"Neptūnas" žengė į LKL pusfinalį

Klaipėdos „Neptūnas“ penktadienio vakarą Šiaulių arenoje rezultatu 87:86 įveikė vietos „Šiaulių“ ekipą ir iškovojo kelialapį į Lietuvos krepšinio lygos ("Tete-a-Tete Casino-LKL") pusfinalį. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių prieš šiauliečius laimėjo rezultatu 3:1. "Neptūnas" pusfinalyje iki trijų pergalių kausis su Vilniaus "Lietuvos rytu".

Pirmosios pusfinalio serijos rungtynės vyks gegužės 11-ąją (trečiadienį) 19 val. Vilniuje, antrosios - gegužės 14 dieną (šeštadienį) 16.40 val. Klaipėdoje, trečiosios - gegužės 17 dieną (antradienį) 19 val. vėl Vilniuje. Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų serijos rungtynių, jos vyks gegužės 20 dieną (penktadienį) 18.40 val. Klaipėdoje ir gegužės 22 dieną (antradienį) 16.40 val. Vilniuje.

Priminsime, kad pirmąjį „Neptūno“ ir „Šiaulių“ ekipų ketvirtfinalio susitikimą, vykusį balandžio 27 dieną Klaipėdoje, rezultatu 83:77 laimėjo "Neptūnas", tačiau praėjusį sekmadienį Šiauliuose neptūniečių varžovai atsirevanšavo - 93:84. Vėliau „Neptūnas“ antradienio vakarą Klaipėdoje vėl laimėjo – 90:85 ir persvėrė serijos iki trijų pergalių rezultatą – 2:1. Džiugu, kad šiandien klaipėdiečiams pavyko „Šiaulius“ palaužti ir išvykos rungtynėse – 87:86.neptunas pergale1

Visi žinome, kad Šiauliuose kautis prieš Gedimino Petrausko auklėtinius yra itin sunku, tačiau neptūniečiai pademonstravo valią, užsispyrimą ir kovotojų charakterį: nors trečiajame kėlinyje vienu metu buvo atsilikę dviženkle persvara (52:63), tačiau sugebėjo mobilizuotis ir galiausiai persverti rezultatą bei triumfuoti.

Labai svarbiu momentu du Mindaugo Girdžiūno tritaškiai prieš pat ketvirtąjį kėlinį „Neptūnui“ leido priartėti prie „Šiaulių“ - 65:69. Vos tik prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Neptūnas“ jau buvo priekyje - 70:69.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti mažiau nei dvi minutes Jerai Grantas dvitaškiu metimu atstatė „Neptūno“ minimalą persvarą - 82:81, o dar kitoje atakoje „Šiaulių“ ekipos situaciją sukomplikavo kitas „Neptūno“ legionierius Travisas Baderis, pelnęs du taškus ir padidinęs skirtumą iki 3 taškų – 84:81. „Neptūnas“ neleido varžovams mesti tolimo metimo, stabdydamas pražangomis ir ši taktika pasiteisino – „Šiaulių“ žaidėjams prie baudų metimo linijos drebėjo rankos. „Šiauliai“ per paskutinę trijų minučių atkarpą pataikė tik 2 baudas iš 7 mėginimų.

Nors "Šiaulių" legionierius Cameronas Ayersas dar su lyg rungtynių pabaigą skelbiančia sirena smeigė nuostabų tolimą metimą (iš savo aikštės pusės), tačiau jis nieko nebekeitė, tik sumažino „Nepytūno“ pranašumą iki minimumo – 87:86. Neptūniečiai prieš šią ataką net nebesigynė.pusfi1

„Šiauliai“ – „Neptūnas“ – 86:87 (21:18, 24:22, 24:25, 17:22)

„Neptūną“ į pergalę vedė Mindaugas Girdžiūnas, pelnęs 23 taškus. Jis pataikė visus 7 mestus tritaškius. Tai – asmeninis krepšininko rekordas. Danielis Ewingas pridėjo 17 taškų, Vytautas Šarakauskas – 12, Jerai Grantas – 11, Arnas Butkevičius ir Martynas Mažeika – po 7, Arvydas Šikšnius ir Travis Baderis – po 4, Angus Brandtas – 2 tšk. Trentas Plaistedas taškų nepelnė, Laurynas Beliauskas aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu. Donatas Zaveckas vis dar gydosi rankos traumą.

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė Davidas Dudzinskis, pelnęs 16 taškų, Rokas Giedraitis pridėjo 15 (11 atk. kam., 4 rez. perd.), Gintaras Leonavičius ir Maikas Scottas - po 11, Karolis Guščikas – 10 tšk.