2019 m. balandžio 18 d. 18:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Per sportą - į neįgaliųjų širdis

Per sportą - į neįgaliųjų širdis nuotrauka, foto

DRAUGYSTĖ. "Neptūnas" viso sezono metu Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Klaipėdos viltis" narius nemokamai kvietėsi į varžybas ir treniruotes, draugiškai bendravo, o po sezono tradiciškai kartu laivu plaukiojo po Kuršių marias.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Šiemet iš Lietuvos krepšinio klubų kone daugiausiai įvairių socialinių akcijų suorganizavęs Klaipėdos "Neptūnas" nepamiršo gerų darbų ir po nesėkmingai susiklosčiusio Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo - neptūniečiai laivu "Venus" kartu su Klaipėdos neįgaliaisiais plaukiojo po Kuršių marias bei dalijosi čempionato metu patirtais įspūdžiais.

Krepšininkai neįgaliesiems padovanojo "Neptūno" krepšinio atributikos. Skolingi neliko ir neįgalieji - įteikė savadarbes žvakides ir ant rankų užrišo draugystę simbolizuojančias juosteles.

Integracija į visuomenę

"Neptūno" ir neįgaliųjų ryšiai užsimezgė 2012 metais per visuomenininką Vilių Jurkų, kuris jau kurį laiką rūpinasi neįgaliųjų integracija į visuomenę.

"Neptūnas" viso sezono metu Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Klaipėdos viltis" narius nemokamai kvietėsi į varžybas ir treniruotes, draugiškai bendravo.

Pastarieji kelionės laivu metu guodė "Neptūno" žaidėjus dėl patirto pralaimėjimo LKL mažajame finale bei dainavo itin gražias dainas.


GERUMAS. Šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai išdalijo arti 1300 pliušinių žaislų uostamiesčio kūdikių namams, vaikų namų globos ir neįgaliųjų įstaigoms.

"Kada rodomas profesionalaus krepšininko dėmesys sergantiems, neįgaliesiems ar vaikams bei skatinama užsiiminėti sportu, sveika gyvensena - puikus dalykas. Manau, jog iš to naudos gauna ir krepšininkai. Darydamas kažkam gera pats žaidėjas įvertina, kas tas gėris yra. Svarbu duoti kažką gyvenime ne tik sau pačiam, bet ir kitiems", - ne kartą pabrėžė "Neptūno" klubo direktorius Osvaldas Kurauskas.

Pasak "Neptūno" krepšininkų, svarbu neįgaliesiems sudaryti visas sąlygas integruotis į visuomenę.

"Neįgalieji yra daug ryžtingesni ir nuoširdesni. Malonu žiūrėti, kai švyti jų veidai. Kai matai jų užsispyrimą, norą gyventi bei džiaugtis pasauliu, ir pačiam norisi pozityviau žvelgti į aplink supantį pasaulį. Tada net pats šypseną išspaudi, pasikrauni energijos ir suvoki, kad jiems reikia tiek nedaug - tik visuomenės palaikymo ir nuoširdaus bendravimo", - mintimis dalijosi ilgametis "Neptūno" kapitonas Martynas Mažeika. Šiuo metu jis sutarties su jokia komanda nėra pasirašęs.

Tapo lyg šeimos nariais

Anot V. Jurkaus, neįgalieji jokiu būdu nenori, kad jiems būtų rodomas gailestis, o tiesiog tikisi nuoširdaus, kaip lygus su lygiu, bendravimo.

"Man tiesiog malonu su jais bendrauti. Tai - mano draugai. Apmaudu, kad žmonės dažniausiai žiūri tik į sveikuosius, o neįgaliųjų aplink save nemato arba tiesiog atstumia juos. Kai susiduri su neįgaliųjų bėdomis, tavosios problemos atrodo itin menkos. Nepaisant to, jie džiaugiasi gyvenimu, spinduliuoja energija ir jų šypsenos tokios natūralios, tiesiog griebiančios už širdies", - atviravo V. Jurkus.

Anot jo, labai palankiai į bendradarbiavimą pažiūrėjo "Neptūno" vadovybė.

"Noriu padėkoti klubo direktoriui Osvaldui Kurauskui, komunikacijos direktoriui Algimantui Erciui ir klubo vadybininkams, kad į tą reikalą pažiūrėjo labai atsakingai. Galbūt "Neptūno" pavyzdys įkvėps ir kitas Klaipėdos komandas prisijungti prie panašių akcijų. Juk neįgaliesiems sportas ir bendravimas su žinomais atletais - svarbus įvykis", - teigė V. Jurkus.

Neįgaliųjų atstovas pasidžiaugė ir laivo "Venus" vadovo Vaido Lomsargio geranoriškumu. Jis sudarė nemokamas sąlygas neįgaliesiems kartu su "Neptūnu" paplaukioti po Kuršių marias.

"Neptūniečiai - šilti ir itin draugiški žmonės. Neįgaliesiems malonu paspausti žaidėjams rankas, pabendrauti. Juk neįgaliesiems sportas ir bendravimas su žinomais atletais - svarbus įvykis. Džiugu, kad neptūniečiai ir "Klaipėdos vilties" atstovai itin šiltai susidraugavo, tiesiog tapo lyg vienos šeimos nariais", - kalbėjo V. Jurkus.

Socialinės akcijos - ne naujiena

Birželio mėnesio pradžioje "Neptūnas" įgyvendino "One Team" Eurolygos krepšinio turnyro socialinės plėtros ir rinkodaros projektą, į kurį įtraukė vaikų namų "Rytas" vaikus, neįgaliųjų centro "Lakštutė" ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos "Viltis" gyventojus.

