menininkas, filmų kūrėjas...

Bilietu už grotų tapo žiaurus senolės nužudymas nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų vasarą iš įkalinimo įstaigos paleistas nuolatinės gyvenamosios vietos ...

Šeimos bijo būti sumedžiotos nuotrauka, foto

Lietuva, Vaiko teisių reformos grimasos Lietuvoje pasėjo baimę. Tėvus gąsdina ugdymo įstaigose dalijamos...

Po namo renovacijos - byrančios sienos nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdietė Galina Kiseliova po praėjusių metų vasarą daugiabutyje, kuriame gyvena, įvykusios dalinės...

In Memoriam, Paskelbta prieš 39 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...