Pirmąjį NKL ketvirtfinalio nervų karą laimėjo „Šilutė“

Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ krepšininkai savo aikštėje po nervų karo rezultatu 83:86 (25:20, 13:27, 27:20, 18:19) pralaimėjo pirmąsias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynes „Šilutės“ atstovams.

Nors 22 rungtynių minutę Roberto Kuncaičio treniruojami šilutiškiai pirmavo 14 taškų skirtumu – 52:38, tačiau klaipėdiečiai pademonstravo charakterį, sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą – 67:67.

Pradėjus tiksėti paskutinei rungtynių minutei po Mindaugo Stašio dvitaškio Klaipėdos ekipos deficitas buvo minimalus – 80:81. Tačiau netrukus dvitaškiu atsakė „Šilutės“ žaidėjas Simas Raupys, padidinęs svečių pranašumą iki 3 taškų – 83:80.

Likus 15 sekundžių Arvydas Eitutavičius įmetė vieną baudą ir šilutiškiai jau pirmavo - 84:80.

„Naftos-Uni-Akvaservis“ sirgalių viltis atgaivino M. Stašio taiklus tritaškis – 83:84. Visgi, kitoje atakoje klaipėdiečiai prasižengė, o į tai taikliomis baudomis atsakė „Šilutės“ komandos legionierius Brianas Wanamakeris – 86:83.

Klaipėdietis Deividas Anužis tritaškiu dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo šūvis tikslo nepasiekė.

„Nafta-Uni-Akvaservis“: Viktoras Chodosovskis (7 atk. kam.) ir Mindaugas Stašys (11 rez. perd.) po 17, Deividas Anužis 15, Džiugas Slavinskas 11 (8 atk. kam.), Ignas Ramašauskas 9, Benas Bagdonavičius 8 (10 atk. kam.), Erikas Kubilius ir Edvinas Alunderis po 3.

„Šilutė“: Brianas Wanamakeris 18 (7/10 dvit., 0/7 trit., 7 atk. kam.), Simas Raupys 17 (9 atk. kam., 7 išpr. praž., 23 naud. bal.), Aurelijus Pukelis 16 (7/7 baudos, 9 atk. kam., 24 naud. bal.), Modestas Žaunieriūnas 13, Ulyssesas Thomasas 12.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 52:31, tačiau buvo nemažai epizodų, kai „Naftos-Uni-Akvaservis“ žaidėjai tiesiog apmaudžiai neįmesdavo kamuolio iš po krepšio.

„Pralaimėjome, nes neapsigynėme. Šilutiškiai šįkart pelnė 86 taškus. Reguliariojo sezono metu juos įveikėme keturis kartus, nes jiems leisdavome įmesti apie 70 taškų. Su tokiu pataikymu iš po krepšio – sunku laimėti. Be to, varžovai ne kartą pelnydavo du taškus su bauda. Šimtą kartų buvo kartojama, kad jei jau prasižengiate, tai prasiženkite taip, kad nebeįmestų. Pralaimėtos tik vienerios rungtynės. Ketvirtfinalio kova tęsiasi. Jokiu būdu negalime nuleisti rankų. Privalu padaryti išvadas, nuvykus į Šilutė tų pačių klaidų nebekartoti ir bandyti iškovoti pergalę. Kito kelio nėra. Turime laimėti ir susigrąžinti aikštės pranašumą“, - po dvikovos Klaipėdoje kalbėjo „Naftos-Uni-Akvaservis“ vyr. treneris Rytis Vaišvila.

Taigi, ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių į priekį išsiveržė šilutiškiai – 1:0.

Antrosios ketvirtfinalio serijos rungtynės vyks kovo 16 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Šilutėje, trečiosios - kovo 18 dieną (šeštadienį) 16 val. vėl Klaipėdoje.