"Neptūno" KMT pusfinalio varžovas - "Rytas"

Klaipėdos "Neptūnas" po dvejų metų pertraukos prasibrovė į Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketverto varžybas. Kazio Maksvyčio kariauna atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse namuose po įnirtingos kovos rezultatu 89:80 (20:29, 29:21, 26:22, 14:8) pranoko Prienų "Skycop" krepšininkus ir šeštadienį 15.10 val. "Siemens" arenoje pusfinalyje susikaus su Vilniaus "Rytu".

Vilniečiai Utenoje vargo su vietos "Juventus" ekipa, tačiau galiausiai iškovojo kelialapį į pusfinalį. Po pirmojo tarpusavio mačo dviejų taškų persvarą turėję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje darkart per vargus palaužė "Juventus" klubą - 76:65 (20:13, 11:19, 18:20, 27:13).

Taigi, pusfinalyje laukia intriguojanti "Ryto" ir "Neptūno" akistata.

Šį sezoną "Ryto" ir "Neptūno" komandos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate kovėsi du kartus ir pasidalijo po pergalę: 2018 metų lapkričio 3 dieną Vilniuje rezultatu 78:66 triumfavo klaipėdiečiai, tačiau jau po dviejų savaičių (lapkričio 18 dieną) "Rytas" uostamiestyje atsirevanšavo su kaupu - 93:78.

Kas gi laimės trečiąjį šio sezono tarpusavio mūšį? Tai sužinosime jau šį šeštadienį "Siemens" arenoje.

"Skycop" parodė nagus

Pirmosios KMT "Neptūno" ir "Skycop" KMT ketvirtfinalio rungtynės, vykusios sausio 3 dieną Prienuose, baigėsi lygiosiomis - 85:85.

Ir antrose šių komandų rungtynėse netrūko intrigos: dar ketvirtojo kėlinio viduryje "Neptūno" pranašumas siekė vos 2 taškus, tačiau tuomet Jerai Grantas įkrovė iš viršaus, Tomas Delininkaitis ir Lorenzo Williamsas pataikė po tritaškį - dviženklį pranašumą pirmą kartą įgiję klaipėdiečiai (87:77) likusį laiką varžovus laikė jau per saugų atstumą.

Lemiamame ketvirtyje Klaipėdos ekipa demonstravo solidžią gynybą - per pirmuosius tris kėlinius į savo krepšį praleidę 72 taškus, paskutiniame kėlinyje varžovams leido pelnyti vos 8 taškus.

Uostamiesčio ekipoje vėl ryškiausiai žibėjo Deividas Gailius, terorizavęs varžovų krepšį ir surinkęs 21 tašką. Osvaldas Olisevičius surinko 16 taškų, Jerai Grantas - 15, Lorenzo Williamsas - 13 tšk.

Prienų ekipą į priekį vedė keturi žaidėjai, surinkę liūto dalį taškų - Darjušas Lavrinovičius, Martynas Gecevičius, Vytenis Lipkevičius ir Žygimantas Janavičius pelnė 68 iš 80 "Skycop" taškų. Didelę rotaciją naudoję klaipėdiečiai nuvargino prieniškių lyderius, o tai tapo svaria pergalės priežastimi.

Ketvirtfinalio barjerą peržengęs "Neptūno" treneris K. Maksvytis nežada sustoti.

Faktas yra tas, kad esame laimingi, kad būsime KMT finalo ketverte po dvejų metų pertraukos. Įvykdėme planą A - patekome į pusfinalį, dabar laukia planas B - laimėti pusfinalį.

"Neptūno" treneris pabrėžė, kad ketvirtfinalis pareikalavo daug jėgų.

"Tai buvo labai sunkios rungtynės. Kažkiek nuspėdamas ateitį panašaus mačo ir tikėjausi. Bandėme treniruočių metu ruošti žaidėjus tokiam nervų karui, deja, kaip matėme, dvikovos pradžioje varžovams vėl davėme taškų skirtumą. Turbūt mums taip lengviau žaisti (šypsosi - aut. past.), bet dėl to vėl teko varžovus vytis", - kalbėjo "Neptūno" treneris.

