Sartų žirgų lenktynės: Didysis žiemos prizas keliaus į Estiją

Šeštadienį Sartų žirgyno hipodrome vykusių tarptautinių žirgų lenktynių "Sartai 2011" Didysis žiemos prizas iškeliavo į Estiją. Jį išsivežė suomis, Estijai atstovaujantis Vladimiras Mummas, su žirgu S:T Thomas pirmas kirtęs 2400 metrų distancijos finišo liniją. Nugalėtojo laikas - 3 min. 15,328 sek.

Kartu su Didžiuoju prizu lenktynių organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius nugalėtojui įteikė ir 12 tūkst. litų piniginį prizą.

"Oro nepasirinksi, tačiau sąlygos visiems vienodos, - sakė ne itin kalbus Didžiojo prizo laimėtojas. - Džiaugiuosi pateisinęs komandos pasitikėjimą. Išvažiuoju kuo geriausios nuotaikos, šių puikių varžybų rengėjams ir organizatoriams linkėdamas naujų aukštumų ir vildamasis čia sugrįžti ir kitais metais."

Antrąja vieta turėjo tenkintis Tomas Lukošiūnas, nuotolį įveikęs per 3 min. 16,312 sek, o trečioji prizinė vieta šiame prestižiniame važiavime atiteko dar vienam Estijos sportininkui Mikko Kerolai, su Spanker eržilu 2400 metrų distanciją įveikusiam per 3 min. 17,453 sek.

Tituluotojo tėvo pėdomis pasukęs Kazio Trotos sūnus Kastytis pirmas su Verdžio opera kirto tradicinės mylios (1609 metrų) ilgio distanciją ir iškovojo "Zarasų krašto" prizą. Kastytis aplenkė antrąją vietą šiame važiavime iškovojusią Dianą Kvakšytę su Gajumi ir Donatą Kulbauską, kuris su Salsa de Garonne antrajai prizininkei pralaimėjo vos akimirką.

Tai buvo ne paskutinė Kastyčio nugalėtojų garbės pakyla. Jis su bėra kumele Chora pirmas kirto aštuntojo važiavimo, kurio dalyviai varžėsi dėl grafaitės Emilijos Pliaterytės prizo, kurį įsteigė ūkininkas Ramūnas Karbauskis, finišą.

Antras šiame važiavime buvo Jonas Zakšauskas su Hipnozu, o trečioji finišavo Žydrė Žalaitė su Kentauru.

Tėvas su sūnumi Kazys ir Kastytis Trotos, auginantys bemaž šimtą žirgų, susikovė dėl "Biržų žemtiekimo" prizo. Šią šeimyninio tandemo dvikovą šeštadienį su Tikruoju Kaubojumi irgi laimėjo sūnus, tačiau šįsyk ir Kastytis neužkopė ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio. Jį jis užleido pirmuoju finišo liniją kirtusiam Alfredui Žarnauskui, o trečiąja vieta džiaugėsi pernykštis Didžiojo prizo laimėtojas Kazys Trota.

1609 m distancijoje vyko batalijos ir dėl tarptautinio Lietuvos Respublikos Prezidentūros prizo, kuris šįkart iškeliavo į Estiją. Labai atkaklioje tautiečių dvikovoje jis atiteko Jelenai Fironovai, vadeliojusiai Opus Haleryd žirgą, rinkoje įvertintą beveik 72 tūkstančiais eurų.

Pirmoji ir antrasis šio važiavimo prizininkai distanciją įveikė per absoliučiai vienodą laiką, tačiau fotofinišas pergalę lėmė J. Fironovai, o jos komandos draugas Jevgenijus Ivanovas, kuriam daug kas prognozavo laurus, šįsyk su King of Vick ristūnu liko antras.

Trečiąją vietą su Rengency Herold užėmė biržietis Vaidas Rimša.

Vis dėlto visą nugalėtojų, besivaržiusių dėl Lietuvos Respublikos Seimo prizo, pakylą užėmė lietuviai.

Su Portu 2400 metrų distanciją greičiausiai įveikė panevėžietis Algimantas Pamarnackas, pranokęs vilnietį Vytautą Dapkų (Pearl De Suce) ir trečiąją vietą užėmusį tos pačios "Kasandra grupės" ekipos narį Donatą Kulbauską, vadeliojusį Quelly Du Truffie.

Gana įtikinama persvara Dusetų krašto prizą laimėjo Granit Ollo vadeliojęs alytiškis Irmantas Gramackas. Jis aplenkė antrąją ir trečiąją vietas iškovojusius Eimantą Klebauską (Simaron Ollo) ir Mindaugą Seržantą (Teach me Augustinu).

Pirmąjį lenktynių auksą šeštadienį laimėjo daugybės aplodismentų susilaukusi Vita Lingytė, su Perle Grangelabbe iš Dusetų išsivežusi ir Kūno kultūros ir sporto departamento prizą.

Antras šiame važiavime finišo liniją kirto Algis Vilkinis su Undinėle Ollo, o trečias - Vaidas Rimša su Quartzite.

Dėl Eikliojo žirgo prizo sportininkai varžėsi 2400 metrų distancijoje, kurią greičiausiai nubėgo labai patyrusio Estijos sportininko Jevgenijaus Ivanovo vadeliojama kumelė Lady Galax.

Estas aplenkė su Fiber Ollo antruoju finišavusį Algį Vilkinį ir trečiąją vietą su Ministerija iškovojusį irgi labai patyrusį, Lietuvos žirginio sporto veteraną varėniškį Stasį Kėrį.

Raiteliams ir per 70-čiai sportininkų, susirinkusių į šiemet jau 105 kartą oficialiai rengiamas žirgų lenktynes "Sartai 2011", pasak lenktynių "Sartai 2011" spaudos centro pranešimo, plojo ne tik apie 20 tūkstančių žiūrovų iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir varžybas stebėję Airijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Rusijos, Latvijos, Švedijos, Kazachstano, Baltarusijos, Čekijos, Ukrainos, Danijos Karalystės ir kitų šalių ambasadoriai, diplomatai, Seimo nariai, miestų merai ir įvairių partijų vadovai.