"Neptūnui" nepavyko išplėšti pergalės

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato ketvirtosiose pusfinalio rungtynėse šeštadienį Vilniaus "Lietuvos rytas" (2-oji vieta reguliariajame sezone) svečiuose 92:87 (14:18, 32:8, 21:27, 25:34) įveikė praėjusio sezono vicečempioną Klaipėdos "Neptūną" (3) ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3-1.

Vilniečiai po dviejų kėlinių pirmavo 46:26, o po trijų - 67:53. Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei, klaipėdiečiai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (85:87), bet svečiai pelnė penkis taškus be atsako ir įtvirtino savo pergalę.

Nugalėtojams Antanas Kavaliauskas pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių, Martynas Gecevičius surinko 18 taškų (tritaškiai 5/7), Adas Juškevičius - 13, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 10 taškų.

"Neptūnui" 20 taškų pelnė Mustafa Šakuras (Mustafa Shakur), 17 - Martynas Mažeika, 16 - Vytautas Šarakauskas (10 atk. kam.), 11 - Arnas Butkevičius.

Vilniečiai pataikė 13 tritaškių iš 24 (54 proc.) ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 38-26.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Noriu pasveikinti vilniečius su pergale. Nemanau, kad šitoje serijoje mes išspaudėme maksimumą. Žaidėme banguotai, pakako vieno labai blogo kėlinio, kad mačą sugadintume. Negana to, vangiai pradėjome ir trečiąjį ketvirtį. Be abejo, rungtynių pabaigoje sugražinome intrigą ir už tai reikia padėkoti vyrams. Dabar bus sunku rasti motyvacijos, nes buvome susikoncentravę ties aukščiausiais tikslais. Reikės įkvėpti žaidėjus kovai iki galo, nes psichologinis nuovargis jaučiasi. Pradžioje rungtynių atrodė, kad Simo netekties nesijaus, nes Šarakauskas pradėjo gerai. Simas yra stabiliausias mūsų žaidėjas gynyboje, tad neketis galiausiai pasijautė. Kažką daugiau pasakyti sunku. „Lietuvos rytas“ išėjo į kitą etapą, bet manau laimėjome sirgalių kovą. Labai gaila, kad tokioje atmosferoje negalime padovanoti sirgaliams pergalės. Emocijų buvo daug, ir Mažeikos techninė pražanga, gal net ir išbėgęs fanas kažkiek įkvėpė. „Juventus“ gera komanda. Ji neveltui yra tarp keturių stipriausių. Nemažai žaidėjų yra žaidę Klaipėdoje. Tokie žaidėjai gerai sužaidžia prieš buvusias komandas. Bando įrodyti, kad galbūt nepelnytai buvo nepratęsti kontraktai, bet mes turime namų aikštelės pranašumą. Turime išlaikyti savo lygį, žiūrėti į priekį. Manau, kad praeityje patirti pralaimėjimai prieš „Juventus“ kaip tik suteiks daugiau motyvacijos.“

Marcelo Nicola („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Sveikinu „Neptūną“, ši komanda ir vėl nepasidavė bei įrodė savo vertę. Tai yra tikrų kovotojų komanda, kuri gali panaikinti didelį deficitą. Sveikinu savo auklėtinius, nebuvo lengva ir mes žinojome, kad taip bus. Patekome į finalą, tai – dėl ko dirbome. Dabar turime laiko pasiruošti sunkiam finalui su „Žalgiriu“. Privalėsime žaisti žymiai geriau nei šiandien ir nedaryti tiek daug klaidų. Pasikartosiu, mes atlikome gerą darbą, nėra lengva laimėti Klaipėdoje. Buvome arti to antrajame serijos mače, bet šansu nepasinaudojome, o šiandien gerai užbaigėme rungtynes. Yra ką taisyti, bet vertinu savo žaidėjų kovingumą, jie nesutriko, kai turėjome problemų ir „Neptūnas“ artėjo prie mūsų. Aikštelėje buvo tikras karas. Tikiuosi, kad prieš finalus būsime labiau atsipalaidavę, nes buvome įsitempę šios serijos metu. Antrajame kėlinyje gynėmės taip, kaip turėtume visada. Šioje serijje mūsų problema buvo, kad gerai gynėmės tik viename kėlinyje kiekvienose rungtynėse. To tikrai negana, norint įveikti Eurolygos komandas, kaip „Žalgiris“. Mes siekiame laimėti LKL, tad negalime pradėti mačo apsimiegoję ir turime gintis gerai visas 40 minučių. Geros komandos nubaudžia, kai nesigini gerai, tačiau kai ginamės kietai, tie metimai būna sunkūs. Privalome padaryti geriausią, ką galime.“

"Lietuvos rytas" nuo 1999 metų žaidė visuose finaluose, išskyrus praėjusius metus, kai kelią į finalą užkirto pralaimėjimas pusfinalyje Kauno "Žalgiriui".