2019 m. kovo 20 d. 09:58 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Prasideda "Atlanto" era be Vacio Lekevičiaus

(4)

Prasideda "Atlanto" era be Vacio Lekevičiaus nuotrauka, foto

ATSISVEIKINIMAS. Daugiau nei 20 metų "Atlanto" veidu buvęs Vacys Lekevičius traukiasi - perleido klubo akcijas ir klubui jau nebevadovaus.

© Atlantas.lt nuotr.

Daugiau nei pusšimtį metų skirtingais pavadinimais gyvuojantis ir šlovinga istorija pasižymintis Klaipėdos "Atlanto" futbolo klubas pradeda naują gyvavimo erą - ilgametis klubo vadovas ir savininkas Vacys Lekevičius perleido klubo akcijas naujam savininkui. Nuo šiol klubą valdys ir iš skolų liūno bandys ištraukti buvęs Marijampolės "Sūduvos" saugas, dabar advokatas Vidas Adomaitis.

Jei netikėčiau, nesiimčiau šio projekto. Savo gyvenime vadovaujuosi taisykle, kad nereikia gailėtis to, ką darai, o gailėtis reikia dėl to, ko nepadarai ir net nesistengi padaryti. Tai dar vienas iššūkis mano gyvenime, su kuriuo, labai tikiuosi, pavyks susidoroti. - Vidas ADOMAITIS, naujasis "Atlanto" klubo savininkas

Tą "Vakarų ekspresui" patvirtino aktyviai klubo perėmimo derybų procesą sekęs Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidentas Rimantas Žvingilas ir su naujuoju "Atlanto" savininku telefonu kalbėjęs Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

"Pagaliau įvyko tai, kas turėjo įvykti - Vacys Lekevičius perleido "Atlanto" klubo akcijas. Tik gaila, kad tai įvyko tik dabar. Viską buvo galima išspręsti jau prieš kelis mėnesius. Dabar "Atlantui", jei dar nori spėti į šio sezono Lietuvos futbolo A lygos traukinį, reikia atlikti labai daug namų darbų. Naujasis klubo savininkas Vidas Adomaitis - šaunuolis, jis ėmėsi tokiu sunkiu metu gelbėti "Atlanto" klubą. Taip drąsiai pasielgti gali toli gražu ne kiekvienas", - "Vakarų ekspresui" sakė R. Žvingilas.

KLFF prezidentas teigė, kad su V. Adomaičiu pažįstami yra dar nuo tų laikų, kai kartu aktyviai žaidė futbolą.

"Nuolat bendraujame futbolo temomis. Nors V. Adomaitis ir pasuko į teisę, tačiau ne kartą užsiminė, kad futbolas jam yra arti širdies ir norėtų įgyvendinti kokią nors su futbolu susijusią svajonę. Taip ir išėjo kalba apie "Atlantą", apie jo bėdas ir būtinybę kuo skubiau tiesti gelbėjimosi ratą. Jį tai sudomino. Kurį laiką tęsėsi derybos, tačiau vėliau Vacys Lekevičius išvyko į Tailandą ir derybos nutrūko. Penktadienį Vacys Lekevičius pats atvyko pas Vidą Adomaitį ir perleido klubo akcijas. Niekaip nesuprantu, kam reikėjo viską vilkinti tiek ilgai? Viską buvo galima sutvarkyti dar prieš kelis mėnesius", - pabrėžė R. Žvingilas.

Tai, kad "Atlanto" klubo akcijas perrašė V. Adomaičiui, žiniasklaidai vakar patvirtino ir V. Lekevičius, tačiau į "Vakarų ekspreso" skambučius nei sekmadienį, nei pirmadienį jis neatsakė.

Pokalbis telefonu

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius S. Budinas telefonu kalbėjosi su naujuoju "Atlanto" savininku V. Adomaičiu ir aptarė Klaipėdos savivaldybės galimybes ateityje pagelbėti minėtam futbolo klubui.

