Pasaulis pavydi, kad Lietuva turi Sergejų Maslobojevą

Pasaulis pavydi, kad Lietuva turi Sergejų Maslobojevą

Kovo 17-osios nekantriai laukia šalies kovos menų gerbėjai. Tądien į „Siemens“ arenos bušido ringą lips pajėgiausi Lietuvos kovotojai, o jiems iššūkį mes tituluoti pasaulio sportininkai.

Sostinės ringe išvysime ir ryškiausią šalies žvaigždę Sergejų Maslobojevą, kuris, Lietuvos bušido federacijos (LBF) prezidento Donato Simanaičio manymu, savo svorio kategorijoje yra geriausias pasaulyje. „Tai kovotojas, kurio visi pavydi Lietuvai. Neeilinis talentas. Labai charizmatiškas“, – tituluotą sportininką apibūdino LBF vadovas.

Julija Stoliarenko: „Esu pasirengusi viskam: jeigu reikės smūgiuoti – smūgiuosiu, jeigu reikės imtyniauti – imtyniausiu.“

Jaučiasi stebimas

Savo žiūrovų akivaizdoje Sergejus Maslobojevas (svorio kategorija iki 93 kg) susitiks su nokautais garsėjančiu marokiečiu Noureddine'u Ajnaou. Tai bus pagrindinė turnyro „Bushido KOK 2018 Vilnius“ kova.

Marokietis profesionalų ringe kovėsi 20 kartų, iš jų 17 kartų šventė pergales ir net 12 sykių laimėjo nokautais.

N. Ajnaou neslėpė, jog prieš prieš priimdamas tokį iššūkį su trenerių komanda gerai išstudijavo S. Maslobojevą, net rado spragų jo kovos stiliuje. „Tai bus mano triumfo vakaras“, – iš anksto rankas trynė Maroko kovotojas.

S. Maslobojevui tokie varžovo žodžiai sukėlė šypseną, nes jaunystėje jis pats manė esantis geriausias ir neįveikiamas. Tačiau viską į tinkamus stalčiukus sudėliojo gyvenimas.

„Jaučiuosi stebimas, – varžovo žodžiai nepraslydo pro S. Maslobojevo ausis. – Nejauku, nes ir pats žinau savo spragas, žinau, kad tinkamai pasirengęs atkaklus kovotojas puikiai gali tuo pasinaudoti. Jis žino mano visas spragas, žadėjo nokautuoti. Kuo visa tai gali baigsis? Mano pergale!“

Koją įkels į Šveicariją ir Suomiją

Kaip „Lietuvos žinioms“ pasakojo D. Simanaitis, 2018-aisiais šalies Bušido federacija numačiusi Lietuvoje ir užsienyje surengti dvylika turnyrų. Šiemet bus įsiskverbta ir į naujas valstybes, kuriose LBF dar nėra rengusi tarptautinio turnyro. Intriguojančias kovotojų akistatas LBF surengs Šveicarijoje ir Suomijoje.

„Pernai taip pat buvo naujų valstybių, į kurias įkėlėme koją, – sakė D. Simanaitis. – Plečiamės, keičiame teritorijas, nes jei bušido turnyrai vyktų vienoje šalyje, prarastų įdomumą.“

Pašnekovo teigimu, LBF sumanyti ir rengiami KOK turnyrai labai populiarūs Europoje, kovotojų mūšius rodo daug televizijų, transliacijos nemokamos.

„Galime drąsiai vykti į bet kurią šalį ir rengti turnyrus. Mes neeksperimentuojame, o viską darome pagal planą – vienais metais vienose šalyse, kitais – kitur. Žinoma, Lietuvoje yra mūsų būstinė, čia rengiame daugiausia turnyrų, ir mūsų krašte bušido yra populiarus“, – pažymėjo LBF prezidentas.

Ateina stipresni

Sostinės ringe nebeišvysime kovotojo Juliaus Mockaus, kuris po pernai rudenį Vilniuje surengto turnyro pareiškė, jog tai buvo paskutinė jo kova Lietuvoje.

„Kiekvienas renkasi savo kelią, – tokį J. Mockaus žingsnį komentavo D. Simanaitis. – Jis išėjo, bet ateina stipresni. Turime perspektyvaus jaunimo. Jie daro didelius žingsnius, ir mes jais tikime. Naujas veidas mūsų rinktinėje – Vitoldas Jogelo, „Siemens“ arenoje kovosiantis pirmą kartą. Dar yra Tomas Steponkevičius, Martynas Jasiūnas, Mindaugas Narauskas, Arvydas Gervė. Mačiau, kaip jie pasiaukojamai dirba per treniruotes, siekdami nenuvilti savo gerbėjų.“

O ar S. Maslobojevas nėra užsiminęs apie pasitraukimą? „Anksčiau jis daug kartų nudegė dėl savo aštrių kalbų, o dabar jau žino, kur ir kaip reikia kalbėti. Manau, jei sugalvos trauktis, neabejoju, pirmiausia apie tai informuos federaciją. Kol kas tokių kalbų nėra. Sergejus turi daug įvairių pasiūlymų iš užsienio, bet prioritetus renkasi pats“, – aiškino D. Simanaitis.

