Novakas Djokovičius triumfavo "US Open"

Niujorke vykusio atvirojo JAV teniso čempionato ("US Open"), kurio prizų fondą sudaro 22,063 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo pirmoji pasaulio raketė 24-erių metų serbas Novakas Džokovičius (Novak Djokovič).

Serbijos tenisininkas finale pirmadienį 6:2, 6:4, 6:7 (3-7), 6:1 įveikė nugalėtojo titulą gynusį 25-erių metų ispaną Rafaelį Nadalį (2-oji pasaulio raketė).

Mačas truko 4 val. 10 min.

N. Džokovičius ir R. Nadalis "US Open" finale susitiko antrus metus iš eilės. Pernai pergalę šventė Ispanijos tenisininkas.

N. Džokovičius atvirojo JAV čempionato nugalėtoju tapo pirmą kartą. Serbas iš šiemet vykusių keturių "Grand Slam" turnyrų laimėjo tris. Jis taip pat triumfavo atvirajame Australijos čempionate ("Australian Open") bei Vimbldono turnyre. Šį sezoną N. Džokovičius iš 66 žaistų mačų laimėjo 64.

Už pergalę N. Džokovičiui atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1,8 mln. dolerių čekis. R. Nadalis pelnė 1200 taškų ir perpus mažesnę premiją.