„Neptūno“ pergalė prieš „Šiaulius“: sezono blokų rekordas ir K.Metrikio debiutas

Gytis Masiulis blokavo septynis „Šiaulių“ (7-17) krepšininkų metimus bei užfiksavo geriausią šio sezono rezultatą lygoje, o Klaipėdos „Neptūnas“ (14-10) namuose triumfavo 90:70 (34:15, 12:15, 19:24, 25:16). Ši pergalė įtvirtino Tomo Gaidamavičiaus auklėtinių poziciją ketvirtoje „Betsafe–LKL“ čempionato vietoje.

Uostamiesčio krepšininkai didelį žingsnį į priekį žengė pirmojo kėlinio viduryje, per penkias minutes pataikę penkis tritaškius ir spurtavę net 26:4. Fantastišką žaidimą parodę klaipėdiečiai jau po pirmojo kėlinio savo rankose turėjo 19 taškų pranašumą.

Osvaldas Olisevičius po ilgosios pertraukos greitai įskraidino 8 taškus, pakėlusius šeimininkų pranašumą iki 20 taškų ribos – 56:36. Svečiai iš Šiaulių sėkmingai užbaigė trečiąjį ketvirtį, atotrūkį sumažinę iki 10 taškų.

„Neptūnas“ ketvirtojo pradžioje sudavė dar vieną, kartu ir lemiamą smūgį varžovams, sužaidę atkarpą 11:0 jie išsprendė dvikovos likimą. Mačo pabaigoje ant parketo pirmą kartą karjeroje pasirodė ir jaunasis Klaidas Metrikis, spėjęs pasižymėti vienu taikliu baudų metimu, o po kelių akimirkų – ir tritaškiu.

Naudingumu pergalingame susitikime išsiskyręs G.Masiulis per beveik 22 minutes pelnė 16 taškų (2/2 dvit., 1/2 trit., 9/10 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo, blokavo net 7 metimus ir užfiksavo 29 naudingumo balus.

G.Masiulio septyni blokuoti metimai – geriausias šio sezono rezultatas lygoje. Rekordas iki šio vakaro rungtynių „Švyturio“ arenoje buvo penki – tiek kartų varžovų bandymus pelnyti taškus yra gesinę Martynas Sajus ir Evaldas Kairys.

Kitą sekmadienį Klaipėdos krepšininkai vyks į Kauną, kuriame jų lauks mūšis su „Žalgiriu“.

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 18 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 16 (6 atk. kam., 7 blk., 29 naud. bal.), Darrinas Dorsey 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Deividas Gailius 9.

„Šiauliai“: Rokas Gustys 14 (11 atk. kam.), Justas Furmanavičius 13, Evaldas Šaulys ir Kevinas Hardy – po 10.