Po skaudaus pralaimėjimo portugalamas – Artūro Juškėno atsistatydinimas

Antrosiose Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos vyrų rinktinė sekmadienio vakarą Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje po itin atkaklios kovos nusileido Portugalijos ekipai rezultatu 23:24 (10:12). Tai nulėmė rinktinės trenerio klaipėdiečio Artūro Juškėno sprendimą palikti šias pareigas.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviomis atakomis – pirmas įvartis buvo pelnytas sužaidus beveik 4 minutes, kai pasižymėjo lietuviai. Pasinaudojus baudos minutėmis, kai ant suolelio sėdėjo Lietuvos rinktinės vartininkas Vilius Rašimas portugalai ne tik išlygino rezultatą 3:3, bet netrukus jį ir persvėrė savo naudai 3:4.

15 min. lietuviams po ilgokos pertraukos pavyko išlyginti rezultatą 5:5, tačiau jau po kitos portugalų atakos metu jie ir vėl liko atsiliekančiųjų vaidmenyje.

Paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis Lietuvos rinktinei pavyko pelnyti įvykį, tad svečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami jau ne trijų, o dviejų įvarčių persvarą – 10:12.

Sužaidus pusaštuntos minutės antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinei pagaliau pavyko išlyginti rezultatą 13:13.  Po ilgokos pertraukos Lietuva vėl įsiveržė į priekį, kai Mindaugas Dumčius pelnė 15-ąją ekipos įvartį. Padidinti persvarą iki trijų įvarčių šeimininkams pavyko įpusėjus antrajam kėliniui – 18:15, o Aidenas Malšinskas netrukus padidino persvarą ir iki tol rekordinės – 19:15. Visgi portugalai netruko ir vėl priartėti – 20:19, o likus žaisti puspenktos minutės rezultatą ir išlygino 21:21. Deja, bet šiurkšti lietuvių klaida likus dviem minutėms iki rungtynių pabaigos leido portugalams surengti greitą ataką ir išsiveržti į priekį 22:23. Pusiausvyrą atstatė A. Malašinskas – 23:23, bet neilgam – svečiai vėl buvo priekyje 23:24, o sėkmingos atakos Lietuvos rinktinei surengti jau nepavyko.

Artūro Juškėno vadovaujamai Lietuvos rinktinei šiame mače dar negalėjo padėti  Jonas Truchanovičius, Benas Petreikis bei Giedrius Morkūnas. Geriausio Lietuvos ekipos šio mačo žaidėju buvo pripažintas V. Rašimas.

„Pirmame kėlinyje gavome dušą. Tikrai galėjome ištempti lygiąsias“, – sakė A. Juškėnas.

Pasak jo, norint patekti į čempionatą, dabar reikia laimėti visas likusias keturias rungtynes.

„Rinktinei reikia naujų idėjų. Aš dabar pasitrauksiu iš jos. Jei šitos rungtynės būtų pasibaigusios, būčiau likęs. Tai turi teikti malonumą, nes finansiniu atžvilgiu tai nėra svajonių darbas. Šansas lieka patekti, reikia naudotis, gal kitam treneriui pavyks tai padaryti geriau“, – sakė A. Juškėnas.

Tai buvo jau antrosios atrankos rungtynės – šią savaitę išvykoje nusileista prancūzams rezultatu 42:27 (21:10). Tuo metu portugalai į Lietuvą atvyko 21:13 įveikę Rumunijos rinktinę.

Iš kiekvienos grupės į Europos čempionatą tiesiogiai patenka dvi pirmąsias vietas užėmusios rinktinės bei keturios geriausios trečiosios visų grupių komandos. Kitas rungtynes lietuviai žais su Rumunija 2019 m. balandžio 14 d.