Norėtų lietuviško finalo

Iš LBF vadovo išvardytų perspektyvių talentų Vilniuje išvysime ne vieną. Tokiame turnyre debiutuosiantis V. Jogelo (svorio kategorija iki 75 kg) susigrums su ukrainiečiu Antonu Radko. Kova vyks pagal MMA taisykles – 2 raundai po 5 minutes. M. Narauskas (svorio kategorija iki 71 kg) jėgas išmėgins su Ispanijos ir Maroko pilietybę turinčiu Boumu Lambarki.

Dar vienas jaunasis šalies atstovas T. Steponkevičius kovos dėl KOK čempiono titulo (svorio kategorija iki 85 kg). Pirmame pusfinalyje klubo „Titanas“ auklėtinis kovos su lenku Dawidu Mirkowskiu. Antrame pusfinalyje į ringą žengs graikas Petros Vardakas ir jau kurį laiką Lietuvoje nekovojęs Valdemaras Kulda. Ne vieną skambią pergalę per savo karjerą spėjęs pasiekti vilnietis metus nebuvo matomas ringe.

Galimas variantas, kad finale susikaus abu lietuviai. V. Kulda to nesureikšmino: „Man jokio skirtumo, kas stovės kitame ringo kampe – padarysiu viską dėl pergalės.“

O T. Steponkevičius neslėpė laukiantis galimybės turnyro finale susitikti su V. Kulda. „Su Valdemaru nesu kovojęs, tačiau mačiau ne vieną jo kovą, – kalbėjo T. Steponkevičius. – Manau, vyktų įdomi kova, pasisemčiau daug patirties.“

Pirma kova po traumos

Vilniaus ringe išvysime dar vieną naują veidą, bet ne jaunuolį, o patyrusį Sigitą Gaižauską. Jis bene daugiausia iš lietuvių turi muai tai kovų patirties.

„Ringe – jis senbuvis, yra kovojęs kituose mūsų turnyruose, tačiau jo nesame matę „Siemens“ arenoje, – sakė D. Simanaitis. – Sigitas gyvena tuo, ką daro. Jis buvo patyręs didelę traumą, jau atsigavo, ir Vilniuje jam bus pirma kova išsigydžius.“

S. Gaižauskui iššūkį mes kovotojas iš Maroko Youssefas El Hadmi.

„Tai bus muai tai kova, sugrįžimo kova, – teigė lietuvis. – Nustebinsiu žiūrovus, o gal kai kuriuos ir nuliūdinsiu, Tikiuosi, varžovas bus pasirengęs kovoti su manimi.“

Tolimajame Azijos žemyno krašte Tailande Sigitas ilgą laiką sėmėsi muai tai patirties. Didžiausias jo laimėjimas – sidabrinis pasaulio čempiono diržas.

Tačiau sėkmingai Tailande ir kitose Azijos šalyse kovojusį lietuvį pernai sustabdė lūžęs žandikaulis. Vasarą vykusio „World Class“ muai tai turnyro pagrindinėje kovoje S. Gaižauskas pralaimėjo tailandiečiui Silathongui Nayokdonlopburi. Teisėjas kovą buvo priverstas stabdyti tuomet, kai po varžovo smūgio alkūne S. Gaižauskui lūžo apatinis žandikaulis. Lietuvoje atlikta sudėtinga dantų sukabinimo vielomis operacija truko daugiau nei 2,5 valandos.

Julija Stoliarenko: „Esu pasirengusi viskam: jeigu reikės smūgiuoti – smūgiuosiu, jeigu reikės imtyniauti – imtyniausiu.“ / Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Julija Stoliarenko: „Esu pasirengusi viskam: jeigu reikės smūgiuoti – smūgiuosiu, jeigu reikės imtyniauti – imtyniausiu.“ / Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Julija pasirengusi prisitaikyti

Po ilgokos pertraukos Vilniaus ringę išvysime Japonijoje sėkmingai kovojusią Juliją Stoliarenko. Ji susikaus su baltaruse Tatsiana Firsava.

D. Simanaitis neslėpė, jog iš Visagino kilusiai Julijai varžovę rado sunkiai. Tačiau, jo teigimu, dabar MMA moterų kovos sparčiai populiarėja. „Lietuvoje turime ne tik J. Stoliarenko, bet ir daugiau stipresnių merginų“, – tikino LBF prezidentas.

Julija prisipažino, kad šįkart į Lietuvą grįžo gerokai patobulėjusi. Paklausta apie varžovę, visaginietė tikino, kad Baltarusija turi vieną stipriausių pasaulyje muai tai mokyklų, tad iš jų atstovų visada reikia tikėtis solidaus smūgiavimo.

„Mano varžovė treniruojasi MMA klube. Taktiką jau turime, o ar ji suveiks, pamatysime, – kalbėjo Lietuvos kovotoja. – Esu pasirengusi viskam: jeigu reikės smūgiuoti – smūgiuosiu, jeigu reikės imtyniauti – imtyniausiu. Turiu būti universali, kad esant būtinybei galėčiau keisti ir taktiką, ir kovos stilių. Tai yra MMA, reikia mokėti viską, o svarbiausia – mokėti prisiderinti prie kovos.“

D. Simanaitis sakė, jog tie žiūrovai, kurie negalės bušido kovų stebėti sostinės arenoje, jas tiesiogiai galės stebėti puslapyje kokfights.tv.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder