Pasaulio ultratriatlono taurės etape - Alinos Rancevos pergalė ir rekordas

Trispalvę apsijuosusi panevėžietė Alina Ranceva, po beveik 27 valandų, praleistų dvigubo ultratriatlono trasoje, aidint griausmingiems aplodismentams kirtusi finišo liniją, negalėjo sulaikyti ašarų.

Vaikystėje Panevėžyje stebėtos ultratriatlono varžybos ją sužavėjo ir pastūmėjo rinktis triatlono treniruotes. Po keliolikos metų ji pati tapo didžiulės ištvermės, valios pastangų reikalaujančių varžybų dalyve.

Ultratriatlono sportininkai šeštadienį nuo 9 val. ryto Senvagėje plaukė 7,6 km, po vidurdienio sėdo ant dviračių ir mynė 360 kilometrų, galiausiai po įveiktų 120 ratų Elektros, Respublikos, A. Jakšto, Smėlynės gatvėmis avėsi bėgimo batelius ir bėgo 84,4 km.

Šią distanciją A. Ranceva įveikė per 26 val. 59 min. 48 sek. ir tapo pasaulio ultratriatlono taurės septintojo etapo nugalėtoja.

Bendroje įskaitoje A. Ranceva užėmė šeštąją vietą tarp 12-os finišavusių sportininkų. Ji tapo pirmąja lietuve, kuri įveikė tokio nuotolio ultratriatloną.

Sėkmingai visą distanciją baigė ir dar du lietuviai. Kaunietis Linas Samaška užėmė septintąją vietą (28 val. 33 min. 48 sek.), o panevėžietis Armandas Rokas (30 val. 51 min. 54 sek.) liko dešimtas.

A. Rokas užėmė paskutinę, 12-ąją, vietą, tačiau likus keliems bėgimo ratams pavijo du sportininkus, o čekę Sarką Kolbovą aplenkė priešpaskutiniame kilometre.

Pirmąją vietą bendroje įskaitoje užtikrintai iškovojo estas 32-ejų metų Raitas Ratasepas (Rait Ratasepp, 22 val. 34 min. 46 sek.). Antras finišavo 52-ejų metų latvis Aivaras Uzolis (25 val. 22 min. 16 sek.).

Trečiąją vietą pasidalino du šveicarai: 42-ejų Markas Bartelis (Marco Bartel) ir 51-erių Beatas Knechtlė. Šveicarai distanciją įveikė per 26 val. 14 min. 22 sek.

Iš viso startavo 15 atletų. Dėl traumų, nuovargio iš distancijos pasitraukė trys dalyviai.

Šeštadienį triatlono trasą papildė Lietuvos ilgo nuotolio triatlono čempionato dalyviai, jie turėjo plaukti 1,9 km, dviračiu minti 90 km ir 20,4 km bėgti.

Čia užtikrintai nugalėjo vilnietis Martynas Tinfavičius - 4 val. 16 min. 17 sek. Antrąją vietą užėmė latvis Anatolijus Novikovas (4:23.48), trečiąją - Laurynas Mykolaitis (4:41.24).