Olimpietis Rokas Milevičius: buriavimas ir jo technika - kaip matematika

Olimpietis Rokas Milevičius: buriavimas ir jo technika - kaip matematika

Daugkartinis Lietuvos čempionas, pirmasis lietuvis, dalyvavęs prestižinėje „Volvo Ocean Race“ regatoje, 31-erių metų Rokas Milevičius buriavimą atrado ir su savo pirmuoju treneriu susipažino itin netikėtai - po to, kai akmenimis apmėtė besitreniruojančius vaikus. 

„Gyvenime esu išbandęs daug ką: tenisą, plaukimą, karate ir visa kita, bet labiausiai patiko buriavimas, kuris mano gyvenime atsirado netikėtai. Kai man buvo šešeri, tėtis vesdavosi žaisti tenisą, bet korte man būdavo nuobodu, todėl kartais su pusbroliu eidavome pažiūrėti į netoliese plaukiojančius laivelius. Buvome maži, nelabai supratome, ką darome: prisirinkdavome akmenų ir mėtydavome į buriuojančius vaikus. Jie pasiskundė treneriui, o šis atplaukęs į krantą apibarė mus. Vėliau sužinojome, kad tai mano tėčio buvęs treneris, tad jis ir pasiūlė leisti mane į buriavimo treniruotes, kad nenuobodžiaučiau aplink teniso kortus. Ir jau nuo pačių pirmų pabandymų ši sporto šaka man labai patiko“, - TV laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“ prisiminė buriuotojas.

Tai nėra vienintelis laimingas atsitiktinumas R. Milevičiaus karjeroje. Labai netikėtai jis pateko ir į olandų komandą „Brunel“, su kuria dalyvavo „Volvo Ocean Race“ regatoje.

„Atvykęs į Klaipėdą treniruoti vaikų, pamačiau skelbimą apie atranką į „Brunel“ komandą. Nusprendžiau dalyvauti, tačiau labiau iš sportinio intereso, nes daug vilčių neturėjau. Tiesa, kai užpildžiau pradinį gyvenimo aprašymą, pastebėjau, kad jame viskas atrodo labai neblogai - vien maksimalūs pasiekimai“, - laidoje pasakojo pašnekovas.

Po gyvenimo aprašymo buriuotojui teko pildyti galybę testų, dalyvauti interviu ir tik tuomet imta atlikinėti fizinio pasirengimo testus, vesti pas gydytojus, atlikinėti širdies, kraujo ir kitus tyrimus. Kiekvieno testo ir patikrinimo rezultatai vertinti balais, kuriuos susumavus paaiškėjo geriausieji.

„Nuvykęs pamačiau, kad apklausa ir fizinis testas man sekėsi puikiai, tačiau neramino vienas dalykas - kam olandams imti mane, kuomet toje pačioje atrankoje buvo ir pasaulio čempionų, ir olimpinių žaidynių prizininkų, ir apskritai aukštesnio lygio buriuotojų. Bet atranką praėjau ir tą padėjo padaryti profesionalus komandos organizuotumas“, - džiaugėsi sportininkas.

R. Milevičius pasakojo, kad buriuotojui būtina turėti greitą mąstymą, išmanyti taktiką, būti savarankišku, taip pat - azartišku bei nusiteikusiu kovai, tačiau svarbiausia - užsispyrimas dirbti ir tobulėti, nes vien talento profesionalų sporte neužtenka.

„Mokykloje buvau labiau sportininkas, nei mokinys, - prisipažino pašnekovas. - Dėl to dabar labai gailiuosi, nes išties praleidau daug ir naudingų dalykų, kurių dabar reikia, tačiau mokyklų sistema tikrai pažengusi - jei esi išvykęs, visą informaciją gali rasti virtualioje erdvėje. Ir ja naudotis yra būtina, nes mokslas labai padeda sportui. Mano atveju, labai pravertė matematinės žinios, nes pats buriavimas ir jo taktika yra labai susiję su matematika“. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder