„Rytas“, laimėjęs Šiauliuose, grįžo į pergalių kelią

Vilniaus „Ryto“ (8-4) krepšininkai atsitiesė po dviejų nesėkmių paeiliui ir, sužaidę solidžias rungtynes Šiauliuose, iškovojo aštuntąją pergalę sezone. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai „Šiaulius“ (4-7) pranoko 86:81 (25:13, 28:26, 20:20, 13:22).

Sostinės ekipai tai buvo pirmoji pergalė po dviejų nesėkmių paeiliui prieš Klaipėdos „Neptūną“ ir Panevėžio „Lietkabelį“. Savaitgalį komandos laukia žūtbūtinis mūšis Kaune prieš vietos „Žalgirį“.

Reikšmingus žingsnius link pergalės svečiai padėjo jau pirmajame kėlinyje – Pako Cruzas su trimis tritaškiais tempė savo komandą į priekį ir jau po pirmojo kėlinio „Rytas“ turėjo dviženklę persvarą (25:13).

Saulės miesto komandai reikalai nesiklostė ir toliau – iki ilgosios pertraukos jų deficitas vienu metu buvo pasiekęs ir dvidešimties taškų ribą (33:53). Apskritai, pirmoje rungtynių pusėje vilniečiai solidžiai metė tritaškius – tikslą pasiekė 7 tolimi metimai iš 14 (50 proc.).

Po pertraukos Šiaulių krepšininkai pradėjo rodyti atsigavimo ženklus ir sugebėjo grįžti į rungtynes – ketvirtajame kėlinyje jie sugebėjo atsilikimą sumažinti iki vienženklio (70:77). Šeimininkai ir toliau rungtyniavo ant bangos ir netrukus sumažino varžovų persvarą iki keturių (73:77).

Tačiau tada dukart iš arti pataikė P. Cruzas ir sostinės ekipa vel nutolo (81:73). Per likusį laiką vilniečiai sugebėjo atlaikyti šeimininkų šturmą ir namo išvažiavo su pergale. Šiauliečių neišgelbėjo net ir sezono rungtynes sužaidęs ekipos aukštaūgis Benas Griciūnas, surinkęs 26 taškus ir sukaupęs tiek pat naudingumo balų.

Tuo tarpu svečius į priekį traukė 22 taškus surinkęs P. Cruzas, 20 taškų ir 9 atkovotus kamuolius pridėjo Martynas Echodas, o Arnas Butkevičius pasiekė naują asmeninį karjeros atkovotų kamuolių rekordą ir jų sugriebė net 14.

Po pergalės vilniečių treneris Dainius Adomaitis galėjo pasidžiaugti tik galutiniu rezultatu.

„Tokios rungtynės, kai džiugina tik pati pergalė, visiškai nedžiugina ta nuo antro ketvirčio pabaigos vėl sužaista atkarpa, tai persinešė toliau. Galėjome pirmą pusę užbaigti pirmaudami 20 taškų, bet vėl leidome jiems perimti kamuolius, vėl tas pats. Blogiausia, kad kartojasi tos pačios problemos, tai, kad ką akcentuojame, to nesugebame padaryti.

Kai tai padarome, viskas atrodo labai gerai, lengviau, ypač kalbant apie gynybą, bet to, ką akcentuojame, nesugebame įgyvendinti“, – svarstė „Ryto“ strategas.

Tuo tarpu šiauliečių vedlys Antanas Sireika teigė, jog dėl auklėtinių kovingumo yra patenkintas.

„Iki pergalės pritrūko dviejų taiklių metimų. Čia, kaip ir pirmose tarpusavio rungtynėse, buvo panaši situacija, kai atsilikome 20 taškų, kai galėjome nugriūti ir nuleistomis galvomis išeiti. Bet taip nenutiko, tai pagarba vyrams. Į rūbinę po rungtynių einu retai, bet dabar nuėjau ir pasakiau, kad nesu piktas. Sėkmė lydėjo stipresnius“, – sakė A. Sireika.