Daugiau tritaškių nei dvitaškių

Per ketvirtąjį kėlinį varžovams leidote pelnyti tik 8 taškus, kaip pavyko sutvarkyti situaciją? - pasiteiravome K. Maksvyčio.

Toks ir buvo planas - specialiai palaikyti aukštą rungtynių tempą - arti tiek gynyboje, tiek puolime - laukti, kol varžovai pavargs, nes yra vyresnė komanda. Jie laikėsi tris kėlinius.

Deividas Gailius ir Osvaldas Olisevičius vien per trečiąjį kėlinį kartu pelnė 17 taškų, kaip juos pavyko taip išnaudoti?

Pirmoje mačo dalyje Prienai labai spaudėsi. Jei turėjo galimybę, tai jie traukėsi nuo blogiau metančių ir uždarinėjo baudos aikštelę. Taip per pirmąją mačo dalį mes metėme net 18 tritaškių ir tik 10 dvitaškių.

Kažkiek akcentavome, kad nežaistume vien tritaškiais, bet buvome priversti žaisti su labiau pataikančiais į krepšį krepšininkais. Tai yra rebusas, nes geriau pataikantys žaidėjai dažniausiai būna prastesni gynyboje, o su geriau besiginančiais būna sunkiau užpulti. Džiaugiamės, kad pavyko išlaviruoti ir antroje dalyje rungtynes pavyko padaryti gynybinėmis.

Kodėl nepavyko labiau išnaudoti priekinės linijos žaidėjų?

Mums neparanku žaisti prieš brolius Lavrinovičius, nes jie labai išplečia aikštelę. Simui Galdikui labiau patinka pasistumdyti su tvirtais vyrais, kurie daugiau žaidžia arčiau krepšio. Prieš greitus ir pataikančius žaidėjus reikėjo ieškoti mobilesnių auklėtinių. Matėte, kad vienu metu žaidėme su Džiugu Slavinsku penktoje pozicijoje. Ieškojome būdų kuo geriau sustabdyti varžovų puolimą.

Neišnaudotas rezervas

Ar Gytis Masiulis ir Kyle'as Weaveris yra rezervai, kurių laukiate?

Nenorėjau, kad taip atsitiktų, tačiau pirmoji mačo dalis buvo puolimo rungtynės. Jūs žinote, kad su Prienais labai rizikinga taip žaisti. Bijojau, kad auklėtinių nepaveiktų straipsniai ir komentarai, kad "Skycop" traumuoti, ar kad jie jau beveik pasiduoda. Nežinau, ar tai juos paveikė, užsieniečiai gal to neskaito, lietuviai kažkiek paskaito.

Pradžioje žaidėme su visais žaidėjais, vėliau atėjo toks momentais, kur teko pasirinkti, su kuriais bus lengviau pasiekti pergalę. Šiandien nebuvo svarbu, kas kiek žais, buvo svarbi pergalė. Tikiuosi, kad kitame mače K. Weaveris duos didesnę naudą, nes jis yra didelių rungtynių žaidėjas.

Kaip manote, kodėl nepavyko sulaikyti Darjušo Lavrinovičiaus?

Manau, kad neįvykdėme gerai rungtynių plano, o Darjušas yra patyręs, žino, kaip žaisti tokios svarbos rungtynes. Jei keitėmės ginamaisiais, tai jis prieš mūsų mažiuką sugebėjo įmesti tritaškį, vadinasi, neišpildėme plano. Arba taškai iš po krepšio, nors buvome susitarę jį dvigubinti.

Nepasakysi, kad jis rinko lengvus taškus, bet jis tokius metimus sumetė. Kai pradėjome agresyviau dvigubinti, turbūt pamatėte, kad jis sunkesnius perdavimus numetė, padarė klaidų. Tačiau tai atsirado tik antroje mačo dalyje.