Pralaimėjo antrąsias ketvirtfinalio rungtynes

Klaipėdos "Neptūnas" antrose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynėse Alytuje išbarstė per pirmąją rungtynių pusę susikrautą 15 taškų pranašumą ir rezultatu 56:65 (12:14, 20:7, 13:22, 9:24) nusileido vietos “Dzūkijos” ekipai. Šios LKL ketvirtfinalio poros serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1.

“Dzūkija” rungtynės pradėjo geriau – po 4 Fiodoro Dmitrijevo taškų, Artūro Jomanto ir Ryčio Juknevičiaus atakų išsiveržė į priekį – 8:0. Pajūrio krepšininkams taškų kraitį pavyko atverti tik įpusėjus pirmajam kėliniui po Donato Zavacko metimo iš po krepšio – 8:2.

Tada jau neptūniečiams atsirišo krepšys ir po kelių akaimirkų Klaipėdos krepšininkai po Deivido Gailiaus greitos atakos jau buvo priekyje – 11:10. “Neptūno” atstovai pirmąją dešimties minučių atkarpą laimėjo 14:12.

“Neptūnas” antrająjį kėlinį pradėjo galingai - sužaidė atkarpą – 17:2 ir perėmė dvikovos kontrolę: po Justo Sinicos tritaškio, sėkmingos Simo Galdiko atakos, Martyno Mažeikos prasiveržimo, Donato Zavacko tolimo metimo ir dviejų taiklių baudos metimų klaipėdiečiai susikrovė 15 taškų persvarą – 31:16.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo “Neptūnui” pirmaujant rezultatu 34:19.

Dzūkai trečiajame kėlinyje po Artūro Jomanto atakos ir taiklių Ryčio Juknevičiaus bei Fiodoro Dmitrijevo tritaškių priartėjo iki 3 taškų – 35:38. Tada vėl tarsi pabudę neptūniečiai po Mustafa Shakuro tritaųkio, Justo Sinicos metimo iš po krepšio ir Arno Butkevičiaus dėjimo į krepšį atstatė dviženklį pranašumą - 47:37. Trečiojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę Alytaus atstovai netrukus vėl priartėjo - 41:47.

O ketvirtajame kėlinyje po Giedriaus Gusto taiklaus tritaškio ir prasivežimo “Dzūkija” persvėrė rezultatą savo naudai – 50:49.

Dar po kelių akimirkų nesportine pražanga buvo nubaustas “Neptūno” legionierius Mustafa shakuras ir tuo pasinaudoję dzūkai susikrovė 4 taškų persvarą – 54:50.

Kitoje atakaoje du taškus alytiškiams pridėjo Martynas Pauliukėnas, tritaškį smeigė F. Dmitrijevas ir aikštės šeimininkai atitrūko 9 taškais – 59:50.

“Neptūnas” dar turėjo 3 minutes pakeisti įvykius savo naudai, tačiau to padaryti nebepavyko.

Priminsime, kad pirmąją ketvirtfinalio dvikovą klaipėdiečiai laimėjo 29 taškų skirtumu 88:59 (29:11, 24:14, 17:21, 18:13).

2014-2015 m. LKL reguliariajame čempionate "Neptūnas" iškovojo 31 pergalę ir patyrė 9 pralaimėjimus bei užėmė trečiąją vietą. "Dzūkija" su 21 pergale ir 19 pralaimėjimų liko šešta.

Šios ekipos LKL reguliariajame susitiko keturis kartus. Iš jų tris kartus pergales šventė neptūniečiai: 2014 m. rugsėjo 24 d. Klaipėdoje rezultatu 82:72, 2014 m. lapkričio 23 d. Alytuje rezultatu 91:75 ir 2015 m. sausio 25 d. Alytuje - 72:66. Tačiau paskutinę tarpusavio dvikovą, vykusią 2015 m. balandžio 10 d. Klaipėdoje, rezultatu 70:62 laimėjo dzūkai.

Trečiosios “Neptūno” ir “Dzūkijos” LKL ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks gegužės 6 dieną (trečiadienį) 18.15 val. Klaipėdos “Švyturio” arenoje.