"Neptūnui" - Karaliaus Mindaugo taurės turnyro bronza

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro bronzos medalius ir dar gavo 15 tūkstančių eurų piniginį prizą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mažajame turnyro finale 37 taškų skirtumu - 88:51 nukovė Prienų-Birštono „Vytautą“.

Klaipėdiečiai dvikovą pradėjo galingai – po Jerai Granto dėjimo, Arvydo Šikšniaus dviejų tolimų šūvių (tiesa, vienąkart užmynė ant tritaškio linijos) ir J. Granto prasiveržimo su bauda „Neptūnas“ trūktelėjo į priekį – 10:4. Dar po kelių akimirkų neptūniečiai susikrovė ir dviženklę persvarą – 20:7.

Antrajame kėlinyje skirtumas buvo išaugęs iki 15 taškų – 41:26, tačiau komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo „Neptūnui“ pirmaujant 13 taškų persvara – 43:30.

Trečiajame kėlinyje neptūniečiai dar labiau sukaustė savo varžovų puolimą – „Vytautas“ po pertraukos pirmuosius taškus pelnė tik ketvirtąją minutę po Laimono Kisieliaus baudos, o tuo tarpo „Neptūnas“ rinko taškus ir dar labiau nutolo – 49:31. Septintąją trečiojo kėlinio minutę po Vytauto Šarakausko reido po krepšiu „Neptūno“ pranašumas perkopė 20 taškų ribą - 61:40.bronza taure 2016
Prieš ketvirtą kėlinį „Neptūnas“ užtikrintai valdo situaciją – 67:45, o kėlinio viduryje po Lauryno Bieliausko tritaškio skirtumas išaugo iki 29 taškų – 80:51 ir dėl nugalėtojo jau niekam nekilo abejonių.

„Neptūnas“ – „Vytautas“ - 88:51 (20:9, 23:21, 24:15, 21:6)

„Neptūnas“: Jerai Grantas - 17, Vytautas Šarakauskas - 14, Arvydas Šikšnius - 12 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Martynas Mažeika, Travis Baderis ir Laurynas Beliauskas - po 10, Danielis Ewingas – 5, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius – po 3, Gilvydas Biruta – 2 tšk. Turnyro mažajame finale "Neptūnui" nepadėjo legionierius Trentas Plaistedas, šeštadienį patyręs kirkšnies traumą ir įžaidėjas Mindaugas Girdžiūnas, vis dar besigydantis riešo lūžį.

„Vytautas“: Vytautas Šulskis ir Šarūnas Vasiliauskas - po 11, Kajus Okmanas - 10, Domantas Šeškus - 7.

Dainius Adomaitis  (“Neptūno“ vyr. treneris): „Padarėme tai, ką turėjome padaryti. Visą sezoną ruošiamės įvairioms rungtynėms, todėl ruošėmės ir šiam turnyrui. Turėjome daug problemų. Donatas Zavackas atvyko išlipęs iš lovos, nežinodamas, ar jam yra plaučių uždegimas. Dėkoju vyrams už kovą, susikaupimą ir koncentraciją. Ambicingi žmonės visada nori aukščiausio rezultato, bet būkime teisingi – „Lietuvos rytas“ vakar buvo pranašesnis. Jie ruošėsi specialiai šiam turnyrui, Pačėsas puikiai padarė savo darbą, jie žaidė už mus dvigubai greičiau ir geriau. Ruoštis mačui su „Vytautu“ buvo sunku, reikėjo žaisti kitokia sudėtimi nei įprastai. Apskritai žaisti prieš „Vytauto“ komandą nėra lengva. Jų sudėtis yra žemo ūgio, daug žaidėjų, galinčių pataikyti iš toli ir visi pavojingi, bet mes pelnytai laimėjome. Dabar koncentruojamės į pasiruošimą sezono pabaigai“. Video įrašas

Virginijus Šeškus („Vytauto“ vyr. treneris): „Įvykdėme užduotį būti tarp keturių geriausiųjų, bet „Neptūnas“ šįkart buvo stipresnis. Vis tik būčiau ne prieš, kad ir LKL rezultatas būtų tas pats, pasibaigus sezonui. Kisielius ir Šulskis tempia komandą, tikimės, jog Sirutavičius artimiausiu metu atsigaus. Apie sunkias treniruotes dabar net nėra ką kalbėti: jei jos tokios būtų, žaistume keturiese. Aišku, pastiprinimo mums reikia, bet reikia jį iš kažkur gauti. Biudžetas yra toks, koks yra, nesinori jo viršyti ir sėdėti su skolomis.“

Priminsime, kad “Neptūnas” penktadienį turnyro ketvirtfinalyje 38 taškų skirtumu - 96:58 sutriuškino principinį varžovą Šiaulių „Šiaulius“, tačiau pusfinalyje rezultatu 79:97 nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“. Vilniečiai turnyro ketvirtfinalyje tik per vargus rezultatu 88:82 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“. Kituose ketvirtfinaliuose Prienų-Birštonas „Vytautas“ rezultatu 88:86 įveikė Utenos „Juventus“ ekipą, Kauno „Žalgiris“ rezultatu 77:63 palaužė Kėdainių „Nevėžį“. Žalgiriečiai pusfinalio kovoje rezultatu 90:67 įveikė „Vytautą“.

Nuo 2007 m. atgimusioje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurėje „Neptūnas“ tarp 4 stipriausiųjų pateko ketvirtą kartą (2008, 2011, 2014 ir 2016 m.), tačiau iki šiandien uostamiesčio atstovams taurės turnyre nė karto nebuvo pavykę užlipti ant prizininkų pakylos. Pagaliau ši bloga tradicija nutraukta ir neptūniečiai gali džiaugtis bronzos medaliais bei 15 tūkstančių eurų piniginiu prizu. Priminsime, kad "Neptūnas" 2013 metais iškovojo LKL bronzos medalius, o 2014 metais tapo LKL vicečempionu ir debiutavo Eurolygoje.

Artimiausios „Neptūno“ Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino-LKL“) namų, „Švyturio“ arenoje, rungtynės vyks vasario 27 dieną (šeštadienį) su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Bilietus į šią dvikovą jau platina BilietaiLT.