Šachmatininkų rubrika

Šiauliuse vyko 2017 m. Lietuvos jaunių greitųjų šachmatų (10 min + 5 sek.) komandinės pirmenybės. Dalyvavo 12 vaikinų ir 8 merginų komandos.

Vaikinų turnyre pirmąją vietą iškovojo Vilniaus SM "Tauras" pirmoji komanda, surinkusi 14 komandinių taškų.

Merginų turnyre geriausiai sekėsi Šiaulių SM "Dubysai" (13 tšk.). Plungės SRC komanda, surinkusi 10 taškų iškovojo trečiąją vietą.

Gruodžio mėn. Klaipėdos šachmatų klube (Laukininkų g. 28) penktadieniais nuo 18 val vyksta žaibo šachmatų (7 ratai, laiko kontrolė 3 min + 2 s ėjimui). Norintys dar gali patekti į šį turnyrą.

Pirmame turnyre dalyvavo 18 žaidėjų. Pirmąją vietą užėmė Marija Šibajeva (6 taškai), toliau rikiavosi net 5 dalyviai, surinkę po 5 taškus. Papildomi rodikliai antrą vietą paskyrė Vidmantui Stasiui, trečią - Dmitrijui Jablokvui, ketvirtą - Ruteniui Pikšriui, penktą - Skirmantui Buivydui.

Kęstutis Andriejūnas Pasiūlymų ir pageidavimų dėl rubrikos laukiame el. paštu [email protected]

Siūlome surasti kombinaciją

1-a diagrama. Baltųjų ėjimas. Kaip žaistumėt?

2-a diagrama. Baltųjų ėjimas. Kaip žaistumėt?

Gruodžio 2 d. skelbtų kombinacijų sprendiniai:

1-oji diagrama. Denkerus-Bekeris 1947 m. 1. Bg8! (aukodami bokštą baltieji atitraukia juodųjų bokštą nuo juodųjų pėstininko f6 gynybos 1....Bf8:g8 2. Ra1:f6+- ( 2... Bg7 3. Rf6:g7x)

2- oji diagrama. Tanas - Pircas 1963 m. 1. Ba!!-+ (baltieji aukodami bokštą atitraukia juodųjų valdovę iš a2-g8 įstrižainės) 1...V:a1 2. Vc4++- (jei 2....e6 3.V:e6+ Bf7 4. V:f7x).