"Naujajam "Atlanto" savininkui paaiškinau, kad šiemet klubas neatitiko kriterijų, kad Savivaldybė galėtų skirti paramą. Kol komanda turi skolų Mokesčių inspekcijai ir "Sodrai", mes net negalime svarstyti "Atlanto" paraiškos paramai gauti. Be to, biudžeto projektas jau baigiamas suformuoti. Viską gražiai išdėsčiau, naujasis klubo savininkas žadėjo kuo skubiau pašalinti šiuos trukdžius. Paaiškinau, kad antroje metų pusėje, jei pavyks susitvarkyti skolas Mokesčių inspekcijai ir "Sodrai", būtų galima ieškoti kokių nors sprendimo būdų dėl miesto pagalbos. "Atlanto" klubas, rungtyniaujantis aukščiausiojoje Lietuvos futbolo lygoje, turi prioritetą dėl sporto bazių ir šis prioritetas išlieka. Kol vyks komandos gelbėjimo procesas, mes padėsime kiek galėsime", - sakė S. Budinas.

Vienas iš Klaipėdos miesto vadovų teigė, kad būtų gerai akis į akį susitikti su naujuoju "Atlanto" klubo savininku ir išklausyti jo viziją, konkrečius planus.

"Telefonu kalbėti yra viena, norisi aiškaus veiksmų plano. Dar anksti džiaugtis, kad viskas yra gerai. "Atlantui" norint rungtyniauti Lietuvos futbolo A lygoje dar reikia nuveikti labai daug darbų", - akcentavo S. Budinas.

LFF padarys išlygų?

Jau vasario 7 dieną Lietuvos futbolo federacijos (LFF) klubų licencijavimo komiteto posėdyje bus patvirtintos visos komandos, kurioms bus suteiktos Lietuvos futbolo A lygos licencijos. Paraiška siekti A lygos licencijos buvo gauta ir iš "Atlanto", tačiau jis reikalingos dokumentacijos įvertinimui nepateikė.

Pasak R. Žvilngilo, gali būti, kad "Atlantui" federacija padarys kokių išlygų.

ATSIRADO ŠVIESA. Klaipėdos futbolo sirgaliai jau buvo sunerimę, kad šį sezoną "Atlanto" ekipos Centriniame stadione nebeišvys, tačiau atsirado šviesa tunelio gale - komandą iš skolų ryžosi tempti rimti ir futbolą mylintys žmonės. Redakcijos archyvo nuotr.

"Jei A lygoje nerungtyniautų "Atlantas", tada turbūt būti tik septyni klubai, o tai tvarkaraščio atžvilgiu yra nelabai patogu. Naujasis "Atlanto" savininkas daro viską, kad "Atlantas" spėtų į A lygos traukinį. Kita vertus aš jam sakau, kad neatmeskime ir I lygos varianto. Jei pradėtume ir nuo I lygos, viską tvarkingai susidėliojus, galbūt kitąmet jau būtų galima vėl grįžti į A lygą. Suprantu, kad Vido ambicijos yra didžiulės, jis sieks daryti viską, kad "Atlantas" žaistų A lygoje. Reikia suprasti ir tai, kad Vidas neateina kišenėje turėdamas porą milijonų eurų, nesustatys kreditorių į eilę ir neišdalins jiems visų pageidaujamų sumų. Be to, reikia labai skubiai atlikti krūvą darbų - suformuoti administraciją, suburti pajėgius žaidėjus, rasti tinkamą trenerį. Apmaudu yra tai, kad dėl užsitęsusių derybų su Vaciu Lekevičiumi, V. Adomaitis neteko poros galimų rėmėjų. Klaipėdoje daug verslininkų kalbėjo, kad jei nebus Vacio Lekevičiaus - remsime klubą, dabar jo klubo valdyme nebėra, tad raginu visus verslininkus prisidėti prie "Atlanto" komandos atgimimo. Dabar "Atlantui" pagalba labai reikalinga. Suremkime visi pečius", - ragino R. Žvingilas.

Šventė sirgalių kieme

V. Adomaitis duodamas interviu futbolui.lt sakė, kad negalutiniais duomenimis, bendros "Atlanto" klubo skolos gali siekti apie 400-500 tūkst. eurų.

"Vienas pirmųjų uždavinių bus susėsti prie stalo su kreditoriais ir ieškoti kompromisų. Tikiuosi, kad ir kreditoriai bus supratingi bei lankstūs. Jei pavyks susitarti - dirbti bus žymiai lengviau. Reikia suprasti, kad yra ne tik skolos, tačiau reikia surinkti ir bent minimalų 300 tūkstančių eurų biudžetą artėjančiam sezonui", - futbolas.lt sakė V. Adomaitis.

