Normatyvai Palangoje nepakluso

Savaitgalį Palangoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate dalyvavo beveik pustrečio šimto sportininkų. Šios pirmenybės buvo paskutinė galimybė įvykdyti rugpjūčio 22-30 d. Kinijoje vyksiančio pasaulio čempionato normatyvus. Tačiau nė vienam šalies lengvaatlečiui pajūryje nepavyko iškovoti kelialapio į Pekiną.

Nors staigmenų Palangoje būta. Jau pirmąją čempionato dieną disko metimo varžybose netikėtą pergalę iškovojo Aleksas Abromavičius. Geriausiu bandymu diską jis nusviedė 62 m 25 cm. Antrąją vietą užėmė Andrius Gudžius (61 m 62 cm), trečiąją - Eligijus Ruškys (61 m 22 cm).

„Nustebino, kad laimėjo Aleksas. Aišku, rezultatas nėra ypatingas - 62 m. Daugiau tikėjausi iš Andriaus, matyti, kad fiziškai jis yra tikrai gerai pasiruošęs, bet techniškai jam nepavyksta įgyvendinti to, ką pavyksta per treniruotes. Iki pasaulio čempionato dar daugiau nei dvi savaitės, Andrius tikrai padarys išvadas“, - komentavo dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, kuris šalies pirmenybėse startavo be konkurencijos ir numetė diską 55 m 37 cm.

Pirmenybėse ypač didelio dėmesio sulaukė moterų šuolių į aukštį rungtis, kurioje dalyvavo šalies rekordininkė Airinė Palšytė bei pajėgi ukrainietė Oksana Okuneva. Po traumos atsigaunanti lietuvė pasiekė geriausią sezono rezultatą ir tapo varžybų nugalėtoja - 1 m 95 cm. Iki šių varžybų geriausias A.Palšytės vasaros sezono rezultatas buvo 1 m 94 cm.

„Dvi savaites dirbome treniruočių stovykloje Palangoje, išbandėme stadioną, treniruočių sales. Kol kas pasiruošimas nestoja ir bandysime bent savaitę išlaikyti panašų tempą. Krūvio sumažinimas įvyks tik prieš pat išvykstant į pasaulio čempionatą. Tikiuosi, kad temperatūra Kinijoje taip pat bus gera, manau, jog dar pavyks šiek tiek pagerinti rezultatą“, - dėstė A.Palšytė.

Pirmą pirmenybių dieną buvo pasiekti keturi geriausi šalies sezono rezultatai - moterų šuolių į aukščio, vyrų rutulio stūmimo bei vyrų ir moterų 400 m bėgimų. Vyrų 400 m varžybose triumfavo Rokas Pacevičius. Distanciją jis įveikė per 47,63 sek. ir 0,25 sek. aplenkė dar šią savaitę Lietuvos jaunių rekordą perpus trumpesniame nuotolyje pasiekusį Gediminą Truskauską. Moterų 400 m bėgime triumfavo Modesta Morauskaitė. Ji nuotolį įveikė per 53,96 sek. 100 m bėgimo rungtyje nugalėjo Lina Grinčikaitė - 11,61 sek.

Antrąją čempionato dieną varžovėms jokių vilčių nepaliko Dovilė Dzindzaletaitė. Ji varžoves pranoko daugiau nei metru. Moterų trišuolio rungtyje ji nušoko 13 m 96 cm. Antra liko Asta Daukšaitė (12 m 95 cm). Bronzos medalį iškovojo Diana Zagainova - 12 m 46 cm.

Teisę startuoti rugpjūčio pabaigoje Pekine vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate dar birželį užsitikrinusi lengvaatletė šį sezoną gali vadinti labai sėkmingu - iškovotas ne tik Europos jaunimo čempionės titulas, bet ir pagerintas šalies rekordas bei įvykdytas normatyvas į 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

„Į pasaulio čempionatą išvyksiu rugpjūčio 17 d., o dalyvausiu 22 d. Grįžusi į Ispaniją bandysiu gyventi Pekino režimu - kelsiuosi anksti ryte, anksti eisiu miegoti. Visus sezono tikslus įvykdžiau, dabar reikia mėgautis varžybomis, treniruotėmis“, - teigė D.Dzindzaletaitė.

Vyrų ieties metimo rungties nugalėtoju pirmą kartą tapo Europos jaunimo čempionato bronzos medalininkas Edis Matusevičius - 74 m 31 cm, o moterų - Indrė Jakubaitytė - 55 m 75 cm.

Daugiausiai vilčių prisidėti prie Lietuvos komandos, dalyvausiančios planetos pirmenybėse, teikė 400 m barjerinio bėgimo rungtyje startavusi Eglė Staišiūnaitė. Ji nuotolį įveikė per 58,01 sek. bei gerokai atsiliko nuo šį sezoną pasiekto asmeninio rekordo - 56,36 sek. Normatyvas į pasaulio čempionatą bei Rio de Žaneiro olimpines žaidynes yra 56,20 sek. Tačiau E.Staišiūnaitė vis dar turi galimybių patekti į pasaulio čempionatą. Minimalus dalyvių skaičius 400 m barjerinio bėgimo rungtyje turi būti 40 sportininkių, tad jei tokiam skaičiui bėgikių nepavyks įvykdyti normatyvo, kitos dalyvės bus atrinktos pagal geriausius sezono rezultatus.

Normatyvus į pasaulio čempionatą buvo galima vykdyti iki vakar. Tiesa, vakar varžybose Suomijoje dar startavo sprinterė L.Grinčikaitė.

Šiuo metu teisę startuoti pasaulio čempionate jau iškovojo 17 lengvaatlečių, tačiau dėl traumų arba prastos sportinės formos į Kiniją nevyks maratonininkės Živilė Balčiūnaitė, Remalda Kergytė, Vaida Žūsinaitė bei ėjikai Marius Žiūkas ir Kristina Saltanovič, bėgikė Eglė Balčiūnaitė.