R. Berankis prieš pirmąją pasaulio raketę: jėgos nebuvo lygios

Prieš dvi dienas pasiekęs pirmą pergalę per savo karjerą atvirajame Prancūzijos teniso čempionate („Roland Garros“) pajėgiausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis ketvirtadienį antrajame turnyro etape bandė pasipriešinti pajėgiausiam planetos tenisininkui serbui Novakui Džokovičiui.

Skirtingai nei rugpjūčio mėnesį, šįkart ATP reitinge 66 vietą užimantis lietuvis didelių sunkumų pirmajai pasaulio raketei nesukėlė. 1 valandą ir 23 minutes trukusią akistatą serbas laimėjo 6:1, 6:2, 6:2 ir užtikrintai žengė įį trečią etapą.

Priminsime, kad „Roland Garros“ turnyro pirmame etape R. Berankis 6:1, 6:4, 6:4 nugalėjo Bolivijos sportininką Hugo Dellieną (ATP-104).

Su N. Džokovičiumi R. Berankis žaidė antrą kartą kiek daugiau nei per mėnesį. Pirmoji jų akistata įvyko rugpjūčio pabaigoje „Western & Southenr Open” (JAV) turnyre. Tuomet lietuvis serbui pralaimėjo 6:7, 4:6.

Nedaug trūko, kad abu sportininkai susigrumtų ir JAV atvirajame teniso čempionate („US Open“). Tai būtų nutikę, jei R. Berankiui būtų pavykę pasiekti ketvirtą varžybų etapą. Čia lietuviui kelią užkirto ispanas Pablo Carreno-Busta, kuris vėliau peržengė ir per N. Džokovičių, diskvalifikuotą už netyčinį smūgį kamuoliuku teisėjai į kaklą.

Iš viso R. Berankis ir N. Džokovičius tarpusavyje žaidė tris kartus. Pirmas kartas buvo 2013-aisiais „US Open“ tunyre. Tąsyk serbas laimėjo 6:1, 6:2, 6:2.