S. Budinas viliasi, kad "Atlantui" pavyks atsistoti ant kojų ir džiuginti savo sirgalius pergalėmis.

"Džiugios naujienos, kad "Atlanto" klubą perėmė naujas savininkas. Labai norėtųsi, kad klubas vėl atsistotų ant kojų ir rungtyniautų stabiliai - rezultatus rodytų ne tik sezono pradžioje, bet ir stabilumą išlaikytų iki sezono pabaigos. Pastaruosius kelerius metus to padaryti buvusiai "Atlanto" valdžiai niekaip nepavykdavo", - kalbėjo S. Budinas.

- Nors daugelis jau laidojo "Atlanto" klubą, tačiau aš asmeniškai Klaipėdos be didžiojo futbolo ir "Atlanto" neįsivaiduoju. Tai klubas turintis ilgą istoriją ir vardą. Man dabartinė "Atlanto" situacija labai priminė praėjusių metų "Neptūno" padėtį, kai minėtas krepšinio klubas buvo ant bankroto slenksčio, tačiau atsirado žmonių, kurie perėmė klubo valdymą ir viskas stabilizavosi. Klaipėdai sekasi, kad atsiranda sportą mylinčių žmonių, kuriems klubo istorija, vardas nėra vis vien. Reikia tikėtis, kad naujieji "Atlanto" klubo savininkai turi aiškią viziją, strategiją ir nenuvils didžiulio būrio ištikimų "Atlanto" sirgalių "Vakarų frontas". Klaipėdos futbolo sirgaliai per pastarąjį laikotarpį išties daug jaudinosi dėl "Atlanto" klubo ir jo situacijos. Reikia tikėtis, kad ateis šventė ir į jų kiemą ir jie vėl galės džiaugtis "Atlanto" pergalėmis", - teigė S. Budinas.

Naujasis "Atlanto" savininkas V. Adomaitis futbolas.lt pabrėžė: "Jei netikėčiau, nesiimčiau šio projekto. Savo gyvenime vadovaujuosi taisykle, kad nereikia gailėtis to, ką darai, o gailėtis reikia dėl to, ko nepadarai ir net nesistengi padaryti. Tai dar vienas iššūkis mano gyvenime, su kuriuo, labai tikiuosi, pavyks susidoroti."

"Atlanto" klubo istorija

Klubas buvo įkurtas 1962 metais. Tuomet jis vadinosi "Granitu". Pirmąsias rungtynes Lietuvos pirmenybėse "Granito" futbolininkai žaidė 1962 m. balandžio 30 d. Mažeikiuose. Jie rezultatu 2:1 nugalėjo vietos "Elektros" komandą, o pirmąjį įvartį "Granito" klubo istorijoje per šias rungtynes įmušė Vladimiras Losevas.

Klubas kelis kartus keitė pavadinimą. Iki 1993 metų komanda vadinosi "Granitu", o nuo 1993 m. iki 1996 m. turėjo pavadinimą PSK "Aras". Nuo 1996 m. klubas vadinasi "Atlantu".

Šis Klaipėdos klubas yra daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas, LFF taurės laimėtojas, atlantiečiai ne kartą Klaipėdą garsino ir Europoje.

2011 m. klubui buvo iškelta bankroto byla, tačiau ir tuomet tęsė kovas A lyga pirmenybėse.

Geras metas klubui prasidėjo, į klubą atėjus dirbti a.a. Konstatin Sarsanija, kuris nuo 2013 m. vadovavo klubui. Atlantiečiai sugebėjo užimti antrąją vietą pirmenybėse.

2018 m. klubas pateko į sudėtingą situaciją, nes buvo areštuotos klubo banko sąskaitos. Klubas tapo nemokus. Žaidėjai nutraukinėjo sutartis su klubu, tačiau visgi

"Atlantas" 2018 metų sezoną baigė šeštoje vietoje.

