Rankinio turnyro dalyviams – išbandymas lietumi

Antradienį Klaipėdoje vyko antrasis gatvės rankinio turnyras. Jį šiemet organizavo Klaipėdos rankininkių klubas, kuriam talkino ir Klaipėdos miesto rankinio federacija bei Klaipėdos miesto rankinio klubas „Dragūnas“.

Šiemet sulaukta daugiau dalyvių nei pernai – dalyvavo net 20 komandų, kurios varžėsi penkiose amžiaus grupėse.

Pasak vienos iš turnyro organizatorių Jovitos Mikalauskienės, iš viso sulaukta per 200 jaunųjų rankininkų nuo 12 iki 17 metų amžiaus.

„Gatvės rankinis nuo įprasto rankinio skiriasi tuo, kad čia yra žaidžiama įvairiau, įvarčiai yra išradingesni – galima padaryti „orą“, kūlverstį metimo metu. Kuo išradingesnis metimas, tuo vertingesnis metimas. Įprastame rankinyje įmetus kamuolį į vartus uždirbamas vienas įvartis, čia vienu metimu galima pelnyti du ar net tris įvarčius. Šiemet pasirinkome turnyrą rengti ne ant asfalto, o ant žolės, kad išvengtume traumų atliekant įvairius triukus“, – sakė J. Mikalauskienė.

Pasak trenerės, Lietuvoje gatvės rankinis nėra labai žinomas, todėl stengiamasi šviesti žmones ir apie šią rankinio atmainą. Tokia rankinio atšaka yra populiari Danijoje, Vokietijoje.

Nors oro sąlygos rankiniui lauke tikrai nebuvo palankios, nuotaikos nesugadino net stiprus lietus. Jaunieji sportininkai atkakliai žaidė iki pat turnyro pabaigos. Vienu metu rankinio kovos vyko penkiose aikštelėse.

Klaipėdos miestui minint sporto metus, taip pat – turint Europos sporto miesto titulą, klaipėdiečiai rankininkai gynė miesto garbę ir užėmė nemažai prizinių vietų.

2001 m. gimusių vaikinų grupėje pirmąją vietą užėmė Molėtų SC, antrąją – Kauno komanda, trečiąją – Zarasų rankininkai.

2004 m. gimusių vaikinų grupėje pirmą ir antrą vietas užėmė BĮ Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro rankininkai, trečioji vieta atiteko sportininkams iš Molėtų.

2006 m. gimusių vaikinų grupėje pirmąją vietą iškovojo Tauragės atstovai, antrąją – kauniečiai, trečiąją – klaipėdiečiai.

2004 m. gimusių merginų grupėje nugalėjo Kauno rajono moterų klubo „HC Garliava“ auklėtinės, antrąją ir trečiąją vietas užėmė klaipėdietės.

2006 m. gimusių merginų grupėje triumfavo Tauragės rankininkės, antrąją ir trečiąją vietas užėmė Klaipėdos sportininkės.

Renginį išskirtiniu padarė tai, kad prie jo svariai prisidėjo su rankinio klubu „Dragūnas“ bendradarbiaujantis Dragūnų batalionas, suteikęs rankininkams galimybę žaisti bataliono teritorijoje.

Kariai taip pat vaikams paruošė karinės technikos, ekipuotės, ginklų parodą ir, žinoma, vaišino kareiviška koše ir karšta arbata. „Dragūnas“ kartu su įmone „Baltic Fresh Fruit“ parūpino dalyviams šviežių ir skanių vaisių.