Plaukikas Simonas Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pasaulio čempionate pateko į finalą

Kanadoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame baseine (25 m) vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje šeštadienį Lietuvos atstovas Simonas Bilis užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą.

23-ejų metų panevėžietis nuotolį įveikė per 46,73 sek. ir net 0,45 sek. pagerino nuo 2015 metų Mindaugui Sadauskui priklausiusį Lietuvos rekordą.

Į finalą pateko aštuoni plaukikai.

Atrankos varžybose S. Bilis (47,39 sek.) tarp 145 dalyvių buvo penktas.

Vyrų kombinuotos estafetės 4x50 m finale Lietuvos rinktinė - Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Deividas Margevičius ir Mindaugas Sadauskas - distanciją įveikė per 1 min. 35 sek. ir užėmė aštuntąją vietą.

Nugalėjo Rusijos plaukikai (1.31,52), sidabro medalius iškovojo amerikiečiai (1.31,97), o bronzos - baltarusiai (1.32,49).

Lietuvos plaukikai atrankoje nuotolį įveikė per 1 min. 34,30 sek. ir tarp 18 komandų buvo septinti.