„Neptūno“ krepšininkai patiesė LKL čempionus

Kazio Maksvyčio treniruojami Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai „Švyturio“ arenoje, palaikomi daugiau nei 5 tūkstančių sirgalių minios, Lietuvos krepšinio lygos („LKL-Betsafe“) čempionate rezultatu 73:64 parklupdė daugkartinį šalies čempioną Kauno „Žalgirį“.

Klaipėdoje šios rungtynės priminė tikrą šventę - užfiksuotas šio sezono "Švyturio" arenos žiūrovų lankomumo rekordas ir po dvikovos sirgaliai neptūniečiams su plačiomis šypsenomis veiduose dėkojo už puikią kovą.

„Visi žinome, kad „Neptūnas“, palaikomas savo nuostabių sirgalių, kaunasi išties galingai ir gali įveikti bet kurį varžovą. „Neptūnas“ jau kelerius metus yra ne tarp LKL vidutiniokų, o tarp pirmaujančių ekipų“, - dar prieš šias rungtynes savo nuomonę išsakė ir, kaip dabar paaiškėjo, vsiškai teisus buvo olimpinis, pasaulio ir Europos krepšinio čempionas Modestas Paulauskas.MB  0837

Rungtynių eiga

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo „Neptūno“ legionierius Juanas Palaciosas, tačiau „Žalgiris“ atsakė atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį – 8:2.

Visgi „Neptūnas“, gausiai ir audringai palaikomas savų sirgalių, greitai sugebėjo išlyginti rezultatą – 12:12 ir net laimėti pirmąjį kėlinį – 22:18. Klaipėdos ekipos sirgalius džiaugsmingai pakilti iš savo vietų privertė įspūdingas su lyg pirmojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena taiklus tolimas neptūniečio Arno Butkevičiaus šūvis (šios akimirkos video).

Jis savo puikią pasirodymo atkarpą tęsė ir antrajame kėlinyje – netrukus vėl smeigė tritaškį, o dar po kelių akimirkų po galingo dėjimo padėjo „Neptūnui“ susikrauti ir dviženklę persvarą – 30:20.MB  0100

Jos išsaugoti nepavyko – žalgieriečiai sparčiai ėmė vytis: Kevinas Pangosas pataikė tritaškį, po taiklią ataką surezgė Edgaras Ulanovas ir Brandonas Daviesas ir komandas beskyrė 3 taškai – 30:27.

Dar po kelių akimirkų buvo įsiplieskusios emocijos po „Neptūno“ krepšiu, kurio epicentre atsidūrė neptūniečiai Mindaugas Girdžiūnas, Simas Galdikas  bei žalgiriečiai Paulius Valinskas ir Antanas Kavaliauskas. Netrukus po lengvo apsistumdymo emocijos nurimo.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo esant lygiam rezultatui – 39:39.

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ dar labiau susikoncentravo į gynybą ir tai davė vaisių – per pirmąsias šešias trečiojo kėlinio minutes pelnė vos 1 tašką, o neptūniečiai per tą laiką surinko 9 ir vėl trūktelėjo į priekį – 48:40.MB  0150

Tuo Klaipėdos sirgalių džiaugsmas nesibaigė – ketvirtojo kėlinio pradžioje susikrauta rekordinė 13 taškų persvara - 62:49 ir „Neptūnas“ jau pergalės iš rankų nebepaleido.

Klaipėda triumfuoja – parklupdytas itin galingas varžovas ir iškovota trečioji iš eilės pergalė „LKL-Betsafe“ čempionate.

„Neptūnas“ – „Žalgiris“ – 73:64 (22:18, 17:21, 14:8, 20:17)

„Neptūnas“:
Juanas Palaciosas - 15 tšk. (6 atk. kam.), Arnas Butkevičius - 14 (4/6 trit.), Mindaugas Girdžiūnas 13 (5/5 baudos), Renaldas Seibutis - 11 (6/6 baudo), Edgaras Želionis - 8 (6 atk. kam.), Simas Galdikas - 7, Laimonas Kisielius - 5. Tomas Delininkaitis ir Mindaugas Kačinas nerungtniavo dėl traumų, Laurynas Beliauskas, Aidas Einikis ir Matas Jucikas nežaidė trenerių sprendimu.

„Neptūno“ gretose debiutavo Malcolmas Ray Armsteadas. Jis per beveik 15 aikštėje praleistų minučių taškų nepelnė, tačiau atliko 4 rezultatyvius perdavimus, po krepšiu atkovojo 1 kamuolį ir iš varžovų perėmė 1 kamuolį.

„Žalgiris“:
Edgaras Ulanovas - 13 (4/4 baudos, 6 atk. kam., 20 naud. bal.), Brandonas Daviesas - 11 (14 atk. kam.), Axelis Toupane’as - 7, Aaronas Whte’as ir Dee Bostas - po 6.

„Neptūnas“ pralaimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 32:43, tačiau rečiau klydo – 14 ir 21 klaida.MB  0121

Kitas „LKL-Betsafe“ rungtynes  „Neptūnas“ žais spalio 1 dieną (sekmadienį) išvykoje su Prienų-Birštono „Vytautu“. Vėliau neptūniečių lauks dar dvejos rungtynės svečiuose – Panevėžyje su „Lietkabeliu“ (spalio 4 dieną) ir Utenoje su „Juventus“ (spalio 7 dieną).

Artimiausios „Neptūno“ „LKL- Betsafe“ nnamų, „Švyturio“ arenoje, rungtynės vyks tik spalio 22 dieną. Tądien į Klaipėdą atvyks Alytaus „Dzūkija“.

"Neptūno" ir "Žalgirio" rungtynių nuotraukų albumą rasite ČIA.

MB  1167

Jau spalio 10 dieną (antradienį), „Neptūnas“ savo žiūrovų akivaizdoje „Švyturio“ arenoje pradės 2017-2018 metų FIBA Čempionų lygos sezoną. Pirmasis neptūniečių varžovas – Prancūzijos čempionas Šalono „Elan“ klubas. Šios dvikovos „Švyturio“ arenoje pradžia – 20 val.

Po jų (spalio 14 dieną) lauks intriguojanti „LKL-Betsafe“ akistata Vilniuje su daug ambicijų šiemet turinčia „Lietuvos ryto“ ekipa.MB  0780