Šachmatininkų rubrika

Vilniuje vyko 2018 m. Lietuvos jaunių ir jaunučių klasikinių šachmatų (90 min+30 sek.) čempionatas.

Prie šachmatų lentų keliomis amžiaus grupėmis susikibo 172 berniukai ir 65 mergaitės.

Tarp dešimtmečių mergaičių (M10) pirmąją vietą užėmė vilnietė Beatričė Paknytė (5,5 tšk. iš 6 galimų).

M12 grupėje nugalėjo taip pat sostinės atstovė Elžbieta Paknytė (5,5 iš 6).

M14 grupėje čempione tapo kaunietė Barbora Mačiulaitytė, surinkusi 5 tšk. iš 6 galimų.

M16 grupėje nugalėjo klaipėdietė Marija Šibajeva. Jos taškų taupyklėje - 7,5 taško iš 8 galimų.

M18 grupėje auksas atiteko Saulei Gailiūnaitei iš Kauno (4 iš 5).

Tarp dešimtmečių berniukų (B10) pirmas buvo Gustas Morkūnas iš Kėdainių. Jis surinko 7 taškus iš 8 galimų.

B12 grupėje puikiai pasirodė klaipėdietis Glebas Pidlužnis (7,5 tšk. iš 8), antrus metus iš eilės į uostamiestį parsivežęs Lietuvos čempionato auksą.

Keturiolikamečių berniukų grupėje čempionu tapo kaunietis Pijus Stremavičius (6 iš 8).

B16 grupėje čempionato auksą iškovojo dar vienas Kauno atstovas Karolis Jukšta - 8 taškai iš 8! Sidabrą iškovojo klaipėdietis Dmitrijus Jablokovas, surinkęs 5,5 taško.

B18 grupėje pirmąją vietą laimėjo marijampolietis Paulius Pultinevičius (5,5 tšk. iš 6).

Klaipėdiečių pasirodymą čempionate reikėtų vertinti gerai. Jie iš čempionato į namus parsivežė du aukso ir vieną sidabro medalį!

2018 m. Klaipėdos šachmatų čempionate

Čempionate po 7 ratų pirmavo Marija Šibajeva (5,5 tšk. iš 7), antras - Aleksandras Sergejus Drozdovas (4,5 tšk iš 5), trečias - Aleksandras Zozulia (4,5 tšk. iš 7)