"One Team" padeda tam tikroms bendruomenėms - fiziškai ar psichiškai neįgaliems, mergaitėms, priklausomybę psichotropinėmis medžiagomis turintiems jaunuoliams, nepasiturintiems ir t. t.

Šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai išdalijo arti 1300 pliušinių žaislų uostamiesčio kūdikių namams, vaikų namų globos ir neįgaliųjų įstaigoms.

Tąkart "Neptūno" klubo žaidėjai, treneriai, administracijos darbuotojai ir "Neptūno" savanoriai aplankė neįgaliųjų centrą "Klaipėdos lakštutė", Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus, Klaipėdos vaikų globos namus "Danė", Klaipėdos vaikų dienos centrą ir Klaipėdos vaikų globos namus "Rytas".

Vienur neptūniečius pasitiko su plačiausiomis šypsenomis, kitur - su motyvuojančiais plakatais ir savo rankomis darytomis dovanomis: atvirutėmis, piešiniais, laimę nešančiais angeliukais ir kitais suvenyrais.

Išdalijo bemaž 500 abonementų

"Neptūnas" įvairias socialines akcijas organizuoja jau kelerius metus.

Neptūniečiai kviečiasi neįgaliųjų, vaikų namų ir įvairių kitų įstaigų atstovus į savo rungtynes ir treniruotes, dalyvauja įvairiose jų šventėse, kaskart padovanoja krepšinio kamuolių, marškinėlių ar kitos "Neptūno" atributikos.

"Neptūnas" 2014-2015 m. sezoną išdalijo maždaug pusę tūkstančio nemokamų abonementų: 100 - Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklai, 120 - Klaipėdos vaikų namams ("Rytas", "Smiltelė", "Danė"), 80 - neįgaliųjų organizacijoms "Klaipėdos Lakštutė" ir "Klaipėdos viltis", taip pat pagal atskirus prašymus abonementų buvo išdalyta daugiavaikėms šeimoms, jaunimo centrui "Atviros erdvės", skirtingoms jaunimo, neįgaliųjų, kitų šakų sporto mokykloms, švietimo įstaigoms ir kitoms organizacijoms.

"Neptūnas" - lyg jungiamoji grandis, kuri motyvuoja ypač jaunus žmones ar vaikus bei neįgaliuosius siekti kažko daugiau ir nepalūžti sunkiomis gyvenimo akimirkomis. Mes akcentuojame socialinės atsakomybės idėjas bei visų socialinių sluoksnių lygybę. Dėkojame "Švyturio" arenai už tai, kad nemokamiems socialinių grupių abonementams netaikė jokių arenos mokesčių", - sakė "Neptūno" klubo administracijos darbuotojai.

Neptūniečiai 2012 metais prisidėjo prie tuberkuliozės dispanseryje besigydančių vaikų gerovės: pradžiugino vaikus reikalingu sporto inventoriumi - krepšinio ir futbolo kamuoliais, krepšinio lenta, šokdynėmis, įvairiais smėlio žaislais ir rūbeliais.

2013 metais Klaipėdos klubo atstovai optimizmo įkvėpė onkologine liga sergančiam berniukui.

Jam neptūniečiai įteikė firminius komandos marškinėlius, kamuolį su krepšininkų parašais ir komandos nuotrauką su palinkėjimu greičiau pasveikti.

"Tikiu, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu. Būkime geresni aplink mus supantiems žmonėms, tada ir jie bus geresni bei visiems nuo to bus tik geriau", - sakė "Neptūno" klubo vadovas O. Kurauskas.

Artimiausiomis dienomis "Vakarų eksprese" bus išspausdintas išsamus buvusio "Neptūno" trenerio Kazio Maksvyčio atsisveikinimo interviu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Pacers“ su D. Saboniu antrąkart pralaimėjo „Celtics“ krepšininkams nuotrauka, foto

„Pacers“ su D. Saboniu antrąkart pralaimėjo „Celtics“ krepšininkams

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato antrosiose Rytų konferencijos ketvirtfinalio...

Tikra įvarčių fiesta futbolo klubų Čempionų lygos ketvirtfinalyje trečiadienį baigėsi netikėtu...

„Tottenham“ ir „Liverpool“ klubai - Čempionų lygos pusfinalyje nuotrauka, foto

Praėjusį savaitgalį Prahoje (Čekija) vyko Europos lengvosios atletikos asociacijos (EA) kongresas. Pagrindiniu...

Europos lengvosios atletikos kongrese – svarbūs sprendimai dėl ėjimo ir lyčių lygybės nuotrauka, foto

Iš pradžių praėjusio sezono nugalėtojai Madrido „Real“, o dabar ir Turino „Juventus“...

Čempionų lyga – be C. Ronaldo: „skrajojantys olandai“ iš turnyro eliminavo ir „Juventus“ nuotrauka, foto

Savaitgalį Kėdainių arenoje kovą dėl svarbiausio „MultiGyn“ Moterų lygos 2018-2019 m. sezono...

A.Sabonis: būtų gaila Kėdainiams neturėti „Nevėžio“ nuotrauka, foto

Šokančios Baltijos rankos - Eduardo Balsio gimnazijoje nuotrauka, foto

Renginiai, Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu...

„Nenoriu ugdyti paklusnių vergų“ nuotrauka, foto

Švietimas, Praėjusią savaitę kultūros srityje labiausiai nusipelniusiems pedagogams buvo įteikti Karalienės Luizės medaliai....

Lietuvos ledo ritulio rinktinė įveikė estus nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse ir antrą kartą įveikė Estijos ledo...

Klaipėdos pavasario krose - per 600 dalyvių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos centrinio stadiono teritorijoje vykęs Klaipėdos miesto pavasario krosas sutraukė 607 dalyvius...

Renginiai, Paskelbta prieš 42 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...