Žymos: atlantas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Spec

2019-02-05   09:34

IP: 88.119.134.229

Rimas Žvingilas kalba pirmuoju asmeniu: „...neatmeskime ir I lygos varianto. Jei pradėtume ir nuo I lygos…”. Gal jis bus koks komandos dalininkas ar dalyvaus valdyme ?
Jo kalba šiek tiek prasilenkia su logika ir preštarauja ką kalba pats naujasis savininkas:
R.Žvingilas: “Suprantu, kad Vido ambicijos yra didžiulės, jis sieks daryti viską, kad „Atlantas“ žaistų A lygoje.
Naujasis savininkas: “reikia surinkti ir bent minimalų 300 tūkstančių eurų biudžetą artėjančiam sezonui“.
Gal galėtų gerbiamas Žvingilas paaiškinti kur šioje vietoje yra didžiulės ambicijos ?
Didžiulės ambicijos būtų tapti čempionais arba bent papulti į trejetą, pirmo trejeto biudžetai 0,7-1,2 mln EUR ir didesni.
Tuo tarpu turint 300.000 EUR biudžetą galima balansuoti lentelės viduryje, antroje pusėje.
R.Žvingilas sako: “Vidas neateina kišenėje turėdamas porą milijonų eurų“.
Normalaus, save išsilaikančio A lygos klubo metinis biudžetas yra 0,7- 1,2 mln eur. Mažesnės sumos yra labdara, socialinė veikla, ne verslas.
Nebent už naujo savininko yra žmonės su didesniais finansiniais pajėgumais.
Kaip žinome pagrindinės A lygos klubų pajamos yra ir Europos turnyrų, bet ten patenka, tik pirmos 3-4 komandos, o tam reikia 0,7-1,2 mln EUR biudžeto.
Bandymas ten patekti su 0,3 mln EUR yra loterija.
Gal tikimasi papildomos svarios savivaldybės paramos ? Gal Klaipėdos miesto ir uosto verslininkų ?
O gal tai tiesiog mecenavimo ir filantropijos atvejis: naujasis savininkas pasakė kad „futbolas jam yra arti širdies ir norėtų įgyvendinti kokią nors su futbolu susijusią svajonę.“
Tačiau tokių sumų mecenatais ir filantropais paprastai yra žmonės, turintys ne vieną milijoną, R.Žvingilas sakė: “Vidas neateina kišenėje turėdamas porą milijonų eurų“.
Bus matyti. Bet kokiu atveju linkime sėkmės.

Marsietis

2019-02-05   08:59

IP: 78.57.250.137

Jūs taip galvojat?:DDDDDDDDDDDD

Spec

2019-02-05   08:47

IP: 88.119.134.229

Straipsnio autorius klaidina rašydamas, kad klubas buvo įkurtas 1962 metais.
Tai buvo visai kitas lubas, įkurtas TSRS laikais ir neturi nieko bendro su dabartiniu Atlantu. Tas pats tik pavadinimas.
Atlantas buvo įkurtas policijos sporto klubo Aras pagrindu, tiksliau paprasčiausiai buvo pakeistas pavadinimas, PSK Aras tapo FK Atlantu.
Atlanto istoriją galime skaičiuoti tik nuo 1996 metų, arba geriausiu atveju nuo 1993 metų.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Pacers“ su Domantu Saboniu patyrė nesėkmę Portlande nuotrauka, foto

„Pacers“ su Domantu Saboniu patyrė nesėkmę Portlande

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse pirmadienį „Indiana...

Majamyje (JAV) vykstančio prestižinio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Masters 1000“ serijos...

Ričardas Berankis Majamyje liko be pergalių nuotrauka, foto

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį sieks trečiosios pergalės iš eilės Eurolygoje. Lietuvos čempionai...

„Žalgiris“ sieks nesudegti Tel Avivo pragare nuotrauka, foto

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate sekmadienį „Philadelphia 76ers“ komanda svečiuose...

G.Antetokounmpo pelnė 52 taškus, bet „Bucks“ pralaimėjo nuotrauka, foto

Liuksemburge gyvena tik 595 tūkst. žmonių, tačiau jo rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos...

Didysis iššūkis mažytėje valstybėje nuotrauka, foto

Sprogimą Plungėje galimai sukėlė neblaivus chuliganas nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai atliko kompleksinius tyrimo veiksmus dėl...

Spintelėje paliktoje rankinėje pasigedo piniginės nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-03-19 Klaipėdos m. PK užregistruotas moters,...

Klaipėdos jaunimas nominuotas apdovanojimui nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiesčio jaunimas - dėmesio centre. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos rengiamuose Nacionaliniuose lygybės...

Girtas traktoristas prasikirto galvą būdamas traktoriuje nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-03-19, apie 18.00 val., Plungės r.,...

Kriminalai, Paskelbta prieš 14 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 54 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 57 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 59 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...